Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-01-20 11:54

S potěšením jsem uvítal nabídku k podpisu petice. Důvod je prostý. Krásné údolí řeky Dyje bylo již jednou nevratně poškozeno výstavbou Vranovské přehrady a nesouhlasím s jeho dalším poškozením tak četným počtem "větrníků". František Vlk.

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-01-20 12:50

Jako každý soudný člověk nemohu souhlasit s dalším zošklivováním naší přírody. Nevěřím, že se rakouští spoluobčané mohou dopustit takového činu.

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-01-20 13:56

Myslím, že se najde spoustu míst, pro které by alokace větrných elektráren byla příhodnější. Do tak nádherné krajiny jako je Podyjí se to vyloženě nehodí.

Nepřihlášený uživatel

#4

2014-01-20 15:22

OK, původně jsem nechtěl, ale podepíšu. Jen kvůli Podyjí. Další důvody, jako pokles turistického ruchu, nebo cen nemovitostí? To jsou nesmysly. Myslím, že honba za turisty se tady stala už posedlostí a staví na okraj mnohem důležitější věci. Viz třeba ty nemovitosti - v době, kdy se ostatní vesnice předhánějí a nabízejí mladým rodinám pozemky na stavbu nemovitostí v ceně do 100,-/m2, ve Vranově stojí pozemek 400 - 500,-/m2. Ve vesnici, kde je 10 měsíců do roka mrtvo a má minimální občanskou vybavenost. Cena je právě taková, kterou si může dovolit podnikatel, který očekává návratnost. Poslední vranovské pozemky zmizí pod penziony, ale hlavně, že si zastupitelstvo pomůže..


Nepřihlášený uživatel

#5

2014-01-20 16:40

Mám zkušenosti z Dánska, kde se, bohužel, nepodařilo zabránit výstavbě obřích polí větrníků. Jako biolog garantuji, že pro přírodu, zejména pak ptáky jde o činnost doslova smrtonosnou. Nehledě na prznění krajiny, která je v Podyjí jedna z nejzachovalejších. Můj kolega v Dánsku žije v těsném sousedství těchto monster a mohu vás ubezpečit, že provoz těchto větrníků se těžce podepsal na kvalitě bydlení v jejich sousedství. Zvuk který vydávají (na spodní hladině slyšitelnosti) je nejen rušivý, ale způsobuje časem i psychické problémy.

Nepřihlášený uživatel

#6

2014-01-20 16:41

…držím Vám palce!

Nepřihlášený uživatel

#7

2014-01-20 16:53

ZA MĚ SOUHLAS - já s větrníkama problém nemám a jestli mají nahradit uhelnou elektrárnu, ať mi stojí třeba na zahradě. Všem těm aktivistům co protestují proti všemu bych vypnul proud a ať se předvedou. Každý by chtěl elektřinu, ale když chce někdo postavit větrnou, vodní, nebo solární elektrárnu...o jaderné ai nemluvě, všichni všude protestují.
Chápu, že některé zásahy jsou více a nějaké méně citelné, ale když všichni protestují proti všemu je to těžké (lokalitu na uložení jaderného odpadu hledá tenhle stát už 17 let).
Je to jen můj názor a očekávám hanlivé reakce, alespoň mě utvrdí o úrovni některých lidí.


Nepřihlášený uživatel

#8

2014-01-20 17:20

Nestavět, ani v tomto případě, nejde o to,mít více energie,ale o peníze pro stavební společnosti a peníze pro ty, co to povolí.

Ondráček Ed.

Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2014-01-20 17:37

#7: -

Prvně větrníky nenahradí uhelnou elektrárnu, protože fungují jinak - nejsou regulovatelné, ve velkém množství můžou i destabilizovat síť, stačí se zeptat odborníků. Aktivisté jsou někdy pomýlení (setkala jsem se naopak s aktivisty z jedné známé české ekologické organizace, kteří se stavěli za větrníky), ale proti větrníkům v Podyjí se staví odborníci a to je myslím dost velkou zárukou objektivity.

Za druhé nesetkala jsem se s tím, že by se někdo stavěl proti malé vodní elektrárně, bioplynové stanici nebo spalovně bioodpadů (na některých místech není negativní ani solární elektrárna, ani větrníky) - a to jsem byla 5 let zaměstnanec CHKO.

A nakonec uvedu, že jsem těch 5 let profesionálně hodnotila zásahy do krajiny a s těmito "drobečky" jsem měla co do činění. Myslím, že by bylo dobré vyvěsit zákres do fotografie, aby si každý udělal představu, o co se jedná... 150m výšky je dost děsivá záležitost, když většina rodinných domů má výšku asi 8m.

