Petice za transparentnost a zlepšení služeb KaM UK

Nespokojny stravnik

/ #51

2013-05-12 04:41

Súhlasím s tým, že v menzách UK sa jesť nedá. Už roky chodím do menz ČVUT, kde síce zaplatím trošku viac, polievka v cene nie je,ale je to chutné a najem sa popravde ako prase :D Pre nespokojných stravníkov doporučujem menzu a restiku na Strahove ( spada pod CVUT ), jedla výborné, pizza ak je v ponuke tak stoji cca. 50 Kč / celá pizza, nie len malý slice ako u nás a rozhodne nie je z polotovaru, pivo Braník malé za 11 Kč. Všetky jedla varia ako v restike, veľké porcie. Za niektoré jedla si síce priplatíte, ale napr. posledne ma vyšli kuracie prsia s troma druhmi syra a k tomu americke brambory za cca.70 Kč ( dostala som tam tri veľké kusy kuracieho mäsa a na každom mäse bol iný druh syra - mozzarella, niva a ešte jeden ). Pre milovníkov lasagni taky dobrá správa. Aj keď sa u nás v menze pokúsili urobiť kuracie lasagne, odkazujem im : NErobte ich už viac prosím, boli to pancierové lasagne, príšerne nechutné za vysokú cenu. V menze na Strahove majú lasagne 350g,obsahuju mleté mäaso, chutia výborne, nie sú pancierové a stoja cca. 50 Kč. Každý víkend som na Strahove a vidím, že idú na dračku :D Restika otvorena i o vikendu. A malý bonus na záver : je tam vždy výber nejakého chutného dezertíku ( väčšinou 4-5 druhov ) všetky sú výborné :) a stoja od 10-20 Kč ( tie dortové dezerty sú za 20 Kč väčšinou, napr. Sachr dort ) ,takže mňaaaam :))
Bola by som preto rada ,ak by sa naša menza inšpirovala menzou ČVUT. Polievky v našich menzách sa jesť nedajú, z polievky Minestrone som mala prapodivné prehánky a nebolo mi moc dobre. Taky si myslím,že tých blivajsov by mohli robiť menej, za tie roky si už predsa museli všimnúť, čo ide na dračku a čo im tam stojí až do konca výdajnej doby, takže čo tak napr. zvýšiť počet porcií jedla, ktoré sa dá jesť ? Na UK som už piaty rok, kvalita jedla šla podľa mňa značne dolu, ceny začne hore a ako som si všimla tak do menzy na Kajetánke chodí omnoho menej ľudí ako kedysi. Kedysi sme stáli aj frontu, teraz je tam poloprázdno. Takže takto sa strácajú stravníci z menz milé KAM UK. Popravde do menzy na Kajči zájdem tak 4-5 x za mesiac, keď ma tam niečo zaujme, inak som častejšie na STrahove, kde sa vždy doslova prežeriem ,ale za cenu cca. 100 Kč ( lasagne s mletym masom 350g, k tomu nejaku prilohu 200g - baby karotka na masle, fazolove lusky so slaninkou, male pivo, dezertik ) Takže sa zamyslite !!!!!
PS : ja papám rada a dobre, a keď mi jedlo chutí tak do seba naladujem dosť, což v menze UK nie je možne