Svoboda tuningu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Svoboda tuningu


Nepřihlášený uživatel

#101 Re:

2015-12-10 20:51

#9: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#102 Re:

2015-12-10 20:56

#14: Karel -  

 Tento postoj k úpravě automobilu má hodně lidí a neuvědomují si že ať je auto rychlý či pomalý upravené nebo seriové vždy za něj odpovída vlástník a pokud si někdo na auto dá nárazníky apod. nemusí to znamet že to je psychopat atd.Je zajímave žě lidí kteří pomlouvají upravené vozy které splňují kriteria a podle mě upravené vo jsou v lepším technickém stavu než vetšina aut zkuste se zamyslet nad tím kolik tady jezdí vozidel kterým se dá už pouze říct  pojízdný šrot z kterého padají urezlé části karoserie a těch si nikdo nevšímá nekritizuje apod.V dnešní době se každý stará o věci do kterých mu nic neni protože závidí a myslí si že  ten kdo má upravené auto tak je zazobanej nebo ho rodiče rozmazlujou a už nevidí že si ten člověk nato šetři třeba 10 let protože neví že kvalitní úpravy auta nestojí 20 000 Kč jak si někteří tuzeři myslí. Pořád vás ohrožuje někdo  buď v upraveném autě nebo v seriovém je to jev v řidiči a v jeho hlavě zmrzačit vás může kdokoli !!!!


Nepřihlášený uživatel

#103

2015-12-10 21:11

Konečně jedna z rozumná petice která myslím si je i potřeba v tomto našem malém státě plného nesmyslných zákonů co se týče aut. Jsou to přeci naše auta a né státu tak proč neukázat co ze svých aut umíme udělat za krásky.
Ondřej

#104 Re:

2015-12-10 21:18

#14: Karel -  

 Karle, pletete si tuzing s tuningem. Tuning je pro mě celková úprava automobilu, kde se vylepší všechny vlastnosti. Jak aero, tak technická stránka vozu. Na tuningu není nic špatného. Ten kdo si dá na auto nárazník, velké křídlo a otevře výfuk na maximum, to není tuning. Koukněte se na profesionální úpravu vozu a tuzing. Pak se zamyšlete nad tím co napsat. Nic proti vám, ale nevíte o čem je řeč. Tuzingu jezdí po česku hodně, to je pravda, ale pravého tuningu je málo.


Nepřihlášený uživatel

#105

2015-12-10 21:25

petici jsem podepsal protože v ČR se stále jen zakazuje místo oficialní legalizace. Tak aby to bylo bezpečné ale byla možnost jisté změny stejně jako v DE kde se úpravy zapisuji do TP a nenÍ s tÍm problém. Plno uprav je totiž prospěšných a neznamená to že budu jezdit jako blazen.

Nepřihlášený uživatel

#106 Re: Re:

2015-12-10 21:44

#104: Ondřej - Re:  

 pravda pravda


Nepřihlášený uživatel

#107

2015-12-10 22:55

 Je tam vyfuk co neni jen kus trubky slepenej elektrodou a bez tlumice? 

jsou tam hezky kola co nejsou dobouchany nebo sjety gumy?

je tam hezci naraznik a nebo kridlo co neupadne a zlepsi vzhled?

je tam o nejaky kone pod kapotou vic pro poteseni z jizdy?

tak proc to resit?? cemu to vadi vy "sefove" v kancelari co si jezdi v seriove audine s ridicem.. rozhodne podporuji tuto petici, rezavy felicie nebo TUZING muzete zakazat, ale na TUNINGU nevidim nic spatneho :(

Pokud si nekdo s teplyma papirama nebo nekdo kdo proste jezdit neumi koupi nebo "vytvori" auto s tuningem a pak ohrozovat ostatni, tak to neni to stejne, jako ten co ma "rizeni v krvi" a proste vi jak s autem po silnici nebo i v krizove situaci auto ovladnout. 


Nepřihlášený uživatel

#108

2015-12-10 22:57

toto len chuji vymyslia
je to banda k.k.t.v

Nepřihlášený uživatel

#109

2015-12-10 23:32

Nech žije Tuning Life Style! :)

