Praha 1 trpí - petice proti uzavírání Smetanova nábřeží

sysel

/ #36

2013-10-01 11:34

Jako obyvatel Starého města jsem pro uzavření Křížovnického a Malostranského náměstí pro IAD a jsem zejména proti tomu, aby o dopravě na Praze 1 rozhodovali lidé odjinud. Co je někomu z Českých Budějovic do toho, jak si Praha 1 organizuje dopravu? O tomto mají rozhodovat pouze místní občané.
Za mnohem větší problém ale považuju parkování. Každý den jsme tu válcováni lidmi odjinud, kteří se musí do práce dovézt autem a odpoledne zase odjedou. Co z toho já jako občan Prahy 1 mám, že mi každý den před domem parkuje 20 lidí, podle značek zejména ze satelitů kolem Prahy (Středočeský kraj)? Proto bych byl mnohem radši, kdybyste uspořádali petici za změnu parkovacího systému v Praze, ve smyslu omezení parkování abonentů. Není důvod, aby kdokoliv kdo pracuje nebo má živnost na Praze 1 měl automaticky nárok na slevu na parkovném a právo parkovat v modré zóně. Cílem přece je, aby auta na dojíždění do centra používali jen ti, kteří musí. Pro ty je dostatek místa v soukromých garážích a parkovištích, která jen na Praze 1 mají přes 6 tisíc parkovacích míst, dnes zejících prázdnotou. Občasní návštěvníci využijí zelenou a oranžovou zónu.