PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ


Nepřihlášený uživatel

#101

2012-01-15 19:00

Souhlasím s peticí.

Nepřihlášený uživatel

#102

2012-01-16 23:50

Věřím, že čas, úsilí, odříkání a tři roky dětství mých vlastních dětí, o které jsem díky kombinovanému studiu na VŠ přišla, bude patřičně finančně ohodnoceno.


Nepřihlášený uživatel

#103

2012-01-17 00:07

Souhlasím s peticí. Rozhodnutí o zvýšení platů nekvalifikovaných pracovníků ve školství je znevážení vzdělání a degradací všech vysokoškoláků.Jako za komunistů. Hrozné a neuvěřitelné v roce 2012. Dr. Křenková

Nepřihlášený uživatel

#104

2012-01-17 09:43

Tak jak jsem nesouhlasila s velkým neadekvátním rozdílem ve finančním ohodnocení mezi vysokoškolsky a středoškolsky vzdělanými učitelkami MŠ, které nastalo po loňském zvýšení platu vysokoškolákům, tak nyní nesouhlasím s tím, aby byli vysokoškoláci hodnoceni stejně jako středoškoláci. Nějaký finanční rozdíl by měl mezi nimi rozhodně být, ale ne tak velký, jako v loňském roce.

Nepřihlášený uživatel

#105 Re:

2012-01-17 14:49

#104: -  

 Rozumný názor kultivovaného člověka - bez hysterických emocí, které ničemu a nikomu neprospívají. Díky.

starší učitelka

#106 Re: Co bude..

2012-01-22 18:21

#1: Verunka -

Jsem starší uitelka mateřské školy a přesto jsen si vzdělání doplnila VŠ,bakalář.Stálo mě to peníze a nemalé odříkání.Vím.dělala jsem to pro sebe,ale proč se mi dnes smějí mnohem mladší maturantky jen proto,že jsem na sobě pracovala?K čemu se tedy vzdělávat?Co na to odbory,které se bily za maturantky,nebo mají strach ze vzdělaných?


Nepřihlášený uživatel

#107 Re: Re: Co bude..

2012-01-22 23:01

#106: starší učitelka - Re: Co bude..

Dopručuji pomyslet si něco o ...blahoslavených chudých duchem... - ať už se středním nebo vysokoškolským vzděláním! :-)

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-23 08:53


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-23 08:56



Nepřihlášený uživatel

#110

2012-01-24 18:49

Tak dostáváme nové platové výměry. Přesně jak se očekávalo. Nezáleží ani na věku, ani na vzdělání, ani zda pracujete dobře, nebo špatně. Všichni mají stejně. Středoškolákům, kteří měli opravdu málo, se přidalo na úroveň vysokoškoláků. Žádné rozlišení. Všichni v 9 platové třídě. Všem pak kleslo osobní ohodnocení, protože pan ministr na zvýšení dal méně peněz, než je zapotřebí. Takže v důsledku toho, stoupl plat středoškolákům a klesl plat vysokoškolákům. Nádhera, pane ministře. A to chcete ještě zavést školné na VŠ, aby se studenti zadlužili? Z čeho to pak mají splácet? Už v současné době, přijde studiu na nemalé peníze. Všichni nepatří do skupiny boháčů….A kde mají vzít motivaci ke studiu? Ty dluhy snad? Já vím, že někdo namítne pro děti. Ale snad jen blázen by dělal tolik pro druhé, jako to stále dělají učitelky MŠ. Vše má své hranice, i obětavost.

Nepřihlášený uživatel

#111 Re:

2012-01-26 19:06

#110: - Proč tedy studovat?Nebude lepší zrušit   vysoké školy pro učitele?Pro děti asi nejsou potřebné vzdělané učitelky.Hlavně budeme hodné a uctivé středoškolačky.

 


Nepřihlášený uživatel

#112

2012-01-28 22:45

Samozřejmě, že s tím souhlasím, nevidím důvod, proč by učitelky bez vysoké školy měly mít stejný plat jako vysokoškolačky ne-li více. Možnost studovat je pro každého a jsem ráda, že se tato petice dostala ke mě. Díky Petra

Nepřihlášený uživatel

#113

2012-01-29 12:47

Souhlasím s peticí. Ministr Dobeš by měl co nejdříve opustit tuto funkci.Na co sáhl, to pokazil.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-29 17:58



Nepřihlášený uživatel

#115

2012-01-29 19:49

Přesto,že nejsem úplně vysokoškolsky vzdělaná,jsem zásadně proti nehoráznému navýšení platů PRO STŘEDOŠKOLSKY VZDĚLANé učitelky.
Jako vedoucí učitelka mohu posoudit,že paní učitelky
přímo nesnesou nové formy a metody práce,nepracují na počítači,hlídají každou minutu,nerozumí integraci.....
Sama mám téměř 30letou praxi.

