Svoboda tuningu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Svoboda tuningu


Nepřihlášený uživatel

#26

2015-01-23 18:04

Myslím že je to pravda proč se nemužeme lišit s auty . jen proto že doma vyrobený nárazník který má stejné vlasnosti jako originál nemá TUV .

Nepřihlášený uživatel

#27 Re:

2015-01-23 18:26

#14: Karel -  

 Myslím si, že váš postoj k tuningu je poměrně zaujatý. Spousta upravených vozidel na našich silnicích je v lepším stavu než shnilá Felicie nějakého strejce který uplatil technika na STK, případně v lepším stavu než vraky, které se k nám vozí ze západu a bouraná vozidla opravená svařením ze dvou vozidel. Již několik let navštěvuji zahraniční srazy na západ od nás, převážně v německu, a přístup k individuálním úpravám je tam naprosto odlišný. Pokud v německu provedou majitelé na svém vozidle úpravu z vlastních dílů které nemají certifikát TÜV, tak zajedou do zkušebny, nejčastěji Dekra, kde technik posoudí zda zvolený díl byl namontován správně a zda nebude ohrožovat bezpečnost. V případě, že je úprava uznána tak ji zapíší do technického průkazu podobně jako si my necháme psát tažné zařízení. Myslím, že jste možná špatně pochopil autora petice, který nechce aby si každý narval na auta xenony se kterými vás oslňuje a kolem do kola olepil auto laminátem který co nevidět upadne. Autorovi petice jde o systém schvalování úprav po vzoru států západní evropy.

Jan Jurajda

#28 Re: Re:

2015-01-23 18:28

#27: - Re:  

 Přesně tak děkuji za pochopení a podporu :)


Nepřihlášený uživatel

#29

2015-01-23 18:43

Podle mého jak nám zarazí tuning tak každý začne kupovat vysoké obsahy a bude hromada nehod, možná je to jen můj pocit ale věřím tomu.

Nepřihlášený uživatel

#30

2015-01-23 18:44

doufám že se to podaří...

Nepřihlášený uživatel

#31

2015-01-23 20:05

Plně souhlasím s většinou tunerů že Policie se k nám chová sobecky a odsuzuje nás,vždyť naopak je správné když mátze autíčko které je v bezva technickém i optickém stavu než lidi kteří jezdí v sériových autech a nestarají se o ně a připomínají spíš tzn. křápy a vraky než auto.Myslím si že jsme zdpovědní a ostatní by náš koníček ikdyž se jim třeba nelíbí měla respektovat a zpříjemňovat než nám "házet neustále klacky pod nohy".

Nepřihlášený uživatel

#32

2015-01-23 20:38

Ve finale tu nechapu jednu vec kdyz to vezmete kolem a kolem proc zavodni vozy mohou mit vyjimky a vlastni spz a vlastni technicke kontroly (ano je to kaudy rok a vse musi byt homologovane a dale ale to bych tu psal hodinu) a nehlede na to ze kdo ma auto na erkovejch znackach tak kolilkat se snim jede jen tak projet....tak ze nevim proc by tuningari nemohli vubec nic, ano at ty upravy splnuji urcita kriteria tak jako zavodni vozy samozrejmne ne stejna a ne nesmyslna ale takova aby auto bylo technicky zpusobile dle nejakych pro normalniho smrtelnika rozumnych kriterii protoze zavodni kriteria si tady moc z nas normalmich dovolit nemuze.


Nepřihlášený uživatel

#33 Re:

2015-01-23 20:46

Mile rad to podporim,vymyslej blbosti a akorat branej lidim ukazat co v nich je.


Nepřihlášený uživatel

#34

2015-01-23 20:48

Mile rad podporim.Vymyslej samy blbosti a akorar branej sikovnejm lidim ukazat co v nich je!!


