Petice za zrušení diplomatického zastoupení tzv. státu Palestina


Nepřihlášený uživatel

#76 Re: ? vy si vyberte, já mám vybráno

2014-01-03 19:45

Xena

#77 Neexistujíci Palestína?

2014-01-03 19:50

"Neexistuje žádná diskuse o dobrovolném usmíření mezi námi a Araby, ani nyní, ani v dohledné budoucnosti. Všichni myslící lidé, s výjimkou těch slepých od narození, pochopili již dávno úplnou nemožnost dosažení dobrovolné dohody s palestinskými Araby o transformaci Palestiny z arabské země na zemi s židovskou většinou. Každý z Vás nějak chápe historii kolonizace. Pokuste se najít alespoň jeden příklad, kdy kolonizace země se uskutečnila za souhlasu domorodé populace. Něco takového se nikdy nenastalo.

Domorodci se vždy tvrdohlavě bouří proti kolonizátorům - a je to vždy stejné bez ohledu na to, zda jsou kulturní či nekulturní. Soudruzi ve zbraních [Hernana] Corteze nebo [Francisco] Piazorra si vedli jako bandité. Rudokožci bojovali s nekompromisním zápalem proti jak zlým tak dobrosrdečným kolonistům. Domorodci se bouřili, protože jakýkoliv druh kolonizace kdekoliv a kdykoliv je pro ně nepřijatelný.

Všichni domorodci vidí svou zemi jako národní domov, jehož jsou úplnými pány. Nikdy dobrovolně nepřijmou nové pány. Tak je to i s Araby. Zastánci kompromisů mezi námi se pokoušejí nás přesvědčit, že Arabové jsou nějaký druh hlupáků, kteří mohou být oklamáni skrytými formulacemi našich základních cílů. Já rovnou odmítám přijmout tento pohled na Araby.

Mají přesně stejnou psychologii jako my. Pohlížejí na Palestinu se stejnou instinktivní láskou a opravdovým zápalem jako Aztékové pohlížejí na své Mexiko a každý Sioux na svou prérii. Každý člověk se bude bránit proti kolonizátorům dokud poslední jiskry naděje, že mohou zabránit nebezpečí podrobení a kolonizace nevymizí. Palestinci budou bojovat tímto způsobem dokud budou mít sotva jiskru naděje.

Není důležité, jaká slova použijeme k vysvětlení naší kolonizace. Kolonizace je sama o sobě celistvá a má nevyhnutelný význam srozumitelný každému Židovi a každému Arabovi. Kolonizace má jen jeden cíl. A v tom je podstata věci. A změnit tuto podstatu je nemožné. Bylo nezbytné provést kolonizaci proti vůli palestinských Arabů a stejné podmínky platí nyní.

Žabotinky (představitel reviz.sionizmu) V eseji Železný Val pochopil podstatu celého problému,on sionista nazval palestinské Araby domorodci,tak to je a tak to vždycky bylo, šlo a jde pořád o kolonializmus a vy tomu tleskáte, národ bez hrdosti...

Nepřihlášený uživatel

#78

2014-01-03 19:56

Jsem proti tolerování násilí

Nepřihlášený uživatel

#79

2014-01-03 20:05

Samozřejmě nejpodstatnější věci zatím naši čačtí novináři jaksi nezmiňují: 1) proč potřebovali mít palestinci v ČR arzenál 70 útočných pušek - na vlastní obranu? Nebo to u nás bylo jen dočasně schováno před dalším vyexpedováním třeba do Francie či Německa? 2) Věděly o tomto naše tajné služby? Nebo se BIS zmůže jen na honění nácků a Vojenské zpravodajství na šmírování dle pokynů milenky premiéra? 3) Plánovali palestinci nějaký útok podobný třeba tomu, který se odehrál v hotelu v Bombaji v roce 2008? Tam stačilo deset po zuby ozbrojených teroristů. Podle počtu pušek by takových komand jen palestinci vyzbrojili sedm. Je na čase tyhle rádoby diplomaty vyhostit a muniční sklad (pardon, ambasádu) zavřít.

