Uzavření škol do konce školního roku

Uzavření škol do konce školního roku / Oznámení / Roušky / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#51

2020-04-09 21:25

Dobrý den, V případě maturantů nebo studentů gymnázií jde někdy i o 11 hodin vyučování denně. Na takovou dobu nejsme schopni si roušky vyrobit ani doma! Večer je lze vyvařit, ale nebudeme moci dělat nic jiného.

Nepřihlášený uživatel

#52

2020-04-09 21:29

Souhlasím se vším co tady píšete a teď mě napadla ještě jedna věc ohledně hygieny na školních toaletách. Možná už to někdo zmínil, ale já si nedovedu představit jak by to fungovalo. To by jsme měli chodit na wc v rukavicích? Je nemožné, aby byly ve všech školách schránky na toaletní papír takové, jako v luxusních hotelích. U nás na škole se rolky papíru povalují všude a nemluvě o jednorázových utěrkách na ruce, které by měli být taktéž v každé třídě a u nás ve třídě visí ručník sice bavlněný, ale tak 3-4 týdny stejný, že se do něho nikdo ani neutře. Je odpudivý už na pohled. A paní uklizečky budou neustále dezinfikovat kliky? Takže další finanční prostředky a kde je chtějí vzít? Tyto peníze ze státního rozpočtu se domnívám bude potřeba určitě někde jinde. Než je nyní investovat do škol kvůli jednomu měsíci. Výuka on-line funguje, tak proč to nevydržet do konce školního roku. Všichni se naučíme nečemu novému, jak děti, tak učitelé a i rodiče. MImořádná situace vyžaduje mimořádná řešení. Zdraví máme přeci jenom jedno.    


Nepřihlášený uživatel

#53

2020-04-09 21:31

O Velikonocích lidem otrne. Virus se znovu rozšíří a stoupne nakažlivost. Vláda si pak uvědomí, že shromáždit takové množství lidí, z toho velkou část nezodpovědných dětí (logicky, malé dítě nemůže cítit zodpovědnost jako dospělý) je blbost a cesta do pekel.

Nepřihlášený uživatel

#54

2020-04-09 21:32

Jako maturantka do školy před zkouškou rozhodně nepůjdu. V případě nákazy při jedné ze zkoušek bych nemohla dodělat ostatní, což by mi velmi zkomplikovalo život! VŠ takové studenty většinou neberou, vycestovat nepůjde, zaměstnání půjde bez praxe v krizi sehnat jen těžko a na podporu nemáme nárok.

Nepřihlášený uživatel

#55

2020-04-09 21:49

Jsem v rizikové skupině a manželka je po chemo takže pokud stát nezaručí že se školáci nenakazi a nepritahnou virus domu, což asi nezaručí tak dcera jistě do školy nepůjde ne že bych jí to zakazovat, ale sama řekla že nehodlá riskovat
Juzek73

#56 ...

2020-04-09 21:53

Jsem v rizikové skupině a manželka je po chemo takže pokud stát nezaručí že se školáci nenakazi a nepritahnou virus domu, což asi nezaručí tak dcera jistě do školy nepůjde ne že bych jí to zakazovat, ale sama řekla že nehodlá riskovat

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2020-04-09 22:11



Nepřihlášený uživatel

#58

2020-04-09 22:15

Jestli je otevřou, tak prostě holka školu přeruší. My máme zdraví jenom jedno.


Nepřihlášený uživatel

#59

2020-04-09 22:34

Jak se představujete děti 1-4 třída v rouskach půlku dne, svačinu, pití..... Mlčím o psychickem zdraví, věd čumět jeden na druhého na lavice 6 hodin, ne hrát se... každodenním měření teploty, dezinfekce..... Každé dítě potí se jinak, kontrol roušky každou hodiny minimálně... Vedro, otevření okna..... Nachlazení, které mohou jiní děti prozvat nákazou a morálně ublížit....

Nepřihlášený uživatel

#60

2020-04-09 23:22

I přesto že škola je uzavřená, platím dál pro mě s dalšími dvěma dětmi doma, dceři nemalou částku za školné. Pro ty, kteří si myslí že protestují jen ti, co ždímou stát podotýkám, že nemám od nich ani korunu..Jsem schopna tohle akceptovat, ale nebudu akceptovat, že kvůli pár zbylím týdnům školy, kde už se stejně nic nedohoní a nevyřeší, ohrozím své děti, nemocný rodiče i prarodiče, o které se prostě taky musí někdo starat i onkologické sousedy na patře v baráku, kteří už teď se bojí všeho a všech. .Nejde přeci jen o hygienu ve škole, o té už tu padlo spoustu důvodu. Do té školy se musí taky denně dopravovat věčně narvanou hromadnou dopravou. Jestli si myslí, že promoří je a my rodiče to dovolíme, tak se teda pletou. Moje děti mají životy před sebou. Jestli ty nahoře už život nebaví, prosim.Ale s našimi životy hrát Ruskou ruletu nebudou. 


