Petice za domácí porody a poskytování péče porodními asistentkami


Nepřihlášený uživatel

/ #81 Re: Re:

2013-10-03 21:19

#25: - Re:

Dobrý den, nevím, kde jste u nás na těch pár úmrtí a poškozených dětí při porodech doma přišla (v novodobé historii porodů). Zemřelo jedno dítě v kauze paní Königsmarkové, kterou znám, je to špičková profesionálka, která udělala, co bylo v jejích silách. Kdyby byla věděla, že rodička měla při minulých porodech komplikace, což jí rodička záměrně zamlčela, byla by domácí porod u této rodičky neprovedla. Paní Königsmarková je člověk, který opravdu děti miluje a rodičky si váží a snaží se jí ze všech sil pomoci jak nejlépe umí, narozdíl od ženských sester a lékařů, které jsem v porodnici potkala já, aspoň se tak chovali. Zatímco v porodnicích dětí zemře a poškodí jich mnoho, ať fyzicky - osobně znám jeden takový případ, kdy došlo k fyzickému poškození dítěte špatným zákrokem lékaře (samozřejmě k jeho postižení nedošlo - doktoři si vždycky nad poškozením pacienta umyjí ruce, jen málokdy jim někdo něco dokáže, vždyť to se přece může stát), nebo psychicky - snad všichni v této republice znají případ těžkého psychického poškození dětí a jejich rodičů, které mělo za následek i rozpad jedné z rodin, když došlo k výměně miminek v porodnici. Ti vaši úžasní pečující doktoři a sestry všichni mávli rukou nad tím, že miminka náhle změnila váhu o půl kilogramu, nikdo se nad tím nepozastavil. Také jsem slyšela a četla o úmrtí rodičky způsobeném tím, že potřebné léky nebyly na sále a než je sanitka přivezla z nemocniční lékárny, bylo pozdě. Tak mi tedy řekněte, proč se domníváte, že jste si v porodnici jistá, že jste tam vy a vaše díte v bezpečí. Jen opakujete to, co říkají doktoři. To je ovšem jejich názor, neboť v této republice panuje dogma "já jsem doktor a kdo je víc". Přeji vám, ať vás a vaši rodinu nikdy nepostihne špatná práce doktorů, které znám ze svého okolí dost. Znám i dobrou a skvělou - ale je nesmysl si myslet, že se vám v porodnici nemůže nic stát a všichni vám pomohou, jak mohou. Když jsem tam byla já, někdo pomohl, někdo ne. Domácí porodní asistentka pomůže vždycky.