Občané proti Šantovka Tower: Olomoucká výzva


Nepřihlášený uživatel

#76

2013-11-07 17:48

Výborně. Je to potřeba se ozvat.

Nepřihlášený uživatel

#77

2013-11-09 08:42

fandím citlivým a ohleduplným rozhodnutím
Gabča :)

#78

2013-11-09 19:30

Kdyby postavili něco normálního a užitečného
blé

#79 Re:

2013-11-10 07:30

#78: Gabča :) -

vždyť ti co tady píšou a podepisují nepotřebují nic...jen přírodu a panorama Olomouce. Podle jejich argumentů Olomouc potřebuje jen další park, ale ne moc vysoké stromy, aby nestínily věžím kostelů :-(

lukas

#80 Probuďte se !

2013-11-10 19:16

Prosimvás, probuďte se do reality a nežijte v Baroku !!! Neříkám, že se mi historická část Olomouce nelíbí, ale přece po nás musí něco zůstat, nemůže tu být jedna stavba navěky a říct lidem čumte se jenom na jednu věc, protože na tu jsme hrdí a za tu si stojíme, ale nic jiného se tu stavět nebude, všichni se stěhují z města, protože Olomouc nežije a nic se tu neděje, až teď když se konečně postavila nějaká nová věc = Šantovka ! Stejně tady 2000 lidí ze 100 000 nezabrání developerům a podepsaným papírům, jen se vám veřejnost směje, co jste zase předvedly před Šantovkou a na náměstí ??? Vzpamatujte se, žádní památkáři nejste, to by vám totiž záleželo i na budoucnosti ... jste jen zaslepení hňupové co stojí s trapnýma nápisama jako ,, Olomouc není Honk-Kong,, nebo ,,mrakodrap mezi chrámy nepatří,, . Větší ostudu jste si uříznout nemohly !!!
lukas

#81 Re:

2013-11-10 19:19

#56: -

Prosimvás jste zdravý ??? Jaká erekce ? Proboha, jak si myslíte že vypadají mrakodrapy ? Je mi z vás zle a ze všech těchto lidí ! Když se vám tady nelíbí odstěhujte se na vesnici, tam zůstanete zaostalý ještě 100 let a erekci si můžete udělat na sobě !!!

lukas

#82 Re:

2013-11-10 19:22

#27: -

Větší trapas sem neslyšel ! Nepatříš ty náhodou k těm šaškům, kteří ,,protestovaly,, před Šantovkou ? (ve skutečnosti jich tam bylo tak 7) Jaká tvář přirozená, nebudu se vás ptát kolik vám je, ale vy určitě budoucnost státu nejste, takže zalezte a ty vaše názory, cpěte svým pravnoučatům !


Nepřihlášený uživatel

#83

2013-11-10 21:25

Petice je OK, ale Magistrát Olomouce si názorem občanů vytírá ****. Slušně to nelze vyjádřit!!!

Nepřihlášený uživatel

#84

2013-11-11 13:07

doufám že kvalita mrakodrapu nebude podobná jako je úroveň příspěvků jeho zastánců

Nepřihlášený uživatel

#85 Ale no tak...

2013-11-11 14:56

Tahle diskuze mě dost baví! Podle zastánců ŠT bych měl být také jeho typický obhajovatel - mám dost peněz, cestuji po celém světě, dost dobrou práci, jsem úspěšný podle všech měřítek společnosti - ale mám něco navíc - mám úctu, respekt a zdravý rozum.... A proto PLNĚ VYJADŘUJI PODPORU INICIATIVĚ OBČANÉ PROTI ŠANTOVKA TOWER! A tleskám za odvahu postavit se do otevřené opozice! Nepovažuji za měřítko světovosti (ten termín se mi líbí a proto ho taky kopíruji) předimenzovaný obytný dům. Při vší slušnosti bych tam bydlet nechtěl ani zadarmo... A překvapuje mě, že zastánci ŠT evidentně (podle úrovně příspěvků a počtu gramatických chyb) nepatří zrovna do kategorie lidí, kteří by si byt v této finanční hladině mohli dovolit... A proto se ptám - koho hájíte? Co obhajujete? Nestačí informace slepě přebírat - "Mamo, čet sem, že ten mrakáč bude prý světový! Tak dyž to píšou v deníku, tož to bude pravda,ne?"..... Fandím iniciativě, připojil jsem podpis a dál se bavím diskuzí :))
Saša

#86 Re: Ale no tak...

2013-11-11 17:23

#85: - Ale no tak...

Děkujeme za vaši podporu! Ono "Nestačí informace slepě přebírat" bereme vážně, a jsme rádi, že to, co tady píšeme, je jediná svatá pravda!


Nepřihlášený uživatel

#87 Re: Re:

2013-11-12 08:07

#82: lukas - Re:

Vážený Lukasi, bohužel ve vašich komentářích mimo urážky nejsou žádné argumenty a děláte z toho žumpu, navíc s gramatickými chybami. Můj názor, ale možná jsem dost stará na budoucnost i názor. Michaela 35


Nepřihlášený uživatel

#88

2013-11-12 13:41

Olomouc je krásná, nezničte ji! Bytů je v Olomouci dost, snižte jejich ceny!!!

Nepřihlášený uživatel

#89

2013-11-14 09:53

Šantovka je pro spoustu lidí fajn. Jsem rád , že je. Věžák je ale opravdu nevkusný a Olomouci by to uškodilo.

Nepřihlášený uživatel

#90

2013-11-14 22:20

Mrakodrapy patří jinam!!!

