Otevřený dopis - Nechceme politruka hejtmanem Plzeňského kraje


Nepřihlášený uživatel

/ #20

2013-11-09 09:46

komunistů v krajských vládách. "To se nám hrubě nelíbí. Byl to právě Šlajs, kdo napsal článek, ve kterém v podstatě kritizoval Američany za to, že bombardovali Škodovku. Tím se v podstatě přihlásil k obhajobě Třetí říše," připomíná politikův článek z roku 2009 pro Právo. I proto je podle Marka je zcela absurdní, aby Šlajs stal hejtmanem. "Jeho text potvrzuje blízkost komunismu a nacismu v jejich argumentaci," dodal Marek.
"Pro mě tento soudruh zůstane připomínkou na vojnu v roce 1983 jako kapitán Šlajs, předseda organizace KSČ VÚ 9672 - tankového pluku plzeňské divize," vzpomíná na Šlajse například blogger Václav Kareš. Ten také upozornil na to, že byl poté povýšen na náčelníka politického oddělení divize, tedy takzvaného politruka. Kromě toho byl Šlajs členem předlistopadové KSČ. "Přestaňtě. Mě toto teď naprosto netrápí, o mě se teď vůbec nejedná. Přestaňte tohle zase znovu vymýšlet," reagoval Šlajs na dotaz serveru Lidovky.cz k jeho komunistické minulosti.
Sběratel funkcí
Šlajs na sebe upozornil v minulosti mimo jiné i tím, že musel odrážet kritiku za kumulování funkcí. Byl zároveň poslancem, radním a předsedou představenstva Dopravního podniku v Plzn
Zdroj: http://www.lidovky.cz/hejtman-chovanec-konci-za-sebe-doporucil-politruka-z-komunisticke-armady-1lu-/zpravy-domov.aspx?c=A131103_172128_ln_domov_sk