S karty - zrušení

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno S karty - zrušení

berunka373

#101

2012-10-21 23:54

Někteří postižení si ani nejsou schpni zapamatovat PIN.A co,když už někdo má účet u ČS?Na úřadě Vám jen řeknou "no bude mít dva účty" a víc se neřeší.Ale proč musíme mít dva účty?Zase to vymyslel ten,kdo nemyslel,jako vždy v tomto státě.
Kačaba

#102

2012-10-22 00:21

Nevidím důvod,proč zase další nesmyslné posílání peněz na nějakou kartu.Skoro každý má dnes účet u nějakého peněžního ústavu.Když nám mohli chodit dávky do dnešní doby normálně na účet,tak proč zase něco nového a bohužel komplikovanějšího.
mmmmm

#103

2012-10-22 09:40

jsem pro, skarta nema smysl a to ji jeste ani nemam k rodicaku vyrizenou,prej na me jeste neprisla rada!! :-) tssss
v

#104 Re: Re:

2012-10-22 12:00

#9: M. - Re:  

 Asi jste nepochopila, co tím paní chtěla říct. Pokud se jí pozdrží výplata dávek, tak včas nezaplatí inkaso, hypotéku.....tím pádem je vedená jako neplatič, naskakují penále, následuje exekuce na plat, tedy taky na přídavky. A to jenom proto, že si nějaký ...... usmyslel, že Skarta je nejlepší věc na světě.

 

l

#105 Re: co tu melete

2012-10-22 12:09

#35: Jiras - co tu melete 

 Asi takový, že poštu mám 300 m od domu a bankomat 20 km..... a to se vyplatí.  A k těm daňovým poplatníkům, vy zřejmě jste poplatník, tak okrádají Vás, gratuluji.

k

#106 Re: Re: RE: M. 9

2012-10-22 12:23

#96: M. - Re: RE: M. 9 

 Už z názvu rodičovský příspěvek je patrné, že je to příspěvek rodičům a ne dítěti. Podle vás bude asi správné řešení nakoupit dítěti za tento příspěvek spoustu nepotřebných věcí, abychom ho využili ve prospěch dítěte a bydlet budem pod mostem, protože z jednoho platu hypotéku neutáhnem. Vy nemáte byt nebo dům, kde bydlíte s dětma? Vy nemáte auto, které využíváte k cestám s dítětem k doktorovi, školky, na výlety? Myslíte si, že normální rodič, utratí rodičovský příspěvek za sebe a dítě nechá o hladu, zimě, nevykoupané a nahé?

Danna

#107 Re: Re:

2012-10-22 14:16

#9: M. - Re:

Promiňte, ale tím pádem i já okrádam své dvě děti o jejich přídavky...... Myslela jste taky někdy na to, že jsou matky, které jsou na rodičovské(mateřské) tzv. samoživitelky???? Můj příjem je rodičovský příspěvek+přídavky na dítě a směšná částka výživného.... Žádnou půjčku nemám, ale musím platit poplatky. Jinak přijdeme o bydlení, vodu, teplo atd... a tudíž já mohu přijít o děti. Dcera nastoupila do 1.třídy a syna mi nevzali do školky, protože praskají ve švech. Takže se prosím zamyslete nad tím, co sem píšete. A pro mně osobně, SKarty jsou paskvil, který není domyšlený a přidělává lidem jen starosti.!!!!!!!!

Monika

#108 S karta do rámečku

2012-10-22 14:37

Pobírám rodičovský příspěvěk něco přes rok a vždy mi chodí na můj účet. Proto jsem se ptala na co budu S kartu mít a bylo mi řečeno, že vyřízenou ji mít musím a pak že si ji mohu zarámovat. Takže takhle stát vyhazuje peníze z okna!!
Monika

#109 Re:

2012-10-22 14:42

#102: Kačaba -  

 Některé dávky na účet budou chodit dále pokud je tak dostáváte pravidelně (rodičovská teda určitě ano), byla jsem se na to ptát, jen některé budou na S kartu. Mi bylo přímo řečeno, že si ji mohu zarámovat, protože ji k ničemu nebudu mít když mám účet, ale je nařízené že ji mít musím.

Petere

#110 ZaDrábováno

2012-10-22 18:47

Kdyby na tom chtěli opravdu ušetřit jak Dráb povídá, tak by stačilo některým skupinám naúčtovat ten poplatek 22korun za složenku a většina by se s tím smířila. Jako alternativa převod zdarma na vlastní účet a skartu dát pouze těm co jsou recidivisti na dávkách delší dobu ve vybraných okresech, kde je problém trochu více komplexní a skarta tam má svoje opodstatnění. Takhle je to tunel. Nevím proč když příjdu o práci a hned další měsíc si jí najdu, bych si měl zřizovat sKartu, když mám 4další bank účty ZUNO, mBank, Fio a AXA zadarmo.
Jana

