Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...

Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků... / Oznámení / Demonstrace 11.12.2013 - organizovaná studentskou iniciativou "Nechceme holé břehy" / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-12-11 08:25

Ano, taky nechci holé břehy a taky jim nevěřím. Je to smutné: místo aby veřejná správa byla ku prospěchu lidem, kteří ji ze svých peněz vydržují, musíme ji hlídat jako nepřátelskou, zlomyslnou a úskočnou organizaci. Možná to zní nadsazeně, ale stačí se jen trochu zamyslet...
Mgr. Oldřich Šídlo, Hradec Králové

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-12-11 08:45

Děkuji za vaši iniciativu
Skůrová

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-12-11 15:34

starých, zdravých a krásných stromů?
jak víte že jsou zdravé? jste snad dendrolog?

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-12-11 15:48

Dobrý den,
podle mého názoru se chce někdo nakapsovat na palivovém dříví :)
a nemělo by mu to projít.

Jarmila Frajerová

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-12-11 18:12

Dobrý večer.Rád bych znal názor místních organizací rybářského svazu.
Ivana

#6

2013-12-11 22:20

Jsem pro další takovou akci! Určitě by nás tam s listem na srdci bylo víc! Hláška přišla poměrně pozdě.. A pozvat zástupce masmédií! Také nevěřím, že rozhodují odborníci. A poznat, že jsou to většinou zdravé stromy není tak těžké. Ty dva poražené za loděnicí zdravé byly. Poznáte to na pařezech, které po nich zůstaly.. podle mně to tam začalo, jen díky petici to zastavili. STÁLE VE STŘEHU!
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#7 Re:

2013-12-12 08:06

#3: -

Viděl jste tu alej? Zkuste se zamyslet co by se stalo, kdyby byla podobná přísnost aplikována na lidstvo!?


Nepřihlášený uživatel

#8 Re: Re:

2013-12-12 08:43

#7: Jaroslav Hamáček - Re:

To je tedy argument, alej vidím každý den, když tam jezdím na kole do práce, nejednou tam leží suché větve na cestě, a to i dost silné.

Kdyby tam jedna z těch větví spadla nedej bože na dítě a ještě na Vaše, tak byste se asi tvářil jinak. A takových případů už byla spousta, neříkám že tady.

Tak jděte na povodí a řekněte, že  kácet stromy nechcete a případné škody, které stromy způsobí budete hradit Vy ze své kapsy, nebo že se necháte zavřít až někomu ublíží.

Já nejsem zastáncem masivního kácení, jen si myslím, že by stav stromů měl posoudit odborník a navrhnout opatření. Něco vykácet, protože obnovovat se to musí, a na některých třeba jen ořezat suché větve apod.


Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2013-12-12 08:47

#6: Ivana -

Jak prosím podle pařezu poznáte, že stromy byly zdravé? Jak můžete podle pařezu poznat že neměl celou korunu proschlou, nebyl rozlomený, nebo v něm nebyly dutiny?

Podle pařezu rozhodně nelze v žádném případě poznat, jestli byl strom zdravý.

Vy budete asi jeden z těch, kteří si na zahradě ostříhají 2 jabloně a už si myslí, že jsou odborníci.

Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#10 Re: Re: Re:

2013-12-12 09:51

#8: - Re: Re:

Hezký den, já jsem rozhodně neřekl, že by to neměl posuzovat odborník, ale podle prvotního značení a tiskové zprávy Povodí Labe z konce září 2013 to na odborné posouzení opravdu nevypadalo. Budu moc rád pokud se příslušný správce našich stromů o ně bude starat tak, aby nám ještě dlouho mohli sloužit a riziko z pohybu v přírodě bylo pro nás přijatelné.


Nepřihlášený uživatel

#11

2013-12-20 11:10

Taky si myslím, že to je taktika vyčkávání až se zapomene, a pak to vtichosti vykácejí.Musíme to hlídat.Já tam chodím pravidelně na procházku a hlídám ty stromy.

Nepřihlášený uživatel

#12 Re: Konec každé kultury končí likvidací přírody a jenom tupe tomu tleská.

2013-12-20 11:15


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Re: Re:

2013-12-20 11:25

#8: - Re: Re:

Tak proč tam jezdíte, máte jet po silnici, tam na vás nic nespadne. Co kdybyste vykácel les, protože by na vás mohla spadnout větev. Já tam vyrostla v Orlické kotlině, u Orlice jsme trávily všechen volný čas a byly nás desítky dětí a nikdy se tam nic nestalo. Na silnici se zabije denně tolik lidí a nikomu to nevadí, nedej bože kdyby se náhodou někdo vyboural na břehu Orlice.Každá civilizace, když zblbla tak ničila přirodu. My jsme zdědili parky, lesy a po nás tu zůstane jenom smetiště a betona plasty tak vám přeju hodně radosti v tom co jste si vytvořili.

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2014-01-05 17:05

#1: -