Nepřihlášený uživatel

#110

2015-12-11 00:47

Není tuning jako tuning..... Osobně si myslím, že pokud koupím homologovanou věc, pro silniční provoz, předpokládám,že jí i tak můžu i používat....viz třeba kola....pokud mají vše co originální kola , tak proč bych je nemohl používat na svém autě , aniž bych musel něco zapisovat do techničáku !! A každý ví, že čím širší jsou, tím větší kontakt s vozovkou, a tím pádem i větší bezpečnost. Pásy?....proč se dávají do závodních aut 5 ti bodové a ne 3 bodové?....Protože jsou taky bezpečnější!!!!! A co klec?....Když mě sestřelí nějaký kretén ze silnice, tak je to věc, co mi zachrání život při otočení na střechu a ne střecha co unese 50 kg!!!!! Brzdy?.... Opět, proč se na super sporty dávají veliké brzdiče a ne malé?.....Protože jsou účinné!!!!!! Takhle bych mohl pokračovat a pokračovat.......Takže vzkaz našim zákonodárcům.....Začněte dělat svou práci, za kterou si vás platíme z už tak vysokých daní, nesmyslných poplatků a konečně udělejte něco pro lidi v tomto státě.

Nepřihlášený uživatel

#111 Re: jsem pro

2015-12-11 03:45

#5: - jsem pro 

 Výfuk nesmí přesahovat hranu narazniku


Nepřihlášený uživatel

#112

2015-12-11 05:02

Jako příslušník Policie ČR mohu říct, že je naprostá blbost, aby vláda něco takového zakazovala. Copak jsme někde ve středověku nebo co. Sám mám na autě úpravy a nehodlám nic měnit !

Nepřihlášený uživatel

#113 Re:

2015-12-11 05:55

#9: -  

Tak to si asi nebyl na správný Dekře. Mě prolejzali komplet vše a když neseděla jedna na první pohled nepatrná věc, neudělali mi evidenčku.

Martin

#114 Re: myšlenka

2015-12-11 05:57

#6: Jan Jurajda - myšlenka 

 Tak to ale teď funguje :D 


Nepřihlášený uživatel

#115

2015-12-11 06:40

V tomto státě vedeném bandou proislámskejch kurev se není čemu divit že vymýšlý samé nesmysly.

Nepřihlášený uživatel

#116

2015-12-11 07:14

Nejedna se pouze o tunning,vseobecne vlada tem co je zivi hazi klacky pod nohy.

Nepřihlášený uživatel

#117

2015-12-11 08:03

MWE Racing Drift Team PB Hnus a Špina
kola se musi tocit gumy se musi palit
Jelen

#118 Čaues

2015-12-11 09:31

Tuning dává do našich životů upravu a ukázku toho co člověk dokáže udělat z autem a dávat nápady dalším lidem je to hodně velký obdiv a krása.Je to hodně hezký koníček,nikdo nemá stejné auto jako ostatní a nevírazný,tuning mám rad už odmala a vždy jsem se těšil až dospěju a budu si moct udělat hezké auto a né jenom modeli se kterýma se toho nedá moct udělat,tohle je něco víc a je to i zábava i když občas to nejde tak jak by jsme si přectavovali. děkuji za přečtení a za pochopení ostatních :)


Nepřihlášený uživatel

#119

2015-12-11 10:06

souhlas!!!!!!!!!!!!!!!! Bíla fel....

Kuřízek

#120

2015-12-11 10:41

Jsem si dlouhá léta myslel, že chiptuning je legální, když na to mají firmy homologaci, ale asi jsem se pletl (a nebo vláda hází klacky pod nohy dalším zavedeným živnostníkům?)

Navíc od vlády slyším ohledně zakázání chiptuningu jen argumentaci ohledně vyššího výkonu, o snížení spotřeby a splodin už nějak takticky mlčí. 


Nepřihlášený uživatel

#121 Re:

2015-12-11 12:21

#14: Karel -  

 To jses vedle proc to v nemecku funguje a u nas nemuze.


Nepřihlášený uživatel

#122

2015-12-11 14:56

fuck the system

Nepřihlášený uživatel

#123

2015-12-11 15:30

Je to přece můj majetek a nechci mít auto,jako kde jakej pandrhola v klobouku !
Ninja

#124 Re: Re: myšlenka

2015-12-11 16:12

#48: Foglik - Re: myšlenka 

 u nás není realizovatelný zapsání originálních kol ze silnější motorizace, případně z katalogu originálních doplňků. Výrobce kol ti k nim typovej list nedá, protože neexistuje jednoduše neexistuje. Výrobce vozidla ti k nim schválení nedá, protože koukne do tabulky originálně dodávanejch kol k daný motorizaci/výbavě, ale ne do katalogu originálního příslušenství, kde je mimo kol  i laděná výfuková soustava, SW úprava motoru se sportovním vzduchovým filtrem, Snížení podvozku, plasty atd... to do TP v současnosti dodatečně nedostaneš...

 

s originálními doplňky nemám problém, s doplňky co maj atest taky


Nepřihlášený uživatel

#125

2015-12-11 17:12

Jeatli nám zakážou tuning tak je konec..