PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2011-12-28 08:14


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2011-12-28 13:19



Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re:

2011-12-28 16:11

#26: Karel - Re:  

 Nepsala jsem sice daný příspěvek, ale toto už je mimo téma, myslíte si, že učitel a ředitel MŠ nemá zodpovědnost za všechny životy dětí v mateřské škole? To jen pro zodpovězení, než něco napíšete, tak se zamyslete, kdo půjde sedět, když se dítěti něco stane a to se může stát každou vteřinu, kdykolikv a kdekoliv a navíc při tak obrovském počtu dětí na třídách.


Nepřihlášený uživatel

#29 Re: Re:

2011-12-28 19:38

#26: Karel - Re:

Máte mylné informace Karle. Že ředitelkám a učitelkám nehrozí odpopvědnost?  Je vidět Karle, že se školstvím nemáte nic společného. Staral jste se někdy o 27 živých dětí a dokázal jste, aby se žádnému dítěti nic nestalo, když už nic jiného?


Nepřihlášený uživatel

#30

2011-12-29 01:08

Po středoškolském odborném studiu na pedagogické škole a desetileté praxijsem absovovala další magisterské studium spec.pedagogiky na UP v Olomouci.Později v době,kdy jsem působila jako logoped na spec.MŠ toto vzdělání neměla ani paní ředitelka ani kolegyně, ale můj plat bohužel nebyl vyšší.
pepik

#31 Re:

2011-12-29 10:31

#3: -

a jakou jinou kariéru byste si (když ani nestojíte o místo ředitelky) asi tak v mateřské školce představovala?? pokud chcete dělat kariéru, tak to bude chtít změnit obor.)


Nepřihlášený uživatel

#32

2011-12-30 18:21

Proč vlastně studovat? Proč státní maturity? Proč vysokou školu? Myslím si, že ten kdo o tom rozhoduje nedokončil ani základní vzdělání. Je to takový Jakešovský syndrom. Jen tak dál....Hanka Steinbachová Plzeň.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2011-12-30 18:23



Nepřihlášený uživatel

#34 Re: Re: Re:

2011-12-30 18:28

#33: Vláďa - Re: Re:  

 Karle, děláte si legraci? To je kruté. Asi neznáte práci v mateřské škole, nevíte, kolik úsilí, vlastních nápadů musí mít učitelka, ředitelka, jakou zodpovědnost za průměrně 25 předškolních dětí po celý den má? Zkuste si to a pak se vyjadřujte.


Nepřihlášený uživatel

#35

2011-12-30 22:32

Rozhodně nesouhlasím se srovnáním platů středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaných učitelů a učitelek mateřských škol. Stále mám dojem, že je práce učitelů v MŠ brána na lehkou váhu a srovnání platů je toho důkazem. Není právě mateřská škola základním kamenem, na kterém má stavět základní škola? Srovnání platů mi připadá jako výsměch všem těm, kteří kvůli práci v MŠ absolvovali studium na VŠ. Beru to jako nedocenění svých osobních kvalit a absolvování studia. Nemluvě o času, který jsem mohla místo studování trávavit se svou rodinou a dětmi. Trojanová Alice

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2011-12-31 11:27



Nepřihlášený uživatel

#37

2011-12-31 12:08

Vsichni ti, co jsou vysokoškolsky vzdělaní, by podle toho měli byt ohodnocení.

Nepřihlášený uživatel

#38 Re: COŽE??

2011-12-31 12:39

#36: JCB - COŽE??

Studovat se to dá dálkově! (kombinovaně) Nikdo nikoho živit nemusí. Existuje dost vysokých škol, na kterých se dá studovat předškolní pedagogika kombinovaně i denně. Já se živím sama a studuji při zaměstnání.Znamená to, však velké obětování času! A že se tam nedá dostat, nebo že neexistují školy? To je názor někoho kdo se o to nezajímá. Kdo je zvyklý se nechat opatrovat druhými. Je mi přes 40 let a dala jsem 1 přihlášku na VŠ a dostala se. Rozhodla jsem se pokračovat na magisterském studiu a opět se dostala. Názor, že neexistují školy nebo je nutné se nechat živit, proto neberu!!! Znamená to ale chtít a něco pro to udělat a né se jen schovávat za fňukání.


Nepřihlášený uživatel

#39

2011-12-31 14:08

....je to tak nespravedlivé....člověk studuje na úkor rodiny, zájmů a koníčků, nemá čas zajít s rodinou do kina, divadla, zajet na výlet, rodina strádá citově, převážně děti....a výsledek? Nemám sílu komentovat...jak smutné....
Zdeňka

#40 Re: Re:

2011-12-31 18:21

#16: ranka - Re:

Souhlasím. Mám 30 letou praxi a letos jsem dokončila studium na vysoké škole. Smlouvu o studiu jsem měla sepsanou (ale v ní pouze 12 dní studijního volna jako všechny ostatní učitelky). Zvládla jsem to a mám dojem, že rodiče se na mě jinak dívají, než kdybych měla jen střední školu. Vysolá škola mi dala dost zkušeností a myslím si, že když jsem jí zvládla já v 50, tak ji zvládnou i ostatní. Když jsem ostatní lákala na školu, tak se všechny vymlouvaly, že to k ničemu není. Jak teď spatřuji, tak asi mají pravdu. Vysoká škola asi podle odborné veřejnosti nemá žádnou váhu. Jímá mě hrůza, když zjišťuji, že každý může dělat cokoliv. Pokud toto dopustíme, může se stát, že děti nebudou vychovávat odborníci, ale pouze lidé, kteří mají k dětem určitý vztah a podle toho také naše společnost dopadne - špatně. Troufám si tvrdit, že náš ministr není odborník. Lepší by bylo, aby pracoval jao psycholog a NEŠKODIL. Kdy už se konečně dočkáme lepšího vedení? Zdeňka


