Petice proti rušení praktických škol

Eva

#251

2012-11-05 17:15

Plně souhlasím s příspěvkem 24. Rušení praktických škol je nesmysl.
El Pablo

#252 Re: ZRUŠIT!!!

2012-11-05 18:58

#250: KDOKOLIV - ZRUŠIT!!!

zvláštní školy jsou již dávno zrušeny, chytráku! Teprve poté, co zruší základní školy praktické, bude české školství pekně prohnilé a zapáchající! A za to můžeme poděkovat šimáčkovi, jeho parazitické agentuře, přihlouplé šimůnkové a dalším tobě podobným!!!

 


Nepřihlášený uživatel

#253 Re: ZRUŠIT!!!

2012-11-05 19:37

#250: KDOKOLIV - ZRUŠIT!!!

Krásný námět k diskuzi, je vidět na jaké mentální úrovni jsou zastánci zrušení speciálních škol. Zřejmě postrádali v mládí individuální přístup a normální komunikaci podpořenou argumentací.... Bohužel tento příspěvek je příkladem toho jak bude budoucí generace komunikovat.


Nepřihlášený uživatel

#254 Re: Re: ZRUŠIT!!!

2012-11-05 20:18

pidalka

#255

2012-11-06 16:28

Jsem jedna z matek ,která má dítě s různými poruchami učení. Od letošního roku navštěvujem praktickou školu v Brně na Vídeňské a konečně nemáme problémy.Doposud jsme i s asistentem měli velké problémy stíhat učivo, i přes několika hodinovou přípravu do školy byly výsledky špatné. Syn dětem ve třídě nestačil a začal si to uvědomovat a byl z toho smutný dokonce se dostavily psychické problémy, nyní sám vydí, že není sám komu učení nejde a více se snaží a jde mu to lépe. Nikdy z něj nebude vysokoškolák, ale konečně začal rád chodit do školy což je velký přínos.Proto bych velice nerada, aby se praktické školy zrušily.

Nepřihlášený uživatel

#256

2012-11-06 21:00

Děti potřebují klid k práci,je třeba zachovat praktické školy, v ZŠ zdržují ostatní ani asistent to nevyřeší!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FuŠuJu

#257 To si říkáme národ Komenského???

2012-11-07 10:04

Za posledních 40 let bylo v naší republice nejméně 20 pokusů o reformu školství, ale nikam to nevedlo. Spíše do slepé uličky. Zřejmě by to chtělo nového J.A.Komenského, ale stačilo by, aby se učitelům vrátila prestiž, jakou kdysi měli. Stačilo by, aby byl plat učitele na ZŠ, přinejmenším takový, jaký mají piloti dopravních letadel. Vždyť psychické zatížení učitele je minimálně stejné, ne-li vyšší. Tím by bylo povolání učitele atraktivní i pro muže a ze stejného důvodu by nebyli učitlé šikanováni svými žáky.
P.S. Abychom mohli mít vzdělané děti a tím i kvalitní odborníky na všech úrovních (řemeslníky, inženýry, lékaře a.t.d.), tak záleží na tom, jak kvalitní žáci vyjdou ze základních škol. Vždyť i dům se staví od základů a nikoli od střechy!
Vladěna

#258 Re: ne

2012-11-07 13:05

#6: Věra - ne 

Plně s vámi souhlasím. Místo, aby se naše školství pozvedalo, tak myslím, dost upadá.


Nepřihlášený uživatel

#259

2012-11-07 16:31

http://www.ceskaskola.cz/2012/11/plan-opatreni-pro-vykon-rozsudku.html
Na tomto odkazu najdete plán našich úředníků, jak zlikvidovat praktické školy bez nutnosti je rušit.