Nepřihlášený uživatel

#116

2012-01-29 21:34

Jsem učitelka ( SPgŠ) s 25.letou praxí. Před několika lety jsem doplnila vzdělání na VŠ - bakalář. Jsem zařazena v 9 tř. Moje kolegyně se stejnou praxí ( SPgŠ) je též zařazena do 9 plat. tř.Jaký je mezi námi rozdíl? A rozdíl mezi začínající VŠ uč a mojí praxí je také zanedbatelný. Pro starší, ale chtíc si rozšiřovat obzory, je tento systém demotivující. Petici jsem podepsala, z komentářů je mě ovšem všelijak.

Nepřihlášený uživatel

#117 Re: Re: Re:

2012-01-30 00:05

#59: - Re: Re:

Jeden aktuální příklad z praxe - nyní má 1 moje vysokoškolsky vzdělaná učitelka při akceptování platové třídy i platového stupně o pár stovek méně. To není správné ani spravedlivé.


Nepřihlášený uživatel

#118 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-30 00:11

#63: - Re: Re: Re: Re:

Pokud zařadíte učitelku do 8. platové třídy, je to Vaše věc, ale já respektuji závazný katolog práce. Učitelka, která zpracovává TVP (je v přímé návaznosti na ŠVP) je zařazena do 9. platové třídy - bez ohledu zda-li je středoškolačka či vysokoškolačka!


Nepřihlášený uživatel

#119 Re: COŽE??

2012-01-31 20:16

#36: JCB - COŽE??

Opravdu si myslíte, že jediným řešením jak zafinancovat studium na VŠ je podpora rodičů? Já jsem na vysokou školu (obor učitelství MŠ) nastupovala již bez rodičů v zádech a udělala jsem to, protože o toto studium jsem měla veliký zájem a nezastavilo mne ani to, že jsem si na studium musela vzít úvěr v bance a víkendy trávila na brigádě. Tímto se vracíme obloukem k tomu, že opravdu kdo chce studovat a má pro to dostatek odvahy a sebeúcty, cestu si vždy najde...

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-31 22:10



Nepřihlášený uživatel

#121

2012-02-01 22:34

přesně, jak je řečeno v petici.... známá se loni nedostala na VŠ a intenzivně se chystala, že letos to zkusí znovu - teď se na vše vykašlala - říkala, že nebude investovat do cest, brát si dovolenou, kupovat skripta a nervovat se, když by si stejně nepolepšila...

Nepřihlášený uživatel

#122

2012-02-02 18:45

Je to opravdu katastrofa, učitelky s vysokoškolským diplomem a má menší plat jako ta středoškolská, pět let dřiny, státnice a plat menší, proboha, kde se stala chyba? Vždyť to není ani snad možné? Všechny do jediné podepisujeme pouze 9. třídu, kde je ta 11. třída o které se psalo v médiích, nepřidal nám nikdi nic, ani korunu, práci děláme za ty chudery středoškolské, které netuší jak se píše na PC a nemají se zájem vzdělávat, na odpolední směně si nalakují nehty a přečtou magazím blesk, děti zaženou do kouta a nechají je zadusit jídlem a proč? Protože jsou nevzdělané, jedině vysoká škola může obohatit člověka a posunou na úroveň, která do každé MŠ patří, děti potřebují lásku a profesionální přístup, experimentování s dětmi, které mnohé zavedly je ubohé (zákazy, příkazy, směšné komentáře, ponižování...), kdyby studovaly, tak by se nikdy nemohly chovat tak bezcitně, jak se mnohé "starší" chovají. Teď se nám smějí do obličejů a nedělají nic, ani nemůžou, protože opravdu NIC neumí, ta vysokoškolsky vzdělaná vše musí udělat za ně, jsou až negramotné, TLESKÁM VŠEM, kteří něco takového mohli podepsat a schválit.

Nepřihlášený uživatel

#123 Re:

2012-02-03 11:23

#122: -  

 No, tento příspěvek snad nelze brát ani vážně, milá kolegyně! S vysokou školou.....vysoce vzdělaná a inteligentní!

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-03 13:40



Nepřihlášený uživatel

#125

2012-02-03 17:44

V pořádku, nás zase nadzvedlo nové platové ohodnocení, mohu jen potvrdit, že mnohé středoškolské opravdu s počítačem neumí, ruku na srdce, víme to všichni a nějaké tříhodinové osvědčení na PC nestačí...souhlasím s peticí.