Nepřihlášený uživatel

#35

2015-01-23 21:32

naprosto souhlasím


Nepřihlášený uživatel

#36

2015-01-23 21:58

tuning bych dovolil

Nepřihlášený uživatel

#37

2015-01-24 00:20

Doufám že si uvědomí že v tuningu nebezpečnost nemají ale hledat spíš v agresivních lidech. Kolikrát vidím tunera jede opatrně aby si nezničil auto pak jede mamlas v obyčejném autě jede s odpuštěním jako hovado. Kde jsou hlavně lidi. Tuneři si cení svých aut když nejde o nějákeho psychopata. Tuneři často jedou pomalu aby je člověk viděl než aby vedle nich jen něco probzučelo.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2015-01-24 07:10



Nepřihlášený uživatel

#39 Re: myšlenka

2015-01-24 07:12

#6: Jan Jurajda - myšlenka 

 cca takto to funguje v Německu, navic dokladaji TUV osvedceni k pouzitym dilum.


Nepřihlášený uživatel

#40

2015-01-24 11:22

Souhlas. Na jednu stranu kamiony s tuningem problém nemají - rampy, led pásky, vlaječky, nerezový trubky tak proč mrdat osobáky že ano. Ve Francii jsem viděl auto s fialovým denním svicenim - proč ne. Ale jestli chtějí šťourat do tuningu, ať se udělá rozdíl mezi tím privarit něco doma ve stodole - a pak s tím muset jít někam pro razítko at je řidič krytej, nebo to potunit oficiálne, pak se vlk nazere koza zůstane cela. Jestli to Potrebuju tak hrrr , pak to je spis zájem oficiálních automobilových výrobců než bezpečnost. O tu státu přece dávno nejde, je to jen sikovna záminka. MZ

Nepřihlášený uživatel

#41

2015-01-24 11:34

Souhlasím

Nepřihlášený uživatel

#42 Re:

2015-01-24 15:15

#14: Karel -  

 Omezuji te tim ze si poladim motor ? Vazne? :D to mi prijde fakt smesny :) blbecek kterej si koupi bmw s 200 kw a bude s nim machrovat bez uprav te asi neohrozi ze ? :) ono to chce ye nad tim trochu zamyslet neco je moc ale rozhodne je blbost zalazat vsechno jen proto ze se to zrovna nejake osobe nelibi


Nepřihlášený uživatel

#43

2015-01-24 15:20

Já bych to povolil ať si mužem dat cokoli na auto ale pokud něco provedes tak je to na tvé triko! 


Nepřihlášený uživatel

#44

2015-01-24 17:39

V ČR to jde se vším rychle do pr****.. hlavně tuning.. když je v šecho na autě v lati tak nevidím důvod, proč nedávat jiné nárazníky apod.

Nepřihlášený uživatel

#45

2015-01-24 19:50

nevidim důvod proč by jsi člověk nemohl upravit auto podle libosti naopak by se měli zaměřit na ty blbce co si enchaj udělat xenony a mají je nahoru nebo jezdí z mlhovkama po městě a ta kovejch blbu je kolem mnoho a netýká se to jem světel :)
Pan Garf

#46 Debílci

2015-01-25 05:30

Škoda, že neznám jediného člověka, který by měl "vytuněné auto" a nejezdil s tím jak kokot.. :'(


Nepřihlášený uživatel

#47

2015-01-25 10:20

Jen tak dál čím víc nás bude tím více věcí si můžeme v našem státě prosadit za účelem Tuningu nikoli Tuzingu ...
Foglik

#48 Re: myšlenka

2015-01-25 11:35

#6: Jan Jurajda - myšlenka 

 myslíš jako tak? Jediný co neni proste u nás realizovatelny je uprava brzd


Nepřihlášený uživatel

#49

2015-01-25 12:17

Mam rad tuning jako kazdy jiny a nelibi se mi tyto narizeni a zakony!

Nepřihlášený uživatel

#50

2015-01-25 13:40

štve mě že že nás zastavují a pokutují kvůly nesmyslům jako jsou spojlery kola atd. jde jen o vzhhed, komu třeba při nehodě záleží kolik auto měřilo v t.p. a kolik ve skutečnosti? jde jen o milimetry a to nás stejně nezachrání, stejně je to i z autolékárničkama, stát nás ožebračuje za naše prachy uplně zbytečně, já kdybych viděl nehodu tak zavolám stejně záchranku, tak co tu řeší? já nesnáším krev takže bych ji stejně nepoužil, je to stupidita která jde do státní pokladny... fuj s takovým zákonem... je to ale jen můj názor