RODIČE A JEJICH DĚTI S HANDICAPEM


Nepřihlášený uživatel

/ #44

2014-11-26 05:31

Zdravím, jsem matka hendikepovaného chlapce (IV.stupeň).Celý systém dávek je potřeba změnit.Pečující rodič by měl dostávat za péči o dítě plat( např.průměr platů všech pracovníků v ústavu).K tomu příspěvek na péči, ten by patřil postiženému.A stát by měl také přispívat na péči hlavně ve volnočasových aktivitách dítěte,respitní péči,hlídání.Rodiče by např. zaplatili 50Kč, zbytek stát.Já bych byla klidně ochotná dokládat účty za služby.kterých bychom využili. A jak je v petici,osoby pečující o postiženého(nemocného), by měli mít jiný systém poskytování dávek než ostatní v hmotné nouzi a také statut pracujícího.Stalo se mi, že že jsem si chtěla vzít půjčku na úpravu koupelny(kvůli synovi) a v bance jim vyjelo z počítače zamítnutí kvůli tomu , že jsme vedená na Úřadu práce.Protože příspěvek na péči vyplácí Úřad práce. Já pracuji na 0,6 úvazek,kdy je syn ve škole a k tomu ve svém volném čase a zadarmo pracuji v občanském sdružení, které pomáhá rodičům dětí se stejným postižením jako má můj syn.Zkrátka myslím si, že lidé pečující by měl stát "odměnit" a podpořit za to, že nepřehodili péči a zodpovědnost na něj, ale snaží se s tím poprat sami. A to tím, že jim za jejich práci zaplatí a pomůže s financováním doplňkových služeb.Myslím si, že by stát ještě pořád ušetřil.Stanislava Dvořáková