Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů


Nepřihlášený uživatel

/ #201 čipování

2013-03-12 22:15

Dobrý večer,přečetla jsem si vyjádření městského obvodu z Poruby.Já tomu moc asi nerozumím.Někdo mi odcizí psa a protože bude mít čip,tak mi ho ten kdo ho ukradl vrátí? No to je ale ptákovina.Vrátí se jen pes který bude zaregistrován v celostátním registru a pokud ho nálezce, ne ten kdo ho odcizil , bude chtít vrátit.Taky nerozumím tomu,že povinně budou čipování psi narozeni po 1.1.2013.Proč tedy na nás pejskaře dělali bububu, hrozili pokutami.Kdyby raději dali majitelům psů pokoj a nevšímali si jich.Tak ,jak si nevšímají špatně zaparkovaných aut,cyklistů na chodnících, naši nevychované mládeže a mnoho jiných přestupků.Kdyby tak policajti byli aktivní co se týká cikánů a bezdomovců kteří mají psy neočkované,neodčervené. A co ta ženština co měla ve Vítkovicích 40 psů ? Jakpak asi platila poplatky? Neplatila a potom to odnesou slušní lidé.Jedině s čím souhlasím je,že tetování je hodně drastické,čip je opravdu méně bolestivý.To ale neznamená že s čipováním jako takovým souhlasím.Mělo by to být na rozhodnutí majitele psa a ne nějakým nařízením.