Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky

Jiří Kacetl

#76 Re:

2014-01-23 14:42

#75: -

Nikoli v Čechách, ale na Moravě :-)

mira67
Nepřihlášený uživatel

#77

2014-01-23 15:58

až nám za prdelí prdnou Dukovany,tak bude pozdě říkat jo raději větrníky...


Nepřihlášený uživatel

#78

2014-01-23 16:53

...
Chápu pokrok

#79 Re:

2014-01-23 16:59

#7: - Také s Vámi souhlasím, atom nám vadí, kouř nám vadí,soláry nám vadí,vítr nám vadí,když se má stavět přehrada, tak nám to vadí,tak hurá zpátky do jeskyně a žijme jen ekologicky s krásnými výhledy a turistou v rohu,který dobře platí za krásu a panoramata...

 


Nepřihlášený uživatel

#80 Re:

2014-01-23 21:27

#7: -

Ať vám to postaví na zahradě a jaderný odpad tam můžou složit také,ale penízky se nepohrnou k vám,ale do jiných kapsiček.Zdravím Zdena V

Petr

#81

2014-01-24 00:20

Sice jsem to podepsal, ale obávám se, že to bude dost málo platné... Patrně jde o pomstu Rakušáků za Temelín...

Nepřihlášený uživatel

#82

2014-01-24 07:31

Věřím, že rakouští sousedé jsou zodpovědní a nebudou se chovat stejně jako soudruzi u nás v dobách naštěstí již minulých a najdou si pro svůj jistě bohulibí záměr jinou lokalitu ve své krásné zemi.

Nepřihlášený uživatel

#83

2014-01-24 09:04

Stavět větrníky v těsném sousedství Národního parku a rekreační oblasti je stejná pitomost, jako postavit uprostřed obce, na náměstí,hlučnou fabriku.

Nepřihlášený uživatel

#84

2014-01-24 09:20

Ještě mi tam chybí zmínka o negativním působení infrazvuku generovaného obřími vrtulemi na člověka.

Nepřihlášený uživatel

#85

2014-01-24 10:10

Nechť krajina Podyjí zůstane čistá a bez té "moderní" technické vymoženosti! V opačném případě ochrana přírody tohoto regionu je zbytečná.

Nepřihlášený uživatel

#86

2014-01-24 10:25

To už se snad ani nedá komentovat... snad petice pomůže

Nepřihlášený uživatel

#87

2014-01-24 11:28

Je tam veľmi krásne prostredie. Je škoda pokaziť ho nejakými veternými mlynmi. Rád sa tam vraciam. Škoda takej krásnej prírody.

Nepřihlášený uživatel

#88

2014-01-24 12:19

Nesouhlasím se zaváděním větrných ekektráren na Podyjí.
Ing.Ludmila Herzánová
K.R.A.

#89 Re: pomsta ???

2014-01-24 12:23

#81: Petr -

Vážený pane Petře,

uvědomte si , že iniciativa proti větrným elektrárnám v blizkosti Podyjí vznikla v Rakousku a Rakušané jsou nám vděčni za podporu a nechovají se jako většina obyvatelů ČR, kteří petice proti Temelínu dodnes považují za vměšování do našich vnitřních žáležitostí a pro občany Rakouska mají jen ty nejvulgárnější poznámky. Jsem proti větrným elektrárnám, ale uznávám také, že JE jsou tikavé atomové bomby na tisíce let.


Nepřihlášený uživatel

#90

2014-01-24 14:11

co jsme to za narod? nevazit si vlastni krajiny je barbarstvi. A pak budeme brecet, zejo.. pozde.

Nepřihlášený uživatel

#91

2014-01-24 14:18

Je z podivem, že všechny okolní státy se holedbají přírodou, ekologií a vším možným ve svém státě a když je to u hranic s jiným státem, tak jim to nevadí. Je to přinejmenším smutné.

