PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ


Nepřihlášený uživatel

#126 Re:

2012-02-03 21:28

Také jsem podepsala petici. Souhlasím i s tím, že kvalita učitelky není dána pouze výší vzdělání, nicméně je fakt, že mnohé z nás začaly studovat proto, že nám bylo kladeno na srdce, že předškolní období je z hlediska našeho působení na děti rozhodující a kromě toho nám za tuto námahu bylo slibováno, že na základě dlohodobé koncepce MŠMT, budeme patřičně ohodnoceny. Sama mám SPgŠ, VOŠ i VŠ a mohu sama na sobě posoudit, jaký kus práce jsem na sobě udělala. Kdo si to nezažil, nepochopí.

 


Nepřihlášený uživatel

#127 Re: Re:

2012-02-03 23:05

#126: - Re:

Přesně tak. Také mám za sebou SpgŠ, Bc, a nyní studuji Mgr. Dále 30 letou praxi. Souhlasím s tím, že je to opravdový posun. Velká práce, která by měla být aspoň trošku oceněna. Vážím si opravdu všech učitelek v MŠ, jsem ráda, že konečně přidali i středoškolačkám, jen trochu zapomněli na ohodnocení vysokoškoláků. Myslím si, že je to nespravedlivé ocenit všechny stejně. Jeden příklad: v naší MŠ je 1učitelka nekvalifikovaná v předškolní pedagogice, 2 středoškolačky a 1 vysokoškolačka. Výsledek - všechny máme stejně - 9 třídu - podle katalogu prací. Je to spravedlivé???  Spolupracovnice to také nechápou. Prožívali se mnou studia, ví co to obnáší.


Nepřihlášený uživatel

#128 Re: Re: Ano, souhlasím, kdo si to nezažil pochopit to nemůže, souhlasím s peticí

2012-02-04 13:13


Nepřihlášený uživatel

#129 Co dál...

2012-02-04 21:07

#126: - Re:

A co bude dál?Studovat nemá cenu.A odnesou to děti.Nebo se někdo bojí těch co vědí více?


Nepřihlášený uživatel

#130

2012-02-05 18:37

Je přeci jasné,že ten co má vysokou si zaslouží vyšší plat.Komu se to nelíbí,tak ať se taky přihlásí na vysokou.Uvidí kolik toho bude muset dostat do hlavy navíc.


Nepřihlášený uživatel

#131

2012-02-07 12:38

Novou platovou stupnicí od 1.1.2012 dojde k obrovské demotivaci práce vysokoškolských učitelů.

Nepřihlášený uživatel

#132 Re: Re:

2012-02-07 15:54

#16: ranka - Re:

Mám úplně stejný náhled, mrzí mě,že jsem studovala nadarmo...

 


Nepřihlášený uživatel

#133

2012-02-08 12:40

Jsem také samozřejmě pro finanční zvýhodnění vysokoškoláků

Nepřihlášený uživatel

#134 Nestudujte

2012-02-10 23:10

A co bude dál.Ví to ti co o tom rozodují?Studovat opravdu nemá smysl.

Nepřihlášený uživatel

#135

2012-02-14 18:24

My učitelky MŠ jsme plně kvalifikované, s tím jsme šly studovat SPgŠ a na plat podle nových tabulek máme právo. A vysokoškoláci by asi měli mít více, ale středoškolačky /učitelky MŠ/ by rozhodně neměly mít MÉNĚ.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-14 18:31


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-14 19:30


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-14 20:33


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-14 22:40



Nepřihlášený uživatel

#140

2012-02-15 01:31

Nebudu psát žádný sáhodlouhý komentář. Ale když už jsem jednou při 4 vlastních dětech podstoupila ty těžko popsatelné oběti spojené se studiem na VŠ, byla bych ráda, aby to bylo někde znát. Copak je normální, aby čerstvá absolventka SŠ měla stejné ohodnocení jako učitelka VŠ? Kromě toho pak ztrácíme i určitý kredit, který nám vysokoškolské vzdělání přináší.

Nepřihlášený uživatel

#141 Co dále

2012-02-16 19:33

Chtěla bych vědět jestli se tato petice bude řešit dále nebo si tu jen tak prostě stěžujeme.Zdravotní sestřičky mají finanční ohodnocení podle vydělání proč to není možné u učitelů?Vysoká škola se v tuto chvíli opravdu nevyplatí studovat.Vysokoškolačky jsou pro smích.

Nepřihlášený uživatel

#142

2012-02-18 22:39

Hlavně, aby si tu petici už přečetli na vyšších postech a došlo k nápravě. Situace se uklidní a učitelky se přestanou dohadovat. Petice mluví jasně a výstižně. Prosíme o nápravu a zvýšení finančního ohodnocení pro vysokoškolsky vzdělané. Není spravedlivé mít stejnou 9 třídu jako středoškolsky vzdělané. Proč se najednou po roce vše změnilo? Všechno špatně po tak krátké době? Stačí pár podpisů a ze středoškoláků se stanou vysokoškoláci? Bez rozdílu jediné koruny? To jsme to dopracovali...