#111 korupce

2012-10-22 19:03

Osobně bych se chtěla potkat a pohovořit s těmi, kteří tento způsob vyplácení vymysleli. Úplně se bojím zjišťovat informace o těch, co nás tam "nahoře" zastupují, mají chránit a "prý" pomáhat. Je to banda arogantních, bezobratlích tupců, kteří myslí jen na své blaho a vymýšlí takové zhovadilosti jako jsou S-karty a tím skulinky, kde si zase pěkně nahrabat. Chce se mi z nich zvracet!!!!
tajpa

#112 Re:

2012-10-23 16:02

#3: motka1991 - 

Víte, proč zrovna KB? Protože některá banka tenhle megapodvod dělat musí. A fakt je, že to není KB, ale Česká spořitelna:)

sovicka

#113 ZRUŠIT

2012-10-24 00:06

No je to sice pěkně vysvětleno k čemu slouží rodičovský příspěvek. Ale tím pádem z toho vyplývá že matka či otec muže vlastně na rodičáku chcípnout klidně. A propos. Mě kdysi na RD s dvojčaty za 3800Kč pracovnice na přepážce vysvětlila, že rodičovský příspěvek je dávka pro mě jako matku, páč se starám o děti na RD ale papirově se starám o JEDNO. Asi tak. Ale stejně ty Skarty jsou stejně blbost. jakákoliv dávka, která nebude vyplacena v hodnotě zaokrouhlenou na 200,- stejně bankomat nevydá celou. Takže vlastně tím i příjemce dávek tímto diskriminují
hořkost

#114

2012-10-24 08:40

Především kšefty výnosné pro jednotlivce, špatné hospodaření na úkor bezmocných, nejen S-karty ale i další "projekty" ze "zákona" na které naše země nemá,následně mít nebude, jsou tak nákladné že se dlouhodobě nevyplatí a pouze ještě víc znechutí život občanům. Stát přistupuje komplexně k lidem jako ke zlodějům. Až si udělají pořádek ve vlastních řadách, pak nebude třeba dohánět rozpočty tímto zvráceným způsobem !
Mony

#115 Re: Re: RE: M. 9

2012-10-24 13:11

#96: M. - Re: RE: M. 9

Píšete sama rodičovský příspěvek tudíž je pro rodiče, který se o dítě stará, protože jiný příjem nemá a ne pro dítě. Máte to trochu popletené, snad  otec živý dítě a ne manželku, ta bere rodičák!!! A nevím co to pořád melete o půjčkách, monoho lidí vám tu napsalo, že musí platit energie apod. a to nejsou půjčky!!! Už raději na nic neodpovídejte, protože kdyby blbost nadnášela tak vy poletíte hodně vysoko!!

 

stenly29

#116 drábkoviny

2012-10-25 07:41

Je to drahá zhovadilost.

Nepřihlášený uživatel

#117

2012-10-25 11:27

http://www.mpsv.cz/files/clanky/13735/tz_241012c.pdf vyjádření MPSV ke snahám o navrácení k původnímu způsobu vyplácení dávek

Nepřihlášený uživatel

#118

2012-10-25 13:11

OpenCard praskla. Co vymyslet sKartu?
vybrat přezdívku, spíš někomu ve vládě přes držku

#119

2012-10-25 14:36

Potřebuje S-karta a systém nucených prací pro poctivé občany nějaký komentář?

Nepřihlášený uživatel

#120

2012-10-25 14:43

Plne souhlasím
Petra

#121 Re: Re:

2012-10-25 19:59

#9: M. - Re:

Peníze pro dítě???Opravdu jen pro něj???A z čeho má žít máma,která celou dobu pracovala???Má za 7600 nakoupit pro prcka a pak se jít pást?Vyndejte si ruku z nočníku,já s paní naprosto souhlasím!!!Moje dítě má z rodičáku vše co potřebuje a splátky mám zaplacený taky...To zase psal nějakej zbohatlík,který neví,co je to mít hluboko do kapsy!!!

Previt

#122

2012-10-25 20:34

Skarta je kardinální nesmysl. Nekomplikuje život jen "postiženým" i když pro ně je to 1000x složitější, ale i nám obyčejným matkám na rodičáku, peníze mi chodili na účet, takže žádné složenky, které se mají odbourat. A přesto musím mít Skartu, peníze nyní chodí o dva dny později než když chodili přímo na účet, takže musím komplikovaně převádět peníze abych uhradila všechny svoje závazky v termínu. Je to postavené na hlavu. Ale v tomhle státu se není čemu divit - podpora rodiny jako základu státu je to hlavní ne.
kaca

#123

2012-10-25 21:05

Souhlasím se zrušením, příjde mi to naprosto zbytečné, mám svůj účet, na který bych ty peníze musela přeposílat kvůli půjčce a poplatkům, tak k čemu další kartu?! Jen zbytečné běhání, papírování a vyhozené peníze, mateřskou snížili, porodné zrušili ale na tohle peníze jsou.
traktor

#124

2012-10-26 14:13

je to další výmysl pslanců už neví co s penězi mají dělat.
imo77

#125

2012-10-27 11:18

S-karta je zbytečná a v eu neplatná jako průkaz TP,ZTP A ZTP/P. Zrušte korupci !