Svoboda tuningu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Svoboda tuningu


Nepřihlášený uživatel

#1

2015-01-23 12:26

Jsem zastánce tuningu/úprav v pravém slova smyslu. Tj úpravy motoru brzd podvozku případně aerodynamiky pokud je daná část funkční. Proti úpravě vzhledu nic nemám poku není na ukor bezpečnosti, funkčnosti nebo silného nevkusu (tuzing) - v tomto případě se však již jedná o styling , nikoliv tuning.

Nepřihlášený uživatel

#2

2015-01-23 12:29

Souhlasím s touto petici

Nepřihlášený uživatel

#3 Bezpečnost

2015-01-23 12:52

Dneska si člověk nemůže legálně do auta namontovat ani 4 bodové bezp. pásy....Přitom je to bezpečnostní prvek...stejně jako ochranné rámy apod...


Nepřihlášený uživatel

#4

2015-01-23 13:34

určitě podporuji svobodu tuningu

Nepřihlášený uživatel

#5 jsem pro

2015-01-23 14:09

snad to jsou naše auta, my si je zaplatili tak proč by sme si je nemohli udělat jak se nam líbí, když už člověk nesmi mít ani tuning vyfuk na autě tak to už je moc. Doufám že to vyjde a že se zase zákony trošku zmírní.. 

Jan Jurajda

#6 myšlenka

2015-01-23 14:20

Pokud se nazbírá dost hlasu k tomu aby se tato záležitost začala řešit na patřičných místech chtěl bych aby se schválil invididuální přístup k upravovaným autům. Moje myšlenka je, že pokud by chtěl někdo upravit auto tak pořádně se vším všudy. Než bude auto hotovo dle představ vlastníka nebude moct jezdit po silnicích, ale jak se dodělá pojede na technickou kde se vše zkontroluje a pokud bude na autě vše v pořádku uchyceno nikde nebude nic přečnívat vyset atd. auto dostane osvědčení o úpravách a je klid a auto které bude upravené a nebude mít toto osvědčení nebude moct jezdit...


Nepřihlášený uživatel

#7 Re: myšlenka

2015-01-23 14:22

#6: Jan Jurajda - myšlenka 

 přesně s tím bych taky souhlasil ;) chapu a myslím že všichni že nemuže na silnici být něco co drží na skpaskach, nebo izolepou atd ;)

5george

#8

2015-01-23 14:26

Podporuji petici.


Nepřihlášený uživatel

#9

2015-01-23 14:32

Dobrý den přátelé

stačí když společnost Dekra nad náma bude držet ochrannou ruku, takovým způsobem jako je to přepisování rozměrů alu kol do techničáku ( například... nějaký ten frajer na technické jse podívá do počítače a zjistí že už je něco podobného na silnici, třeba v Holansku nebo v Německu to je egal gde a vzápětí udělí technickou bez problému přesně po vzoru jak jsem psal s alu. Protože je jasné že to už funguje a má to tecnickou)  Protože Dekra je společnost Evropských Technických kontrol


Nepřihlášený uživatel

#10

2015-01-23 14:33

nechte nás žít

Nepřihlášený uživatel

#11

2015-01-23 14:44

Sama podporuji a líbí se mi tuning/tuzing ...
Myslím si že je naprostý nesmysl, lid který tímto stylem žije a baví je to ňák omezovat ... Není to o tom jak auto vypadá ale hl. o tom kdo sedí za volantem a co má v hlavě .. tohle by jsi měli hl.odpůrci uvědomyt !!!

Nepřihlášený uživatel

#12 Re:

2015-01-23 14:44

#1: -  

 Chapu te a vim jak to myslis ale styling je odvetvi tuningu... tuning jako takovy se deli na dve zakladni odvetvy... performens (motor, brzdy, podvozek atd...) a styling (aerodinamika vzhled apod...) jedno neodmyslitelne patri k druhemu... samozrejme v ramci mezi!!


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Já

2015-01-23 14:45

#11: -  

 presne tak!!! problem neni v aute ale mezi volantem a sedackou

Karel

#14

2015-01-23 14:53

No, co k tomu říct ... Někteří vynikají ve sportu, někteří jsou chytří, ale bohužel většina nevyjiná v ničem. Samozřejmě se jako řešení nabízí nabastlit na autu kus laminátu s blesky nebo nabudit motor. Pochopte ale, že vaše svoboda končí tam, kde mě a ostatní ohrožujete na životě. Proto s peticí zásadně nesouhlasím a jsem rád, že tu máme pravidla typu STK či měření emisí.

