Petice za vydání posledních 2 knih z 12 dílné série Děti země

Jaja

#26 Re:

2013-04-26 20:45

#25: emka -

Tak to nevim, jak by tohle mohl natočit. Jak by to asi vypadalo??? První části samý titulky - neandrtálci mluví posunky. Ayla na jeskynním lvu - no nevim, určitě by to po..... Já si radši nechám tenhle fantastický román z pravěku ve své hlavě a ve svých představách. Vždycky, když zfilmovali nějakou moji oblíbenou knihu, tak mi jen pokazili moje představy a spousta věcí mi tam chyběla, nebo si je přetvořili podle svojich možností režiséři. Vždycky to skončilo zklamáním a velkým z mojí strany. Kniha je kniha a žádnej film ji nedokáže ani nahradit, ani přesně vystihnout. No uznej....

Vlasta

#27

2013-04-27 20:35

Naprosto nechápu proč měl cyklus "Děti země" dvě zcela rozebraná vydání, když byl tak neprodejný? První část knihy vyšla v roce 1993, druhá 1994, třetí 1995 a čtvrtá 1996. Kolem roku 2000 uvedl KK druhé vydání celého cyklu a v roce 2003 vyšlo první vydání dosud nevydané páté části. Zatímco v originále byla každá část vydávána jako jedna kniha o cca sedmistech až osmistech stánkách, KK z každé části udělal knihy dvě. Pátou část v roce 2003 prodával za 199,- Kč za díl, tj. za 398,- Kč. Pominu to, že již kvalita prvního a druhého vydáni byla nesrovnatelná. První vydání bylo na kvalitním papíru v laminovaných deskách s originálním potiskem. Druhé vydání mělo obyčejné bílé desky bez laminace s nadpisem na hřbetě a žlutý pravděpodobně recyklovaný papír.

Poslední dílo autorky, The Land of Painted Caves, je v originále k sehnání vázané za cca 330,- Kč, jako eBook za cca 180,- Kč. Úplně nejdražší vázané vydání v originále jsem našel za 30 $, tj. za cca 600,- Kč. Knihy podobného rozsahu dnes KK prodává od 220 do 320 Kč, tj. při zachování minulé praxe by tato část stála 440 až 640 Kč. Nevidím v cenách v zahraničí a u nás žádný velký rozdíl a autorská práva platí určitě i tam. Jestli je u nás jejich cena tak vysoká jak KK trvrdí, je to buď jeho neschopností anebo tím, že o ní vůbec nejednal.

Dokonce si myslím, že odpovědná osoba, která dnes u KK rozhoduje o tom, co se bude vydávat, nemá vůbec ponětí o čem cyklus Děti země je a nikdy ho nečetla.

Chápu, že dnes je pro každou organizaci hlavním ukazatelem zisk a ne spokojenost zákazníka. Keci o ní patří jen k líbivému rituálu. Chtějí rejžovat za každou cenu a čtenář je nezajímá. Mne ale zase nezajímá takovéhle vydavatelství. Řešil jsem to odhlášením z KK. Většina jejich publikací se dá s určitým zpožděním sehnat v Levných knihách a stejně mám v posledních letech problémy z jejich katalogu cokoli vybrat. Třeba jim časem docvakne, že buď budou vydávat to, co chtějí číst čtenáři anebo tu taky nemusí vůbec být.

Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re:

2013-05-07 15:35

#26: Jaja - Re:

Klan Velkého Medvěda zfilmovaný je (1986!!!!!!), někde jsem na to náhodou narazila akorát přejmenovali na Ayla z kmene Medvědů (hrůza)... a Ajlu hraje Daryl Hannah....aa znovu jsem to našla :

http://www.csfd.cz/film/17311-ayla-z-kmene-medvedu/

Jinak jsem všemi 20 pro další díly, byla to moje první "tlustá" kniha, co jsem přečetla (v 9 letech) a co mě vlastně přivedla ke čtení...dostala jsem ji jako dárek od babičky, ta taky neodolala a celou sérii přelouskala též.

Já teda taky nevydržela a pořídila jsem si originál v Aj, ale babička se s tím asi nepopere :-/ i já měla docela problém, a to jsem na tom s Aj troufám si říci dobře (díky paní profesorko Kolková a Londýne)

btw. i babička se připojila k petici :-)

snad to vyjde!!!!