Nepřihlášený uživatel

#92

2014-01-24 15:31

Tu petici podepíši velmi ráda a to proto,že my jsme se úspěšně před nedávnem ubránili výstavbě větrného parku Pavlice-Vranovská Ves,která sousedí s parkem Podyjí.Doufám,že můj podpis napomůže k tomu,že lidi otevřou oči a zachovají tuto krásnou krajinu pro nás i pro příští generace.Brabencová Šárka

Nepřihlášený uživatel

#93

2014-01-24 15:45

Věřím,že veřejnost zvedne hlavu a začne věřit více vědcům,tedy i přírodovědcům než kmotrům.Na Šumavě je dosud vylepen plakát Nevěřte vědcům . Je to výraz negramotnosti.

Nepřihlášený uživatel

#94 Re:

2014-01-24 15:50

#93: -

Ještě doplňuji,je to na Modravě v srdci NP Šumava pod řízením "osvíceného všeználka" starosty Schuberta.


Nepřihlášený uživatel

#95

2014-01-24 15:52

Žil jsem ve Vranově jenom od září 1945 do
září 1948, ale Vranov je vyloženě moje srdeční
záležitost. Jednání rakouské strany mě velice
pobouřilo !

Nepřihlášený uživatel

#96

2014-01-24 16:26

Myslím, že větrníky působí pěkně v hospodářské a průmyslové krajině. Do blízkosti chráněných krajinných oblastí a národních parků bych je však nedával. Vždyť lidé mají tak málo míst, kde si můžou od svých staveb odpočinout.
Radomír Pulec

Nepřihlášený uživatel

#97

2014-01-24 18:56

Chraňme naši přírodu, dokud o ní můžeme, jako o přírodě mluvit. Važme si každé rostliny, každého živočicha...každého člověka. Za tímhle projektem jsou pouze peníze, a proto mu říkám NEE. Jarka

Nepřihlášený uživatel

#98

2014-01-24 20:44

Na základě přečtených informací o dané věci na těchto petičních stránkách vyslovuji a podpisem stvrzuji svůj nesouhlas s projektem větrných elektráren, které by narušily a významně znehodnotily přírodu a krajinný ráz Podyjí/Thayatal. Tedy poškození by vzniklo dokonce na mezinárodní úrovni.
Přírodu a krajinu chráníme ne samoúčelně, ne jen že se nám líbí rostliny, zvířata a pod., ale zejména proto, že jsme my sami její součástí, jen díky tomu jsme zde na světě. A svůj domov bychom si měli střežit na prvním místě. Mrzí mě, že v dnešní době na toto stále lidé zapomínají a ženou se za něčím, co nedává smysl a ničí to iluze na šťastný život, ba dokonce i na samotnou sílu našich potomků přežít. Věříte v Lásku, pokoru, úctu a porozumění? Já ano. Jsem mj. z těchto pojmů ztvořen. A věřím také v sebe, tedy věřím i v tyto pojmy a jejich moc. Věřím proto i v to, že se podaří na obou stranách států dospět k rozumnému řešení, které bude prospěšné všem. Vždyť právě Podyjí/Thayatal je příkladem bilaterální mezinárodní spolupráce. Neměl by právě zde na popud této kauzy, vzniknout nějaký mezinárodní dokument, kde by státy mezi s sebou stvrdili, že obdobné projekty, které by měli narušovat krajinný ráz doma a dokonce i u sousedů, nebudou v žádném případě odsouhlaseny? Je to námět, který pokud se dostane do správných orodovaných uší a rukou, může být inspirací a vysláníhodným úkolem.
S úctou a pokorou zdraví Zdeněk Musil

Nepřihlášený uživatel

#99

2014-01-25 09:43

Miluji toto místo, jako žádné jiné.
Neničme ho!

Nepřihlášený uživatel

#100

2014-01-25 10:25

Tato ekologická výroba energie v čr ať větrná nebo sluneční je zločin státu a jeho nenažraných občanů proti přírodě a jejímu koloběhu.



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...