PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ


Nepřihlášený uživatel

#151 Re:

2012-05-02 19:08

holubice

#152 Re:

2012-05-02 19:19

#122: -

Moc mě mrzí, že jsou mezi námi i takové paní učitelky, které ponižují práci středoškolských učitelek s dlouholetou praxí. Myslíte si, že jsou počítače v předškolním vzdělávání tak  nutné? Vy si myslíte, že TY učitelky opravdu neumí rozdávat dětem lásku, porozumění a vytvářet bezpečné a klidné prostředí v Mš ? A co děti ? Myslíte na ně ? Na jejich individuální potřeby, na to, že v Mš mají svůj druhý domov ! Je velmi chvalihodné Vaše vysokoškolské vzdělání, tak se o ně podělte i s kolegyněmi se středoškolským vzděláním. Alespoň u nás  se tak děje, a nikoho by ani nenapadlo  takto urážet, jako jste se předvedla vy se svou vysokou školou. S pozdravem učitelka jen se středoškolským vzděláním.


Nepřihlášený uživatel

#153 Re:

2012-05-02 20:33


Nepřihlášený uživatel

#154 Re: Re: Jsi vážně " Sluníčko"

2012-05-03 09:23

#146: Sluníčko - Re:

A na výšce tě naučili dokonce dělat nástěnku a pracovat s hlasem-TO JE BÁJEČNÉÉÉ!GRATULUJI!


Nepřihlášený uživatel

#155 Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

2012-05-03 16:40

#149: - Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????! 

 Maturovala jsem 1988 a od r.1990 jsem studovala VŠ Učitelství pro MŠ, takže bylo kde studovat.Škoda, že máte nulovou šanci studovat VŠ, protože teprve pak můžete srovnávat. Takhle si pořád budete myslet, že Vaše znalosti jsou stejné jako u VŠ.


Nepřihlášený uživatel

#156 Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

2012-05-03 16:45

#149: - Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????! 

 Rámcový vzdělávací program je závazný dokument pro předškolní vzdělávání a rozhodně ho nevypracovaly středoškolačky!!!!!

rybica

#157 Legrace ne???

2012-05-03 20:24

Milí zlatí, já bych si studium opravdu doplnila, ale bohužel studium pedagogiky pro učitelky MŠ je pořád tak přeplněné, že se tam nemohu dostat a na placenou formu mi nezbývá dostatek financí. Jestli chcete mít víc, tak si taky více makejte. Děláme úplně tu stejnou práci a jelikož mám pár kamarádek co si vysokou školu dodělaly, tak vím jedno, učíte se tam úplně ty stejné věci jako na střední škole.

Nepřihlášený uživatel

#158 Re: Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

2012-05-04 10:12

#156: - Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

Ano RVP. je závazný dokument,ale fakt k nám ani do jine školky nepřijely žádné mozky z vysoké školy,aby nám jej vypracovaly!!!!Dále souhlasím s názorem,že se na výškách učí podobné věci jako na střední(o rozsahu praxe nemluvě).Neznám jedinou Bac. ve školce(myslím ty co mají gympl atd) ,která by prošla praxí nejen ve školkách,ale také družinách,DD,ústavy se zdrav.postiženými.Známá nedávno dokončila studium a spousta mých materiálů ze střední se výborně hodila.Co se týká hry na hud nástroje -přišla mi její zkouška celkem k smíchu.Nevín odkud dotyčná píše,ale od nás (Přerov)se v té dodě holky hlásily max na vošku do Litomyšle.Já se na práci učitelky vždy těšila a nemyslím si,že nedokážu děti bez vysokoškolského diplomu motivovat,zaujmout-ba snad i na tu nástěnku bych si troufala.Myslím,že by bylo tedy spravedlivější než učitelky s mnohaletou praxí ponižovat,dát jim možnost si vzdělání doplnit.Ale za 18 tisíc měsíčně a 100km dojíždění k tomu-děkuji pěkně!!!Je to nedořešené a postavené na hlavu.Do školek se mají přijímat i 2 leté děti-tak o čem se tu bavíme...o utírání zadečků.Také si myslím,že na Bac.studium chodilo dříve o dost méně lidí,a tak se to prostě zaonačilo,aby měli páni profesoři koho učit.Najednou se stal titul nepostradatelný-potředujího nejen učitelky mateřinek,ale i kdejaký ouřada,policisté,zdravotní sestřičky,vojáci z povolání-PROSTĚ NOVÁ DOBA


Nepřihlášený uživatel

#159 Re: Re: Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

2012-05-04 10:14

#158: - Re: Re: Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

Omlouvám se za překlep-18 tisíc za semestr


Nepřihlášený uživatel

#160

2012-05-05 22:46

Zajímavé. A co má vzdělání společného s kvalitou odváděné práce? Vy jste se snad úplně zbláznili.
kikkr

#161 Ano

2012-05-07 21:14

Nároky rostou na každého,proto nevím proč by učitelky MŠ neměly mít VŠ vzdělání a tím i plnohodnotné platové oceněníDěti nestojí jen o to utírání prdýlek ale chtějí učitelku,která má určitý přehled a k tomu i tu vaši lásku.