Nepřihlášený uživatel

#260

2012-11-07 17:15

Pracuji jako asistent na praktické škole a vím, že pro handicapované děti je velkým přínosem a dost potřebná.. Proto prosím Nerušit.... ublížilo by se spousta lidem..
kočkodan

#261

2012-11-08 10:23

na 100% souhlasím se vším co je v petici napsáno
MM

#262

2012-11-08 10:27

Proč jsem petici podepsala? Mame 8-letou dceru s Downovým syndromem. Chodila do běžné MŠ, nyní je ve 2.třídě běžné ZŠ. Musí mít ovšem asistentku na plný úvazek. Protože na asistenci nejsou peníze a protože má u nás každý nárok na bezplatné školství, doplácíme asistentce měsíčně 2.000,-Kč na ruku, aby tu práci vůbec mohla dělat (kamarádka v sousedním městě dává např. jako "dobrovolný dar škole" 4.000,-Kč měsíčně). Během 1-2let ovšem dcera přestane stačit dětem jak v učení, tak mentálně a sociálně, takže jsme počítali, že půjde "mezi své" do praktické školy (kam by chodila od 1.třídy, pokud bychom neměli na doplacení asistentky).
David Javůrek

#263 Je to hloupost

2012-11-08 11:49

Je to opravdu hloupost rušit praktické školy. Ministři by se měli zamyslet, a potřebné peníze vzít například ze svých platů a nákladů na provoz vlády.
MINI

#264

2012-11-08 21:13

Určitě tyhle tipy škol nerušit.Tyhle děti potřebují víc péče a učitele,kteří se jim budou moci plně věnovat,což na běžné základní škole by byl problém.Muj syn chodí do 6.třídy,ve třídě jich je 31 dětí a mužu Vám říct,že to učivo je tak náročné,že si ani nedovedu představit,jak by tam tyhle děti mohly fungovat.Tím nechci říct,že nejsou inteligentní,ale i většina jedničkářu má ted problémy.
Šíma

#265

2012-11-08 21:16

Snad to pomůže
Honza Kubát

#266

2012-11-09 09:49

Zdravím všechny kolegy, byl jsem na panelové diskuzi-monologu o inkluzivním vzdělávání, bylo mě z toho velmi smutno a rozhodl jsem udělat vše pro to, aby se tento problém mohl řešit. Bohužel zatím řeším jiné fatálnější potíže posuďte sami -

http://www.petice24.com/petice_za_odvolani_mgr_hrbkove_hrudkove

určitě Všichni pochopíte o co jde a má to mnoho společného s touto peticí!!!!!!!!!!!!!
Stav který náš ústav zažívá se nedá s ničím srovnat. Ani s hlubokou minulostí!!!!


Nepřihlášený uživatel

#267

2012-11-09 14:11

Jestli ne celý svět, tak mnozí lidé se určitě zbláznili.
Vlastis

#268 Nevracejme děti do stresového prostředí

2012-11-09 23:57

Patřím k rodičům, kterým trvalo hodně dlouho než pochopili že přeřazení jejich dítěte do praktické školy není nic jiného než nutnost a jen a jen ku prospěchu onoho dítěte. Musíte zpolknout svoji pýchu a naučit se s tím žít. Nakonec jsem to dokázal. Zažil jsem to celkem třikrát. Všechny tři děti se v praktické škole zklidnily, protože mohly dosáhnout lepšího hodnocení, začaly se na školu těšit a dokázaly tak lépe učivo pochopit, i když v menším objemu. Dnes chce někdo praktické školy pod záminkou zrovnoprávnění studijních možností zrušit proto aby ušetřil relativně pár korun. Mnohem větších investic bude zapotřebí ke zmírnění následků tohoto neuváženého činu. Úplná náprava zřejmě už nebude možná. Největší zlo však vidím v tom, že tyto děti pošleme zpět do tříd kde se necítí dobře. Dlouhodobě nemůžou dosáhnout lepších výsledků a jsou pod stálým tlakem ze všech stran - škola, rodiče, spolužáci. V takové stresovém prostředí se jejich psychika nemusí vyvíjet správně. Vychováme si nevzdělané, smutné a mnohdy i zatrpklé občany se špatnými zkušenostmi už z dětství. Nenechejme to zajít tak daleko. Nenechejme zrušit praktické školy.
Luděk Krátký