Nepřihlášený uživatel

#91

2013-11-20 15:04

Věřím, že všechno dopadne tak, aby město Olomouc neztratilo to, co na něm obdivujeme.

Nepřihlášený uživatel

#92

2013-11-23 12:49

Když byl projekt Šantovka v začátcích, věž se zakázala. V té době mi ještě věž připadala rozumná. Nová stavba by alespoň byla něčím zajímavá a hradil by to sponzor celé akce. Teď je potřeba nové práce, nových peněz a proto i nového projektu, a tak se najednou věž zase povolí. A to je špatně

Nepřihlášený uživatel

#93

2013-11-23 20:18

Občané města Olomouce mají taky svá práva.
Olomoucký patriot

#94 Re: demagogie a manipulace

2013-12-14 22:38

#6: - demagogie a manipulace

Mám rád výškové budovy, obzvlášť, když jsou architektonicky přívětivé. A mám také rád historická místa a lokality, ve kterých to onou historií dýchá. Myslím si, že by nebyl žádný porblém nechat historické jádro bez komerčních výškových budov, a ty situovat řekněme do výškové čtvrti  mimo hist.panorama (pokud je tak nutná pro "nalákání" investorů).. Turisté zajisté ocení, že si chráníme historii a zároveň jsme "in". Jenže na to by musel existovat opravdu kvalitní regulační plán rozvoje města (jako kdysi od Camillo Sitte), který by ovšem Odbor koncepce a rozvoje města Olomouce respektoval, řídil se jím a nepodléhal tlaku skupin typu Morávek, Tesařík, Endl...

MgA. Emil Adamec

#95 Nedovolme výstavbu ohavné moderní architektury ale naopak pokračujme v tradiční architektuře.

2013-12-15 19:55

Vážení přátelé a občané zemí Koruny České. Nedopusťte, aby byla zničena jedinečná silueta Olomouce tzv. "moderní architekturou" a zvláště mrakodrapem Šantovka Tower. Jedná se o opravdu ohavnou stavbu. Žiju více než 6 let v Hongkongu a vím o čem mluvím. Mrakodrapy jsou ošklivé a neosobní objekty, které negativně působí na psychiku člověka jak z estetického hlediska, tak i z hledisek morálních. Chraňme a podporujme výstavbu tradiční a klasické architektury, urbanismu a umění a zastavme největší zločin které lidstvo kdy učinilo - tzv. "moderní architekturu" ve všech jejich podobách.
Doporučuji vám všem shlédnou BBC dokument Rogera Scrutona "Proč záleží na kráse", zejména myšlence nevhodnosti a ošklivosti moderní architektury. Odkaz s českými titulky najdete na mých osobních stránkách www.emiladamec.cz.
Děkuji a pozdravuji z dalekého Hongkongu.
MgA. Emil Adamec, akademický sochař, krajiný achitekt, urbanista a znalec feng šuej. Člen INTBAU. Kandidát na prezidenta ČR v roce 2018. Zastánce obnovy monarchie Rakousko-Uherska.
16. 12. 2013

Nepřihlášený uživatel

#96 Zkusme se ohlédnout

2013-12-15 20:52

Začněme již konečně po sto letech stavět domy, které nebudou ubližovat ani lidem ani městům, ani krajině. Musíme totiž opět s pokorou a grácií přistupovat k jakémukoli zásahu do tzv.veřejného prostoru. To platí nejen pro politiky, ale i pro tvůrce, to jest architekty, sochaře a všechny autory, kteří spoluvytvářejí prostor pro život.

Patrik Vlček


Nepřihlášený uživatel

#97

2013-12-16 06:48

Co se nepovedlo Švédům,Němcům,ruským okupantům ani komunistům,chce zmařit tento pseudo-kapitalisticko-mafiánský systém.

Nepřihlášený uživatel

#98

2013-12-18 08:20

jsem pro zachování starobylého historického rázu Olomouce bez výškových budov a komerčních zájmů !!!!

Nepřihlášený uživatel

#99 Re: Re: Re: demagogie a manipulace

2014-01-07 16:54

#8: - Re: Re: demagogie a manipulace

Nemate pravdu. V olomouci je hodne velmi luxisnich nemovitosti a pokud realitam alspon trosku rozumite, tak vite, ze jejich luxus take urcuje jejich zasazeni, prostory a vyhled. Prostorem neni mysleno pouze rozmery, ale take jejich interierove reseni, ktere je v historickych domech atipicke a v novych je nanejdete.

K bodu 2 opet nemate pravdu. Kdyby jste delal v realitach, tak vite, ze vyznamny klient je klient, ktery ma hodne penez a take potencial je utratit u realitky, ktera bude s nabidkou uspesna, klidne i opakovane.

K 3timu bodu: Tady bych celkem souhlasil, ale nesmi to byt na ukor historicke a architektonicke hodnoty naseho mesta. Santovka jako obchodni centrum muze timto prinosem byt (spise vsak pro hotely, kde budou manageri utracet), ale vezak opravdu ne.


Nepřihlášený uživatel

#100 Re:

2014-01-07 17:00

#88: -

Rozumny nazor. V olomouci se stavi byty ale nikdo v nich nechce bydlet, ponevadz tu neni prace. Tady by se meli hledat investori, kteri by dlouhodobe zamestnavali obcany mesta a prilakaly tak nove zajemce o nemovitosti. Volne byty za velke ceny o ktere neni zajem jsou mimochodem dlouhodobym problemem ktery tu byl jeste pred kryzi.