 


Nepřihlášený uživatel

#10

2014-01-20 18:12

Nedomnívám se, že starostové a radní rakouských obcí Hardegg, Weitersfeld a Langau se pomátli. To je velmi nepravděpodobné, takže nezbývá,než si myslet, že korupce v energetickém lobby není už pouze českou záležitostí. Není to tak dávno,co byly snahy určitých zájmových skupin budovat větrníky i v našem příhraničí. Tehdy pronikly na veřejnost informace, že byla snaha starosty obcí za souhlas s větrníkem v jejich katastru "koupit" za jeden milion Kč. Plus nějaké drobné do obecní pokladny. Inflace tuto sumu pravděpodobně ještě zvýšila. Takže z radních obcí Hardegg, Weitersfeld a Langau se stal ze zahradníka kozel. Jiné vysvětlení, než prebendy za souhlas s větrníky se mně nenabízí. Je to ukázka toho, že někdy nezáleží příliš na tom, kdo je u vesla, zda pravice, levice, nebo střed. Vládnou peníze.
S pozdravem "Po nás potopa " Karel Daněk

Nepřihlášený uživatel

#11

2014-01-20 18:29

Dobrý den, jsem zastánce obnovitelných zdrojů energie, ale se zdravým rozumem. Podyjí, jak svou nadmořskou výškou, tak větrností, nepatří mezi lokality, kde by se větrná elektrárna rentovala. Pokud si investor nechal udělat studii,která hovoří pro stavbu, tak by se měl také zabývat otázkou, co je pro danou lokalitu větším přínosem, zda zisk z větrné enegrie pro region, nebo turistický a cestovní ruch v okolí nedotčeného NP Podyjí.K přírodě bychom se měli chovat s citem a úctou. Mgr. Lenka Vyskočilová

Nepřihlášený uživatel

#12

2014-01-20 19:19

Větrné elektrárny = rozpad soudržnosti v obcích, devastace krajiny a nastolení korupčního prostředí.

Nepřihlášený uživatel

#13

2014-01-20 20:02

Je mi líto, že by k něčemu takovému mělo dojít, poškodilo by to ráz krajiny.

Nepřihlášený uživatel

#14

2014-01-20 20:04

Nesouhlasím s výstavbou něčeho tak nevzhledného v místě tak nádherném.

Nepřihlášený uživatel

#15

2014-01-20 20:52

Neuvěřitelný terorismus rakouských zelených, kteří fanaticky protlačují jž překonaný druh alternativního zdroje. Les větrníků je opravdu krásná příroda.

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-01-20 21:02

Nápad s umístěním elektráren na tak krásné místo se mi nelíbí...

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-01-20 22:13

Prosím autory petice, aby přidali i podklady, kde přesně má větrný park být. Dalším případným zájemcům o petici by podrobnější informace usnadnily rozhodování

Nepřihlášený uživatel

#18

2014-01-21 05:27

Kvůli tomu že někdo vydělá na nárazové energii, kterou nelze efektivně skladovat se zničí krásná krajina-tedy to jediné co jako prostí lidé máme. Rozhodně s výstavbou nesouhlasím. Něco se děje a větrníky chtějí firmy stavět všude (hlavně ty obří)- podobný problém máme na Plzeňsku kde mají stát v hustě zastavěné oblasti. Je třeba se ozývat.

Nepřihlášený uživatel

#19

2014-01-21 08:18

Chybí plán umístění elektrárny - kolize s Nationalparkem Thayatal nebo jeho ochranným pásmem, má-li nějaké?

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-01-21 08:46

Ty nelidské vrtule mě štvou všude, o to víc na Moravě, a ještě víc v Podyjí! Rakušané se zbláznili?

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-01-21 10:45

Pracuji v oboru ochrany přírody a krajiny a každá takováto megalomanská a v tomto případě zcela vynucená stavba o ničem a jen pro někoho je dalším hřebíčkem do rakve jak vidím nejen naší společnosti, ale i dalších. Jó, rakušáci jsou kulišáci. Lidem chybí pokora a soudnost, je mi z toho všeho na nic. Petice jsou dobré, ale v kole všech k tomu řízení nevěřím, že pomůže, už mám za sebou docela dost zkušeností jak se nechá všechno obejít.
Zdravím ML


Nepřihlášený uživatel

#22

2014-01-21 11:08

Je potřeba zabránit hyzdění krajiny.

Nepřihlášený uživatel

#23 Re:

2014-01-21 11:44

#7: -

No možná kdyby Vám to stálo na zahradě, tak by jste mluvil jinak. Trochu rozumně uvažovat. Nejde jen o to jak získávají energii, ale

i jak jsou vyrobeny a životnost. Dříve se postavil větrný mlýn a vydržel staletí. Dneska to nepřežije ani jednu generaci a náklady na

výstavbu jsou obrovské. Čím je vyspělejší společnost tak to stojí za nic. Za slovem ekologie se skrývá spousta ziskuchtivých společností.

Bohužel takové společnosti své zájmy prosadí a dobré záměry jsou likvidovány.


Nepřihlášený uživatel

#24

2014-01-21 12:00

Tento park zám, je to na moravě poslední kosek opravdové přirody, tak proč ho ničit

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-01-21 13:08

Podepisuji ráda, jednak pro věc samu, jednak jako "protislužbu" za jejich příhraniční prostocviky proti jádru. Marie Čermáková



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...