Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...

Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků... / Oznámení / Tisková zpráva PLa z 2.10.2013 / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-10-02 19:52

Chlape,Vás bych chtěla poznat....

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-10-02 20:06

Můj názor je ten, že se vedení Povodí Labe zaleklo a narychlo spíchlo přes svojí tiskovou mluvčí tuto zprávu, pokud koukám dobře, včera zpráva o plánovaném kácení byla na oficiálních stránkách města HK, že by jednostranná spolupráce?....Takže....Žádal bych od Povodí velice důrazně vysvětlení a dále podrobnou zprávu z tohoto mapování, kdo ho prováděl, jakou metodikou, zda byl přítomen někdo z odboru životního prostředí magistrátu  atd......!!!Tomáš Novák

Fillippos

#3 Re: souhlas

2013-10-02 20:40

#2: -

souhlas ..

Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#4 Re:

2013-10-02 21:20

#2: -

Nevím, kde jste zprávu viděl na stránkách MM HK, ale odbor životního prostředí nám poskytoval okamžitě potřebné informace velmi vstřícně a od začátku deklaroval svůj jasný zamítavý postoj k plánovanému rozsahu a formě zásahu. Pokud pošlete email mohu Vám přeposlat dopis, kterým MM HK vyzývá PLa k postupu dle zákona...

Jinak podle zákona o právu na informace nebo jak se to jmenuje můžete PLa požádat. Také by mne to zajímalo, ale nemám na to nyní časovou kapacitu.

Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#5 Re:

2013-10-02 21:25

#1: -

Pokud to tak má být určitě se tak stane :-).


Nepřihlášený uživatel

#6

2013-10-02 21:32

Rádo se stalo. Pocházím z Týniště nad Orlicí a v Hradci Králové jsem prožil moc hezkýho. Sestra tam bydlela 30 let. Ta mě na to upozornila. Držím palce z Berouna.
fráňa

#7 Držím palce :-)

2013-10-02 21:33

Rádo se stalo. Pocházím z Týniště nad Orlicí a v Hradci Králové jsem prožil moc hezkýho. Sestra tam bydlela 30 let. Ta mě na to upozornila. Držím palce z Berouna.

Nepřihlášený uživatel

#8 Re: Re:

2013-10-02 21:46

#4: Jaroslav Hamáček - Re:

Nerozumíme si, Jednostrannou spoluprácí myslím, že Povodí tvrdí, že  spolupracuje s odborem životního prostředí ale, odbor o tom nic neví.....Jen je zajímavé vyjádření tiskové mluvčí Povodí....Děkuji Vám, že jste tuhle petici založil.....Tomáš Novák


Nepřihlášený uživatel

#9

2013-10-03 06:20

Tak jen aby ten obsah prohlášení byl pravdivý... Byla by to skvělá zpráva.

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-10-03 06:22

Dobrý den pane Hamáčku,

děkuji Vám za zprávu. Kdybyste zjistil, že plánují stromy pokácet, dejte mi, nám prosím vědět. Pracuji v oboru PR - pokusila bych se pomoci. Děkuji.

S úctou a přáním ať naše stromy zůstanou tam kde jsou,

Jana Cenefelsová

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-10-03 06:28

Dobrý den, Hradci Králové by měla přestat řádit betonová loby. Ve všech místech kde byla zeleň jsou dnes betonové, asfaltové a z betonových dlaždic plochy, které v letních teplých dnech místo aby chladily, vyzařují teplo. Je to prostě nehoráznost, co si v Hradci Králové, kdokoli, kdo má trochu moc, dělá co chce. Přeji úspěch vaší petici. Hezký den. Helena Žďárská

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-10-03 06:41

Děkuji a moc Vám držím palce, máte moji plnou podporu, celou kauzu sleduji, petici šířím všude kde se dá. Jsem odhodlaná jít bránit stromy i vlastním tělem. Je nehorázné, nechotné, pokud opravdu budou chtít stromy vykácet...nepřípustné

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-10-03 07:06

Ono bude asi vždy nejlepší zjistit přesné informace o dané věci a dát k dané /eventuální/ petici stanovisko o záměru.
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#14 Re:

2013-10-03 07:49

#10: -

Hezký den paní Cenefelsová,

 

určitě Vás budu informovat, ale prosím o zaslání kontaktu na moji adresu jaroslavhamacek@seznam.cz. Já Vámi zadané emaily do petice nevidím. Přeposílání oznámení generuje petiční server.

 

S pozdravem a poděkováním za Vaší pomoc Jaroslav Hamáček

Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#15 Re:

2013-10-03 08:02

#13: -

Možná jsem to špatně vysvětlit, ale ještě předevčírem platilo zcela jiné stanovisko PLa. Ke změně došlo včera a tento zájem veřejnosti o danou záležitost byl podle mého názoru podstatný. Pokud mi zašlete na jaroslavhamacek@seznam.cz kontakt mohu Vám poslat dokumenty na základě kterých jsme požádali o pomoc lidi, kterým záleží na jejich okolí. Svým povrchním úsudkem si ubližujete a v sobě degradujete snahu těch tisíců lidí.

Hezký den


Nepřihlášený uživatel

#16

2013-10-03 08:30

Zpráva je to sice pozitivní, ale byla bych obezřetná. Jakmile se situace utiší, může se vše vyvinout zcela jinak.
Stromy se mají kácet i v ul. Střelecká. KMS je toho názoru, že u stromů, které nejsou dožité, by stačilo provést odborný prořez, kácení je až to poslední.
I. Bezdíčková


Nepřihlášený uživatel

#17

2013-10-03 09:07

Možná by bylo vhodné vznést dotaz, prč byly i zdravé strmy, které nejsou určeny ke kácení, označeny barvou. To by si musel každá správce lesa(hajný) označit prakticky celý les. Pokud vím, tak se barvou značí pouze stromy se kterými se má něco stát (kácení prořez etc.)
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#18 Re:

2013-10-03 09:30

#16: -

Hezký den,

 

děkujeme za Vaši pomoc a zájem. Ohledně Střelecké se obrátťe na Ing. Adama Zárubu zastupitele města HK (adam.zaruba@krnovice.cz) má o těchto záležitostech velký přehled. Z mých zkušeností bude dobré zajít i na odbor životního prostředí MM HK rádi Vám poskytnout informace a jsou orgánem, který tyto zásahy povoluje.

S pozdravem


Nepřihlášený uživatel

#19

2013-10-03 09:47

I nadále buďme bdělí. Tato akce Povodí Labe ještě nemusí tímto skončit.
Petr Soukeník

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-10-03 13:02

Zpráva paní tiskové mlčí nebo mlží, má za účel ukonejšit veřejnost. Obezřetnost je namístě.
Velice si vážím všech co podpořili a podpoří tuto petici. Děkuji.

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-10-04 14:59

Držím Vám palce. Děkuji za informaci. Tento problém se objevil ve zprávách, takže si asi nebudou moci dělat, co chtějí.Já vím, že to nevzdáte. (jaroslava.svajcrova@centrum.cz)
Ing. Jaroslava Švajcrová, Praha

Bedřich

#23

2013-10-07 08:55

Navrhuji důsledně prověřovat, petice zcela určitě není zbytečná. Nevzdávejte to. Díky.
Marie

#24

2013-12-11 06:47

Zdravím a rozhodně jsem pro, nedat na úřednické sliby a bedlivě sledovat vše,co se kolem stromů děje.Taktika uklidňování veřejnosti a okázalá starost o zdraví a bezpečnost občanů při procházkách po březích Orlice je dojemná ale velice průhledná.