#269

2012-11-12 14:33

Pan ministr při rozhovoru osobně potvrdil, že vnímá naše problémy ale stát, resp. dlouholetí úředníci ministerstva, kteří způsobili stávající stav, řeší své problémy (vysoké počty romských dětí) opět na náš účet. Z kozla zahradníka neuděláš a změnou koncepce by přiznali své pochybení. Snaží se prezentovat jako spor zájmových odborných skupin, nejdůležitější proto je, aby veřejnost věděla, že si to nepřejí hlavně rodiče dětí, tj. příjemci této služby!!
Lucie

#270 Jsem proti rušení

2012-11-12 17:29

Nemůžu ani za to jsem jsem inteligentni ani za to, že mi nebylo dáno, ale když mám schopnost něco pozitivně ovlivnit, tak to dělám. A to mohou i lidé s nižším iq, či nějakou disfunkcí, jen potřebují dobrý start. Bez specializovaného školství jsou ztracené, mají velmi malou šanci se rozvynout. Už teď jsou v zš pomocní pedagogové, ale když jich bude víc, kam se ve třídách vejdou, nebo kdo je bude platit a co budovy zvláštních škol, to z nich budou další kanceláře:-( ....
Maju

#271

2012-11-12 18:02

Pracuji v bývalém usp (Žampach) s postiženými dětmi.Z vlastní zkušenosti vím,že nelze integrovat každé dítě!!! Děti s mentálním postižením výrazně ovlivňují ostatní děti ve třídě, potřebují opravdu speciální péči i přístup.Proto zásadně nesouhlasím s rušením praktických škol!!!Děti s postižením potřebují zažít úspěch a to na běžné škole nedokážou!tam patří vždy k těm nejhorším.
Romana

#272

2012-11-13 20:11

Pracuji jako asistentka ve speciální škole v Rakovníku a dneska jsem dostala výpověď, protože na asistenty nemá stát peníze.Je to hodně smutné.I postižení mají právo na důstojný život.Měli by se tam nahoře nad sebou zamyslet.Romana
taurus

#273

2012-11-13 23:55

Považuji tento záměr vlády za pokus o likvidaci ještě fungujícího českého školství.
jiskra27

#274

2012-11-14 00:04

nevidim duvod proc by se to melo rusit ,deti ktere spatne mluvi a maji spatnou psychiku by meli jit do ZS kde je to pro ne dost obtizne.Meli by byt opravdu ve specialnich skolach a ucit se podle jejiho vnimani.Rusi se to co potrebuji deti kteri potrebuji odbornou pomoc,ale nekdo nevidi jak je to obtizne zit s nemocnym ditetem a vidi jen sam sebe
Richard

#275

2012-11-14 15:00

Jako otec čtyř dětí, které se vzdělávají s velmi dobrými výsledky, mohu potvrdit, že návrh zrušit praktické školy je zcestný a poškozující úroveň vzdělání. Každému je jinak dáno, sociální vyloučení není určeno přeci tím, zda se budou vzdělávat nevzdělatelní (přál bych každému zastánci nové koncepce, aby si to zkusil, moje teta se těmto žákům věnovala celý život)na stejnou úroveň s nadanými žáky. Sloučením se brzdí všichni a odrovnávají se pedagogové. Neznám učitele, učitelku, který by souhlasil s tím, že je třeba držet všechny žáky pohromadě. Je to na škodu všem žákům.Pokud to někoho nějak ohrožuje, tak snad ty chytré a hodné, kteří jsou deprimováni tím, že jejich spolužáci jsou pomalí, zlobiví a zdržují ostatní. Já osobně se necítím sociálně vyloučen tím,že nemám vystudovaný Oxford a podobně ( prostě na to asi nemám a naštěstí mne k tomu nikdo nenutí )