Nepřihlášený uživatel

#162

2012-05-09 11:44

Co je to určitý přehled.Nemůžeme za to,že to co se dříve učilo vyjma RVP na středních se nynní učí na vysokých.Jistá profesorka z OV.sama přiznala,že nemá ráda studentky s pedáku.A co ty spousty školení kterými jsme musely ohledně RVP projít a další sebevzdělávání....to jsou tedy naprosté zbytečnosti?!!!Vždy jsem chtěla pracovat ve školce a pracuji ve třídě s kolegyní,která potřebný titul má(před tím neměla ped.vzdělání) Děláme naprosto stejnou práci!!!Souhlasím s tím,aby měli vysokoškoláci více,ale nesouhlasím s tím abychom byly pořád trestány a ponižovány!!

Nepřihlášený uživatel

#163 Re: a kdo ti říkal že středoškolsky vzdělaná učitelka mateřské školy je nekvalifikovaná?

2012-05-12 19:50


Nepřihlášený uživatel

#164 Re: Božínku ještě,že ty jsi jako dítko ve školce přežila!

2012-05-12 21:35

rejpal

#165

2012-05-18 05:02

....12 dnu za rok zaplacenych stud.volna i pro ucitelku ms ktera nestuduje ,6 hodin na pracovisti 2 kdekoliv denne na pripravu prihlaste se kdo s tim ma problem a byl by radeji v zamestnani celych 8 hodin ,ale chapu nespokojenost v ohodnoceni vysokoskolsky vzdelanych ucitelek.

Tereza

#166 Re:

2012-10-18 19:03

#5: -

Vážená paní Linhartová,

už Váš způsob vyjádření hovoří sám za sebe, ale pokusím se vám situaci vysvětlit. Dle mého názoru není možné srovnávat práci sestry, ať už vrchní ,nebo řadové vůbec, s prací ředitelky MŠ. Sestra zodpovídá za správné provedení řady výkonů, musí se rychle rozhodovat, je postavena mnohdy před krizové situace, které musí bleskově vyřešit a na jejím rozhodnutí závisí lidský život. Pracuje přitom s nemocnými, často podrážděnými, nepříjemnými lidmi se kterými musí umět komunikovat, a co víc být vždy laskavá, milá a vstřícná. Pracuje také na dvanáctihodinových směnách, denních, nočních, o svátcích, přesšasech, v rizikovém prostředí, kde je infekce, zápach...Jistě že vrchní sestra už nevykonává péči přímo u pacienta, ale aby se dostala na své místo, musí jistě doložit mnohaletou praxi u lůžka pacienta. A samozřejmě nese odpovědnost za celé oddělení, ošetřovatelskou péči a spokojenost pacientů. Její práci opravdu nespočívá v pití kávy a popohánění mladých sestřiček. Pokud pracujete jako ředitelka MŠ važte si raději svého místa, práce s dětmi, měsíců prázdnin, denního režimu a vůbec toho, že nemusíte pracovat jako jedna ze sester, které tomuto povolání mnohdy obětují svůj soukromý život a stále jsou platově podhodnocené. Mimochodem vás upozorňuji, že žádné z dnešních nových sestřiček už nestačí pouze střední škola, ale je nutné vysokoškolské studium, které samo o sobě je velmi náročné s tisíci hodinami neplacené a SMĚNOVÉ praxe (2500 hodin za 3 roky studia). Prosím mějte trochu víc úcty ke zdravotním sestrám. S pozdravem sestra Tereza


Nepřihlášený uživatel

#167

2013-08-29 13:05

nestačím se divit. Stále se mluví o tom, aby i učitelky v MŠm měly vysokoškolské vzdělání, ale... rozmyslete si to. Mám 31 let praxe v Mš, 12 let Bc. vzdělání v oboru a nyní jsem nastoupila na nové místo a plat - 17000. Nevěříte? Je to pravda. 6e jsem radši nešla na pracák, měla bych stejně. Měnila jsem práci nerada, ale mé pracovní místo zaniklo. Měla jsem 22000 hrubého, tak asi na ten pracák nastoupím, myslím,že budu mít stejně.