Nepřihlášený uživatel

#29 vyjádření KK

2013-05-15 11:18

Knižní klub: Dobrý den, tímto problémem jsme se zaobírali a tuto otázku jsme hojně diskutovali. Na základě podrobné analýzy jsme však dospěli k názoru, že by vydání posledních dvou dílů bylo velmi prodělečné, jelikož poslední dva vydané díly se neprodávali dle potřebného očekávaní. Pokud jste ochotný veškeré náklady za překlad, nákup licence , tisk a distibuci uhradit, jsme připraveni tyto dva poslední dily vydat. Náklady se pohybují v řádu statisíců. Krásný den!

Radek Svoboda: Budeme počítat spolu? statisíce= méně než jeden milion korun.... KK vždy vydával jeden díl originálu jako dva díly v překladu... 1 milion:2= 500 000,- cena jedné knihy se pohybuje v prodeji kolem 250,- 500000:250=2000 knih od jednoho dílu.... Mě tedy vychází prodat od každé knihy 2000 ks aby byly pokryty Vámi uváděné náklady na vydání.... Knižní klub se chlubí, že má více jak 200 000 členů. Tzn. že by knihu musel koupit každý stý člen......... řeknu to asi tak.... chytrou reklamní kampaní a vytvořením "akční nabídky" na dvojdíl by musel dojít do prodělku jen hlupák.....
Romy

#30

2013-05-17 15:23

Všem přeji pěkný podvečer.

Dostala jsem kdysi, když mi bylo 12 let od svých rodičů první čtyři díly ( 8 knih vydaných KK ). Příběh učaroval nejen mně, ale i našim, sestře a nakonec se pomalu do první knihy začítá moje dítko. Ráda bych sehnala pátý díl a šestý snad vydají. Kdyby vydali celou serii, všech šest dílů, bylo by to určitě ihned rozebráno. Na internetu stále nacházím, jak někdo shání tyto knihy. Tak nám nezbývá, než doufat, že se v KK umoudří a vydají to aspoň oni.

Nepřihlášený uživatel

#31

2013-05-19 07:19

Máme doma všechny předchozí díly,nedovedu si představit, proč bych ty poslední díly neměl číst; jestli bych v něčem byl ochotnej vidět naprostý diletanství, tak v tom, že vydám 10 dílů z 12 (nebo 5 ze 6ti), 5 předchozích si nechám zaplatit 2x, protože to vydám díl co 2 výtisky a pak nedodám zbytek série? Neprofesionalita, hnus - ode dneška stahuju jen ebooky, nemá cenu financovat nakladatelství
iveta671

#32

2013-05-20 19:27

Já si koupila postupně všechny díly od roku 1993,a nyní je čtu znova,je velká škoda,že zatím nejsou poslední díly přeložené,nebo v elektronické podobě alespoń.Snad se všichni dočkáme.
Akrajka

#33

2013-05-22 15:23

Myslím, že i další vydání celého cyklu by našlo své kupce, vždyť i v knihovně jsou jednotlivé díly k půjčení na pořadník. Chci koupit celý cyklus, ale zatím se mi to nepodařilo a nejsem sama. I knihkupci tvrdí, že je o tyto knihy velký zájem, ale Bohužel....

Nepřihlášený uživatel

#34

2013-06-09 12:48

Bylo by opravdu velice nešťastné,pokud bychom se vážně nedočkali vyvrcholení celé této nádherné serie.

Nepřihlášený uživatel

#35 Re: vyjádření KK

2013-06-09 12:59

#29: - vyjádřeník

kdyby si jen každá městská knihovna koupila jeden svazek tak má KK hned skoro 2000 výtisku prodaných. nás je tady přes 240 a to už má KK náklady zpět.

http://www.knihovny.net/default3.htm

Kristýna Hrubošová
Nepřihlášený uživatel

#36

2013-06-10 21:29

já knihy dostala jako dárek někdy v době dospívání i dnes se k nim ráda vracím. bohužel už delší dobu shání Pod kamennou střechou 1, 2. :( marně:( Uvítala bych kdyby knihy vyšly a měla bych doma kompletní serii knih. U nás jsem knihy četla já, babička a dokonce  i několik mých kamarádek.
Nevěřím, že knihy by byly neprodejné..Proto jsem petici podepsala. Snad to k něčemu bude.


Nepřihlášený uživatel

#37

2013-06-30 17:36

Mám všechny dosud vyšlé díly v češtině, četla jsem to poprvé v době dospívání a poté mnohokrát znovu. Domnívám se, že znovuvydání celé série včetně posledních dílů by rozhodně prodělečné nebylo...