Nepřihlášený uživatel

#61

2020-04-10 01:03

Doufejme tedy že nám děti zůstanou doma.Děkuji za snahu a obětavost.Havránková

Nepřihlášený uživatel

#62

2020-04-10 02:26

Je to vše o ekonomice děti moje. Opravdu Alfou a Omegou je to, že rodiče půjdou do práce a děti nemají kam dát. A stát potřebuje vydělávat. A pokud škola bude mít otevřeno, nedosáhnou na 60%osetrovneho. Není proč. Tohle je smutné.. U středních škol by ale tohle platit nemělo. Ve spoustě státu je už rozhodnuto, že střední a vysoké zavřené budou. Já jsem matka a proto doufám, že Vas omladino tohle poučí a nebudete v budoucnu vlci co by pro peníze udělali vše... Své děti tak vychovávám. Hodnoty jako zdraví stavím na první místo.

Nepřihlášený uživatel

#63 Re:

2020-04-10 02:30

#6: -  

Střední škola je přípravou na vysokou školu, jestli počítáte s tím, že vám všechno všichni vysvětlí, tak na v to zapomeňte. Studium je z velké části samostudium. V době internetu, všech možných dostupných komunikačních prostředků se na mě nezlobte, ale pokud nejste schopna si poradit a informace si získat, na školu nepatříte... Toť můj soukromý názor


Nepřihlášený uživatel

#64

2020-04-10 04:03

Naprosto s Vámi souhlasím. Zdraví je to nejdůležitější. Dceru do školy v květnu rozhodně nepustím.
Lenka Danečková

#65 Re: Uzavření škol

2020-04-10 04:20

#25: - Uzavření škol 

Souhlasím s Vámi. Je to velké riziko a taky nepustím syna do školy.Ani dceru teď nepouštím do školky.


Nepřihlášený uživatel

#66

2020-04-10 04:56

...a stejně si je žáci budou sundavat - budou svačit a obědvat. Jak se těch hygienických opatření dosáhne?

Nepřihlášený uživatel

#67 Re:

2020-04-10 05:24

#64: -  

Moje řeč. 

Bara

#68 Re: Re:

2020-04-10 05:31

#9: - Re:  

Souhlasim 


Nepřihlášený uživatel

#69

2020-04-10 05:32

To mě by zajímalo, jak bude cca 300 lidí na jedné škole celý den pít a jíst aniž by se nakazili...

Nepřihlášený uživatel

#70 Re: Uzavření škol

2020-04-10 05:35

#25: - Uzavření škol 

Naprosto souhlasím.

Ani u nás to není v žádném případě proveditelné - naše SŠ má asi 800 studentů (jelikož jsou tu tři školy v jedné) + ještě učitele. Tak asi 150 studentů je na intrech, kde není možné udělat dostatečná opatření, pokoje jsou tu i po osmi... A když by zůstaly zavřené a otevřeli by školy, tak by do naší školy jezdili 2-3 hodiny (jelikož sem chodí studenti z celé republiky) v mhd a krom zdravotního rizika by se jim ještě cesty do školy hrozně prodražily. Navíc na mhd musí čekat třeba hodinu i déle a mezitím budou stát a shlukovat se na zastávce, toulat se po městě... 

David

#71

2020-04-10 05:39

Vadí mi, ze tahke vlada si vezme naše děti jako rukojmí, všude se říká, že ohrizena skupina lidi jsou senioři, ale o dětech se nemluví, kolik z nich ma sníženou imunitu, kolik z nich ma respirační problemy atd, a to nikdo neřeší, co by to pro ty deti znamenalo, ani nechci domyslet. Jsem proti tomu, aby se skoly znovu otevřely. 


Nepřihlášený uživatel

#72

2020-04-10 05:44

A mě to přijde jako hazard z dětským zdraví. Ja své dítě do školy nepošlu, ať má treba neomluvené hodiny. Nevistavím své dítě nebezpečí. Jako astmatik je v rizikové skupině.

Nepřihlášený uživatel

#73 Re: Re: Uzavření škol

2020-04-10 05:47

#42: meloun - Re: Uzavření škol 

Přesně, lidé často zapomínají, že virus ohrožuje život i mladších lidí. A co se týče maturit mám stejný názor. V poslední době jsem uzlíček nervů, nevím co bude, nebude, látka není ani dobraná atd... A ta maturita by určitě zadarmo nebyla, dřeli jsme roky před tím a i teď jsme se na ni připravovali... 


Nepřihlášený uživatel

#74

2020-04-10 05:51

právě,to nikdo neřeší, navíc například v družině kde je mnoho dětí nelze udržovat odstupy děti a co teprve odpoledne na hřišti,když jsou družiny spojené a na hřišti si běhá 240 děti a co děti astmatici,ti v roušce nevydrží.

Nepřihlášený uživatel

#75

2020-04-10 06:07

Tak u nás je to jasné, otevřít co nejdříve, není to škola versus zdraví, je to o tom, že pokud půjdu do práce v září, tak si rovnou můžu sbalit věci a odejít, dostanu výpověď..



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...