Nepřihlášený uživatel

#80 Re: Neexistujíci Palestína?

2014-01-03 20:14

#77: Xena - Neexistujíci Palestína?

Židé žili na území Palestiny odedávna, ještě v biblických dobách. Proto se tomu území také říká Judea (dnes její části Palestinci říkají Západní břeh, aby to tak nebilo do očí). To jen palestinští arabové, stejně jako jiní muslimové, si myslí, že jim patří celý svět. Nepatří, nikdy nepatřil a patřit ani nebude. Zkusili jste Izraelce nahnat do moře. Několikrát. Vždycky jste dostali na prdel. Kdyby vás Izraelci skutečně chtěli kolonizovat metodami Cortéze a Pizarra, tak by na místě Pásma Gazy byla písčitá pláž, protože všichni palestinci by byli dávno zlikvidováni. Pokud jste kdy měli právo (byť jen morální) na "svůj" stát, tak posledními 60 lety terorismu a válek jste o toto právo přišli. Protože vaším cílem není mít vlastní stát vedle Izraele, vaším cílem je zlikvidování všech Izraelců, vymazání jejich státu z mapy a konečným dotažením toho, co v Evropě nezvládl Hitler. Přesně o to vám jde a proto jakékoli snahy o mírová jednání s vámi, milí Palestinci, jsou k ničemu. Všechny dohody jste vždycky porušili, neštítíte se zabíjet civilisty, děti ve školních autobusech, důchodce hospodařící na farmách. Nakonec se vás Izraelci budou muset zbavit. Doufám, že až k tomu dojde, že s vámi nebudou mít žádné slitování.

 

Pepina

#81 Re:

2014-01-03 20:21

Ano, myslím, že máte pravdu. Tzv. Palestina nechce vlastní stát - všiml jste si někdy, že kdykoli mírová jednání došla téměř k nějakému dílčímu cíli, vždy v tu dobu došlo k odpálení dalšího sebevraha, který zabil Izraelce a tím se mírová jednání přerušila? Izraeli dluží "Palestina" miliony dolarů za elektrickou energii, peníze tam cpe celý civilizovaný svět - a proč vlastně? Je to od nemuslimského světa "úlitba bohům," něco jako když ve středověku dával český stát (už nevím komu) ročně 300 volů za to, že na něj nebude soused útočit?

 


Nepřihlášený uživatel

#82

2014-01-03 20:27

co je moc to je moc.
Oliver Twist

#83 Re: Izrael nebo Palestina?

2014-01-03 20:43

dgabaa

#84 Re:

2014-01-03 20:45

#13: -  

 Probrat a ze všeho, co se tady v této zemi děje .....

kraxon

#85 Re:

2014-01-03 20:57

#21: -

Hele, levici nech na pokoji. Já se považuju za levičáka, petici jsem podepsal a odkaz na ni poslal všem svým kontaktům. Tohle není o levici proti pravici ale o snaze žít podle svého proti nenavistnému fanatismu mozků vydraxlovaných jedinou správnou vírou (ideologií)...

kraxon

#86 Re:

2014-01-03 20:58

#79: -

Naprostý souhlas.


Anonymous

#87

2014-01-03 21:21

Kdyby totéž udělala Česká republika kdekoli, pak by naši diplomaté už seděli v letadle, velvyslanectví by bylo zrušeno a byla by z toho neuvěřitelná blamáž. A už nikdy, NIKDY bychom v tom kterém státě své zastupitelství neotevřeli. A ještě jedna otázka je nabíledni - ona je Palestina tak bohatá, že si může dovolit velvyslanectví v každé zemi EU? Anebo je i toto placeno z našich peněz?

Nepřihlášený uživatel

#88

2014-01-03 21:27

Jsem pro dobré vztahy se státem Izrael. A podpora teroristické mise Palestinských arabů je podle mě z tohoto důvodů nepřijatelný precedens.

