NECHCEME FOTBALOVOU LIGU SE SLOVÁKY

Katarína

/ #52 SR - ČR a futbal

2013-03-19 11:11

Ako som si prečítala príspevky zistila som, že toto nie je ani tak o fotbale, ako o závisti a nenávisti. Ani jedna skutočná analýza stavu. Mám veľmi rada kvalitný fotbal, ale priznajme si - ani v SR, ani v ČR sa o kvalitnom fotbale, žiaľ, nedá hovoriť. Vždy sa na hráčoch priživovala celá banda darmožráčov - od neviem akých po neviem akých manažérov, ktorí pre hráčov v konečnom dôsledku neurobili nikdy nič. Uvítala by som zmenu predovšetkým vo vyhnaní všetkých tých pseudomanažérov vo všetkých hráčskych tímoch v obidvoch krajinách. Tréner nie je mentálne postihnutý, aby potreboval 50 nič nerobiacich poskokov.Toto vidím ako špatné. Namiesto platov pre xy lenivcov okolo hráčov nech sa z tých peňazí radšej opravujú či vylepšujú štadióny. Nie je, myslím si, potrebné vyťahovať politické karty lebo tak ako v manželstve si vieme všeličo možné povykrikovať, tak sa dá povykrikovať aj v bývalom dlhoročnom súžití našich národov. Tí, ktorí si pripomínajú rok 1968 vedia, ako sme vtedy vzájomne boli spätí, spomeňte si na deň, keď tank čo tank lemovali naše priemyselné mestá, vtedy sme boli ako jeden národ. Tak nech to tak aj zostane.V každej ťažkej situácii pre naše národy sme vždy boli ako jeden národ. To, že Češi mali skutočne tendenciu nás zneužívať, je pravdou, ináč by v spoločnej krajine nemali Slováci menšie platy ako Češi, ale to ešte neznamená, že medzi slušnými ľuďmi bola nenávisť. Nebola.A to nehovorím o našom spoločnom hokeji - nech toto je príkladom aj pre futbal.Obidva národy milujeme hokej a tie vzájomné hokej.turnaje - sú jednoducho super. Vždy má jeden vyhrať a druhý prehrať. Raz tak, raz onak. Ale nie je to náhodou šport? Určite že futbal sa nemá spájať, nie je to rozumné, vidím za tým špinavé machinácie tých xy manažérov, ktorým sa vždy máli peňazí, ale skutočne by sme to nemali dovoliť, aby sa fotbal. tímy krajín spojili. Tak prestaňte používať politickú kartu, či kartu nenávisti, použite analýzu futbalu v SR a ČR a nech je Vašou snahou dobrý zážitok z dobrého fotbalu v obidvoch štátoch. Nie som proti vzájomným stretnutiam, som proti spoločnému tímu.