Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky


Nepřihlášený uživatel

/ #98

2014-01-24 20:44

Na základě přečtených informací o dané věci na těchto petičních stránkách vyslovuji a podpisem stvrzuji svůj nesouhlas s projektem větrných elektráren, které by narušily a významně znehodnotily přírodu a krajinný ráz Podyjí/Thayatal. Tedy poškození by vzniklo dokonce na mezinárodní úrovni.
Přírodu a krajinu chráníme ne samoúčelně, ne jen že se nám líbí rostliny, zvířata a pod., ale zejména proto, že jsme my sami její součástí, jen díky tomu jsme zde na světě. A svůj domov bychom si měli střežit na prvním místě. Mrzí mě, že v dnešní době na toto stále lidé zapomínají a ženou se za něčím, co nedává smysl a ničí to iluze na šťastný život, ba dokonce i na samotnou sílu našich potomků přežít. Věříte v Lásku, pokoru, úctu a porozumění? Já ano. Jsem mj. z těchto pojmů ztvořen. A věřím také v sebe, tedy věřím i v tyto pojmy a jejich moc. Věřím proto i v to, že se podaří na obou stranách států dospět k rozumnému řešení, které bude prospěšné všem. Vždyť právě Podyjí/Thayatal je příkladem bilaterální mezinárodní spolupráce. Neměl by právě zde na popud této kauzy, vzniknout nějaký mezinárodní dokument, kde by státy mezi s sebou stvrdili, že obdobné projekty, které by měli narušovat krajinný ráz doma a dokonce i u sousedů, nebudou v žádném případě odsouhlaseny? Je to námět, který pokud se dostane do správných orodovaných uší a rukou, může být inspirací a vysláníhodným úkolem.
S úctou a pokorou zdraví Zdeněk Musil



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...