Nepřihlášený uživatel

#89

2014-01-03 21:28

MOc se mi líbí, jak je to napsané, včetně závěrečné části:
Jana Coufalová

Nepřihlášený uživatel

#90

2014-01-03 21:46

Povinnost volá.

Nepřihlášený uživatel

#91

2014-01-03 22:01

100% souhlas

Nepřihlášený uživatel

#92

2014-01-03 23:12

Skvělé, děkuji za tuto petici, budu dále pracovat na doporučení mezi přáteli na FB :-) a prostřednictvím e-mailu. Doufám, že to bude účinné.
"@"

#93 Re:

2014-01-03 23:39

#4: -

A to je přesně ten strach, neudělat něco, co by mohlo ty Palestince naštvat a nehodili nám sem bombu. A odtud už je to velmi blízko k politice "apeacementu", tj. raději jim ustoupíme a vyhovíme, jen aby byl klid.  a hle, ono to nefunguje. Chtějí další a další ústupky a my, mírumilovní a humanističtí evropané najednou zjistíme, že v naší zemi platí právo šaría a už jaksi není co řešit...


Nepřihlášený uživatel

#94

2014-01-04 00:16

podepsáno:-))) !!!

Nepřihlášený uživatel

#95 Re: Re: Re: Pokrytectví autora petice

2014-01-04 00:39

#32: Znechucený - Re: Re: Pokrytectví autora petice

Víte, pane Znechucený, pan Ziegler je všechno možné, jen ne hloupý člověk. Pochopitelně na rodíl od vás. A vaše slova vás snadno usvědčují.

Blechova Hana

#96 Nevidim jediny duvod

2014-01-04 00:43

Nevidim jediny duvod, aby na nasem uzemi existovalo zastoupeni statu, ktery neuznavame.
Nevidim jediny duvod, aby u nas byla ambasada, ktera je ve skutecnosti municnim skladem.
Nevidim duvod, aby se tu potulovali lide spojeni s Fatahem, s Jasirem Arafatem a s OOP.
Nevidim duvod, proc by tu meli pobyvat tvorove, jejichz pracovni urazy ponekud vybocuji ze zvyklosti beznych u nas.

Nepřihlášený uživatel

#97

2014-01-04 01:12

a táhněte !!!

Nepřihlášený uživatel

#98

2014-01-04 01:12

a táhněte !!! nebudete nám brát naši svobodu !!!

Nepřihlášený uživatel

#99

2014-01-04 01:13

tohle je naše zem
Hana Blechova
Nepřihlášený uživatel

#100 Re: Re: Re: Pokrytectví autora petice

2014-01-04 06:30

o Vazeny, negativni vztah k Rusku se u nas vytvoril predevsim diky ruske povalecne politice v zemych vychodniho bloku a nasledne diky okupaci Ceskoslovenska vojsky Varsavske smlouvy, iniciovane SSSR, jejimz pokracovatelem dnesni Rusko je. Neni tedy nasi vinou, ze vztah k Rusku je takovy, jaky je, tedy poznamenany temito skutecnostmi a ja na tom nevidim nic spatneho. Za komunismu se u nas zilo dobre opravdu jen tem, kdoz se zlocineckym rezimem kolaboroval nebo alespon tise prezival bez sebemensiho naznaku odporu.

A pokud v zaveru pisete, ze autor petice chce zamezit vzniku statu Palestina, budte tak laskav, vratte se k textu a laskave si jej znovu a pozorneji prectete. Uz v samotnem nazvu petice je neco zcela jineho, obsah je take jiny. Podle meho nazoru je ovsem navic  dost nevhodne, spis bych rekla neprijatelne, aby nas stat mel na svem uzemi ambasadu statu, ktery nami nebyl uznan, navic napechovanou vybusninami a zbanemi. Nemam predstavu, ze by se tu meli pohybovat predstavitele Fatahu, milovnici Jasira Arafata a k tomu neumetelove, kterym boucha pod rukama vlastni material a rikaji omu "pracovni uraz". Az budete mit priste potrebu nazvat nekoho fanatikem, zkuste se nejprve zamyslet nad obsahem a vyznamem jeho slov.