Jan Jurajda

#15 Re:

2015-01-23 14:58

#14: Karel -  

 Jak už jsem řekl problém neni v autě, ale mezi volantem a sedadlem pokud bude někdo jezdit jako dobytek je jedno jestli má na nárazníku blesky nebo ne.... tato petice slouží pouze jako podmět k řešení situace. Pokud se podaří začít neco řešit určitě se určí jistá kriteria podle kterých se upravená auta budou soudit jestli smí nebo nesmí na silnici!!! Tímto sítem se pak oddělí bastl od opravdu dobře upravených aut... momentalní situace házi všechna upravená auta do jednoho pytle a to je špatně!!!


Nepřihlášený uživatel

#16

2015-01-23 15:31

tuning podporuju,je to vylepšení seriovýho auta,brzdy originalni jsou slabé,tak se tam daji silnější,a jaky je rozdil ve vyfuku sportovním,a sportovnim autam ze sportovním výfukem a motorky to same,pokud to nebude řvát jako když tam výfuk není:-/ tak at si to lidi na auta daji:-)
jsem ten co možna jede ted za tebou :-D

#17 Re:

2015-01-23 15:43

#14: Karel -  

 takoví tu jsou,tady je rozdil v tom že jsou lidi co se auty zaobíra  a upravuji to z rozumem a taky se na silnici rozumně chovaji, ale ty co to nechapou to akorad kazí a pak tu jsou ty jako ste vy co všechny hodi do jednoho pytle.jsou tuneři ktery zvladnou jakoukoli situaci na silnici a auta maji v perfekt stavu,a pak podle toho co pišete si myslim že ste  řidič a nejen vy! co maji auto a vědí akorad kam dolít benzin,nebo naftu a jet z bodu A do bodu B a jakakoliv situace je překvapí ted přemýšlejte o tom co ste napsal 

Luboš Žaloudek
Nepřihlášený uživatel

#18

2015-01-23 15:56

myslím si že tato petice má smysl a doufám že se problematikou upravených aut konečně začne někdo zabývat ovšem jak už tu je hodně diskutováno tak schválení úprav bych podmínil kontrolou stavu úpravy a rozsáhlosti úprav na stk (přecijen víme co někteří jsou schopni sbastlit na svých vozech a vydávat to za tuning) a to klidně i za předpokladu vyššího poplatku protože co si budeme namlouvat ale ten kdo auto opravdu postaví tak při tom kolik ho to stojí financí a času nějaká ta tisícovka už nehraje roli a lakomý blbce co na autě troškaří by to aspoň odradilo každopádně přeji hodně štěstí autorům jistě je to bude stát hodně úsilí toto téma řešit a však pokud uspějí tak budou inspirací ostatním a my všichni kteří jsme si dali spoustu hodin s našimi motorovími miláčky jim budem vděčni že když je vytáhnem párkrát v létě z garáží se nebudeme muset strachovat o osvědčení o registraci


Nepřihlášený uživatel

#19

2015-01-23 16:19

Je to pi*ovina!Dis liak.

majkl

#20 tuning

2015-01-23 17:23

jj ja jsem pokutovanej za mračení,narazníky a výfuk,dokonce i za vzperu u motoru a sport.volant přitom na autě mam do šroubku vše nové auto je rok výroby 91. ale i na technický koukaj jak muže takhle starý auto vypadat takhle jak vypada..no jen policistum to vadí no..tak snad to vyjde :-)

lukinlukas

#21 tuning is my life

2015-01-23 17:28

Rozhodně souhlasím, ať si kazdý namontuje do auta co chce!! Velký narazníky, pořádně vyladěný výfuk, obří křídlo, sport. sedacky a spostu dalších věcí do interiéru a exteriéru. A vůbec by nebylo špatný schválení neonu pod autem. Příjde mi pí.ovina slyšet, oslňuje to protijedoucí řidiče !! Tuning is life, life is tuning !! :))

Jan Jurajda

#22 Podpora

2015-01-23 17:28

Podpořte náš záměr a sdílejte odkaz na socialních sítích. Děkuji všem!!!

Jan Jurajda

#23 Re: tuning is my life

2015-01-23 17:30

#21: lukinlukas - tuning is my life 

 Nic se nesmí přehánět neony sice neoslňují, ale rozptylují.... jak sem řekl chtěl bych aby se stanovyli jistá kritéria pro upravená auta a né že si každý namontuje co chce... 


Nepřihlášený uživatel

#24

2015-01-23 17:30

Souhlasím! 

Adolf Hitler
Nepřihlášený uživatel

#25

2015-01-23 17:31

Ja wohl! Ich bin mit euch!