Nepřihlášený uživatel

#38

2013-07-04 20:26

Velmi poutavé čtení.Bohužel mi chybí pátý díl(nevěděla jsem o něm).Byla bych ráda kdyby vyšel znovu i pátý díl.Moc uvítám i překlad do češtiny u šestého dílu.JE TO MOJE OBLÍBENÉ ČTENÍ.VELMI DOBŘE A NENÁSILNĚ SE TO ČTE.

Nepřihlášený uživatel

#39

2013-07-09 05:49

Mám skoro celou sbírku, chybí mi akorát širé pláně 1, bohužel nikde k sehnání. Jinak čtu ságu již po čtvrté a stále mne baví. Velká škoda že ji nikdo nechce vydat znovu :(
lucik

#40

2013-09-13 13:03

Už léta čekám, kdy vydají poslední díly. A teprve dnes jsem narazila na tuhle petici. Nemyslím, že by k něčemu byla, protože plno lidí se k ní vůbec nedostane.
Irča

#41

2013-10-06 14:25

Ráda se připojím k této petici, moc bych si chtěla přečíst i poslední nevydaný díl této úžasné ságy. Čtu ji stále dokola a pořád mě baví.Knihy jsou velmi profesionálně napsané, není to jenom obyčejný románový příběh z pravěku, ale člověk se hodně dozví o životě našich dávných předků. Moc se přimlouvám za její celé nové vydání.
tussis

#42

2013-11-04 21:22

I já mám knižky několik let, teď jsem se k nim vrátila a jsem překvapená, že je pokračování a KK jej odmítá vydat.Nehoráznost...Mám děti země 1-4, teď marně sháním 5 díl a protože jsem se učila NJ tak přečtení originálu mi nehrozí a nedozvím se nikdy konec....

Nepřihlášený uživatel

#43

2013-11-12 12:16

Není to poprvé kdy se knižní Klub zdráhá vydat poslední díl série, což je smutné, pro mnohé zůstane příběh nedokončený...
Sice jsem se už v zoufalství pokoušela číst poslední díl Dětí země ve francoužštině, ale ač jsem téměř rodilý mluvčí, chybělo tomu kouzlo...

Nepřihlášený uživatel

#44

2013-11-14 11:30

je nesmyslné aby taková kniha nebyla kompletní v české verzi....já mám doma všechny předchozí díly a bylo by fajn mít aji poslední....

Nepřihlášený uživatel

#45

2013-11-26 17:45

Moc se těším na poslední dva díly...
PPP

#46 Re:

2013-12-02 18:04

#7: neetrea -

Naprostou souhlasím.. Čtu tuto sérii už od 12 let a stále zoufale čekám na poslední díly.. Je to nejkrásnější knížka, jako sem kdy četla:)


Nepřihlášený uživatel

#47

2013-12-20 16:07

Doufám, že zabere!!!!! Vydejte je prosím, mám doma všechny díly, miluju ty knížky a čekám na poslední díly, jak na smilování boží!!!!
Ondra

#48

2014-01-16 07:33

Býval jsem členem KK, jako mladý jsem podlehl jejich strategii a povinně vybíral z katalogu aspoň jednu knížku. Kolikrát jsem ani nevěděl kterou vybrat, ale koupě prvního dílu série a pak dokupování dalších jsem nikdy nelitoval. Půjčil jsem ji číst i známým a i těm se dílo líbí. Dokonce jsem je navnadil, že vyšel poslední díl a snad bude co nejdříve vydán i u nás. Ale jak to tak bývá člověk míní... ŠKODA

Nepřihlášený uživatel

#49 Re: Fragment

2014-01-17 08:45

#6: - Fragment

Dobrý den, prosím o informaci, zda máte  interní pravidla podle kterého nevydávate pokračování série jejichž předchozí díly jste vydali?

jedná se o Cornishovo Tetování krví. Je to stejný výsměch zákazníkům jako u knižního klubu s Dětmi země. :-(. Prosím o odpověď na saint.paulka@seznam.cz


Nepřihlášený uživatel

#50

2014-01-17 10:50

Jupíí konečně někdo kdo dal věci do pohybu...díky!!! Snažila jsem se přesvěčit menší vydavatelství aby knihy vydali,ale samozřejmě nikdo nechtěl. Ještě jednou díky,snad to vyjde!!!
L. Krejzová