Nepřihlášený uživatel

#143

2012-02-22 00:03

Pokud chceme mít kvalitní pedagogy je nutné je zpalatit, aneb jak říká jedno moudré anglické přísloví - If you pay peanuts, you get monkeys

Nepřihlášený uživatel

#144

2012-02-27 09:05

Posunutí středoškolsky vzdělaných učitelek mateřských školek do stejné tabulky s učitelkami s magisterským vzděláním je i výsměchem učitelkám ZŠ. Rozdíl 600,- Kč mezi středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaným učitelem je výsledkem nekompetentnosti celého MŠMT ČR.

Nepřihlášený uživatel

#145 Jak to je

2012-02-27 20:46

Jsem již ta starší a přesto už v pozdějším věku vysudovaná VŠ ,proč mám mít za svoji píli stejné ohodnocení jako stejně stará učitelka,která nechtěla obětovat svůj čas ke studiu.Je to vůbec právně možné?Proč je tedy toto vysokoškolské studium?
Sluníčko

#146 Re:

2012-03-03 12:27

#131: -

Dobrý den,

taky jsem podepsala a jsem téhož názoru. Zrovna včera jsem byla na školení, na kterém se otevřela otázka platů učitelek v MŠ. Na školení jsme byly 2 s VŠ vzděláním a ostatní se středoškolským. Ani jsem netušila, že nové platové tabulky jsou udělané tak, že pokud máte SŠ, odečítá se pouze 2 roky praxe, což je rozdíl 00. Jedna paní ředitelka se tam ozvala, že konečně je to spravedlivé. Když se jí na základě její odpovědi pan lektor zeptal, jestli si VŠ nechce dodělat, paní ředitelka odpověděla, že nemá žádnou motivaci ani důvod. Že je platově na špici a že by se nikam neposunula. Ty dva roky praxe pro ni nehrají vůbec žádnou roli, protože takový rozdíl v platu je prostě výsměch. A o tom to je. Moc mě ta nespravedlnost mrzí. My jsme do studia musely dát mnoho úsilí, nebylo to vůbec jednoduché, 3 roky v podstatě člověk nežil, aby něčeho takového dostáhnul a ve výsledku mají všichni stejně - s úsilím i bez úsilí. Na ministerstvu by se nad touto otázkou měli opravdu zamyslet. Ve školství nyní chybí spoustu peněz, díky tomuto ústupnému kroku učitelkám se střední pedagogickou školou a namísto selského rozumu -  platové tabulky upravit tak, aby byly spravedlivé pro všechny - zařadit zvlášť

- nekvalifikované síly,

- zvlášť učitelky se střední pedagogickou školou a

- zvlášť s vysokoškolským vzděláním

hrozí PROPOUŠTĚNÍ PRO VŠECHNY. Nesouhlasím také s názory na praxi a nepraxi. Vždycky je to záležitost dané učitelky, jak na sobě dále pracuje, jestli chce být ve svém oboru dobrá. Já mám například VŠ vzdělání a nastoupila jsem do MŠ, ve které jeli mnoho let ve stejných kolejích. Podařilo se mi mnohé změnit k lepšímu, počínaje změnou typu vzdělávání  z forntálního na skupinové, ale také prezentaci naší MŠ - (fotografie z práce s dětmi na nástěnkách apod.) Z našich nástěnek vždy číší nadšení a elán, těžko popsat, jakým způsobem byla opravdu výtvarná činnost prezentována před mým nástupem. Při řízené činnosti děti na mě visí, hezky spolupracují, daří se mi je hezky zaujmout, pracuji s hlasem (modulace)... Mám velice krásnou zpětnou vazbu od rodičů, kteří  si mé práce váží, přestože jsem na začátku své pracovní kariéry.

Doufám, že tedy ještě k nějakým úpravám v platových tabulkách dojde, protože takto nastavené tabulky byly naprosto demotivující k dalšímu vzdělávání se.

S pozdravem


Nepřihlášený uživatel

#147 Re: Re:

2012-03-06 00:25

#146: Sluníčko - Re:

Není nad zdravé sebevědomí....:-)


Nepřihlášený uživatel

#148 Re: Re: Re:

2012-03-07 21:26

#147: - Re: Re:

Ano máš pravdu.Čím menší vzdělání ,tím větší sebevědomí.Člověk bez vzdělání totiž nepochopí jak mnoho toho neví a jak je složíté a těžké se něco nového naučit.Přeji Ti mnoho sil do vysokoškolského vzdělávání,aby i tobě vzrostlo sebevědomí.


Nepřihlášený uživatel

#149 Re: STŘEDOŠKOLAČKY NEUMÍ NIC??????!

2012-04-30 15:29

t#122: -

Myslím,že toto je dost bohémský názor.Dokončila jsem střední v Přerově 2001 s vyznamenáním a maturovala ze všech výchov.(byli jsme poslední ročník,který to takto měl)Vysoká škola se zaměřením na mateřinku prostě nebyla!!!!Sotva jsem nastoupila do práce začal rámcový program-a kdo ho vypracovával?ANO BLBÉ STŘEDOŠKOLAČKY.Jsem ze severní moravy,mám 2 malé děti a možnost jít studovat je nulová.


Nepřihlášený uživatel

#150 KDO NEMÁ VŠ,TEN JAKO BY NEBYL!!!

2012-04-30 15:35

A NEBUDE TRVAT DLOUHO-A BUDOU MUSET MÍT Bac i popeláři