Nepřihlášený uživatel

#41

2012-01-01 10:30

Jsem pně za připomínky k platům vysokoškolsky vzdělaných učitelek MŠ. Všechny středoškolačky mají možnost si zvýšit vzdělání. Prosím, ať neoponují věkem. Já jsem začala studovat ve 48 letech. Nelze srovnávat studium na SŠ a VŠ. Vím, o čem mluvím. Daniela Dušková
zuzulka24

#42 Re:

2012-01-01 11:00

#2: -

Souhlasím s touto peticí. Je smutné, vidět postoj našich politiků k vysokoškolských vzdělaným pedagogům v předškolních zařízeních. Mnoho těchto pedagogů studovalo na úkor svých rodin, aby si rozšířili obzor týkající se nových metod výuky, nových poznatků v oblasti psychologie, pedagogiky a dalších oborů, např. právních, s kterými se často ve své profesi potýkáme. Proč neohodnotit vysokoškolsky vzdělané pedagogy, jak si zaslouží? Proč jiné profese jsou zvýhodňovány oproti pedagogům? Je to vůči nim fér? Byli se vůbec politici podívat v předškolním zařízení, co takový pedagog musí zvládat. Položte si vážení politici otázku - zvládli bychom profesi pedagoga předškolního zařízení alespoň jeden měsíc v kuse???


Nepřihlášený uživatel

#43

2012-01-01 12:30

Také studuji ve vyšším věku. Na VŠ jsem se dostala bez problémů. Dokonce po padesáti letech pokračuji v magisterském studiu. Že nejsou VŠ pro předškolní vzdělávání neberu. Stejně tak neberu to, že praxe je na stejné úrovni jako VŠ. Také vím o čem mluvím. Nikdo nám na VŠ nedaroval nic zadarmo. Stálo a stojí to mnoho úsilí a obětování času, nejen mého, ale celé rodiny, která se musí mnohem více zapojit do chodu domácnosti. O financích, které vzdělání stojí, ani nemluvě. Asi by stálo za to psát naše názory i do učitelských novin. Považuji to za znehodnocení vysokoškolského studia a odpovědnosti mnohých učitelek v MŠ. Zdeňka 2

Nepřihlášený uživatel

#44

2012-01-02 07:57

Je nespravedlivé odměňovat všechny učitele stejně. Na co potom nškteří roky studovali, aby byli na stejné platové úrovni jako ti, co skonili již na střední škole?

Nepřihlášený uživatel

#45

2012-01-02 15:21

jakozto clovek mimo obor se stredoskolskym vzdelanim (zatim) plne souhlasim s tim, aby lide s vysokoskolskym titulem byli ohodnoceni podstatne lepe jak lide s nizsim vzdelanim! vysoka neni zadarmo, nejenze se ji musi obetovat spousta casu a usili, ale ty penize! vypada to ale, mze stat asi potrebuje vice nevzdelane nez vzdelane :(

Nepřihlášený uživatel

#46 Re: Re:

2012-01-03 13:33

#26: Karel - Re: Učitelka zodpovídá za 28 životů na ráz....

 


Nepřihlášený uživatel

#47

2012-01-03 17:16

Zcela souhlasím, proč bychom my, vysokoškolsky vzdělaní, měli tratit kvůli středoškolsky vzdělaným? Tím nechci podceňovat práci mých kolegyň- středoškolaček, ale 3roky studia nás stálo velké úsilí, odříkání, stresy... ale především spoustu nových znalostí, zkušeností a nových metod práce s dětmi s využitím do naší praxe.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-03 17:30



Nepřihlášený uživatel

#49

2012-01-03 18:06

Souhlasím s tím, že čím vyšší vzdělání učitel má, tím lépe může naše děti připravovat do života.
Zdena

#50

2012-01-03 18:55

Dobrý den, dovolím si napsat k této petici pouze drobnou poznámku. Nebudu se tu vyjadřovat k tomu, zda je či není oprávněná, jen mě trochu zaráží jedna věc. Ta jistota, že můj názor je ten jediný správný a tudíž mám právo soudit a odsoudit všechny ty, které ani neznám, nicméně si o nich dovolím tvrdit, že nestudují proto, že jsou pohodlné, nemají odvahu nebo sebeúctu. Spousta dobrých učitelek nestuduje prostě proto, že mají nějaký závažný důvod, a přesto to neznamená, že to jsou špatné učitelky.
Formulace textu se mi zdá trochu nešťastná a zbytečně vyhrocená a povede pouze k prohlubování rozporů mezi těmi "s" a "bez" vysoké školy. Je to škoda, mělo by nám jít přece především v první řadě o děti a tomu atmosféra hysterie moc nepomůže.
Prosím, zachovejme si - aspoň v rámci možností - chladnou hlavu a empatii vůči kolegyním a kolegům. Ať už "s" nebo "bez".....