Omluva za Tibet 2014


Nepřihlášený uživatel

/ #34

2014-05-11 01:06

Je krásné, jak kdosi upozorňuje na to, že "petice nehovoří za všechny občany ČR, ale pouze za podepsané." Nevím jak komu, ale mně už ze samotné podstaty pojmu petice vyplývá, alespoň v kontextu práva, že vyjadřuje názor lidí, kteří ji podepsali a netuším, proč se od obsahu chtějí distancovat ti, kteří tak neučinili. To mi připadá poněkud komické. Co však komické není je ta skutečnost, že politik, který je ve funkci "pár dní i s cestou", zcela bez skrupulí tvrdí, že mluví právě za občany České republiky, a to i za ty, kteří jeho názor nesdílejí - ostatně ví snad někdo o tom, že by si pan Zaorálek před tímto projevem jakkoliv ověřoval názory těchto občanů? A připadá mi, že posledních pár pětiletek žil někde za bariérou, jinak by si musel všimnout veřejně prezentované podpory práv Tibetu, kterou bylo a je možno vidět každoročně v mnoha městech a mezi mnoha lidmi. Zdá se mi, že mluvíce za Českou republiku jaksi pozapomněl na pravý význam této instituce, a to že republiku netvoří vláda, ale především občané! A povinností voleného zástupce je reprezentovat především občany a nikoliv své názory (ano, své, právě proto, že se před svým projevem před čínskými soudruhy neobtěžoval informovat se o názorech občanů, které tak horlivě zastupoval). V tomto případě šlo o Tibet a jeho svobodu. Kde však máme záruku, že příště nepůjde o nás?
S úctou Lenka Záchenská, Šenov