Petice za transparentnost a zlepšení služeb KaM UK

Lucie

/ #72 menzy, kde se nedá jíst

2013-10-20 14:45

Napřed bych ráda podotkla, že nejsem žádná vybíravá slčinka a s jídlem např. v jídelně na střední škole jsem neměla nikdy problém. Po přichodu na VŠ mě ale čekalo nemilé překvapení - menza v Opletalově. Spálené "opékané" brambory do černa, suchá rýže a maso bez jakékoli omáčky, polévky jako pro mimina byly na denním pořádku. V menze se opravdu nedalo najíst a když jsem se tam pokoušela první semestr stravovat, tak jsem skončila s celkem vážnými zažívacími potížemi u doktora. Tedy mám stále nabitý ISIC na 500Kč, které nejspíš nikdy nevyužiji, jelikož po 30min čakání v menze jsem bych stejně do jídla 3x rýpla a poté si šla nejspíš koupit banán k vietnamcům, abych netrpěla zbytek dne hlady.

Byla bych moc ráda, kdyby se menzy UK změnily tak, aby se v nich dalo najíst. Je mi popravdě jedno, jestli jídlo stojí 30 nebo 60 korun, když je stravitelné, což to nyní podávané není. Byla jsem v menze ČZU a musím říct, že ten rozdíl je neskutečný, škola to tam opravdu řeší, často mění společnosti, které vaří, pokud nevyhovují, jídla jsou kvalitní a nikoli dražší než na UK. Zejméne výběr je na UK v porovnání např. s VŠE opravdu smutný... Na jiných školách je salátový bar nebo jednoduchá studentská pizza standardem... na UK dostaneme leda knedlíky a hranolky bez omáčky. Proč? :(