Pozměnění přepravních podmínek DPO


Nepřihlášený uživatel

#126

2014-11-11 10:43

Vubec se mi tyto zakony nelibi mam dve deti a pojazde co jdu na tramvaj tak nastoupim.Nebudu kvuli zakona cekat dalsich 20minut na dalsi tramvaj nebo autobus nezlobte se ale co kdyz mam doktory...urady... dulezite veci na urcitou hodinu a kvuli vasich zasranych napadu a zakonu mi ujede tramvaj ne !!!! To vite ze ne nezajima mne zadny ridic/ka nastoupim a konec
Pavel

#127 Re: Re:

2014-11-11 11:15

#74: - Re:  

 A proč někteří cestující stojí na vyhrazených místech pro kočárky a neumožní zaparkování kočárku tak jak se má? A jaký vliv má na zranění, zda bude v tramvaji kočárek jeden nebo dva? Bude dítě v kočárku zraněno méně, když tam bude jen jeden kočárek nebo opačně? Až budou ve vozidlech zádržné systémy pro kočárky, pak se můžeme bavit o bezpečnosti, v opačném případě je to jen diskriminační a hloupé řešení. Místo aby se používal zdravý rozum, sešňerováváme se nesmyslnými příkazy a zákazy.

Pavel Janík

#128 Re:

2014-11-11 11:19

#6: Kateřina Ulmanová -  

 přesně tak ..... bohužel si evidentně někdo stěžoval, že mu překážel kočárek, jenž tam byl navíc a tak se DPO rozhodlo jak se rozhodlo. Je to hloupé řešení, navíc když ještě do nedávna byla věta v přepravních podmínkách o tom, že o dalším kočárku rozhoduje řidič podle přepravních podmínek. Tudíž nynější praxe je nesmyslná a hloupá. Bohužel onen stěžovatel byl asi dobrý přítel někoho z vlivných :-(

Pavel

#129 Re: Proti všem!

2014-11-11 11:29

#90: Tereza - Proti všem! 

 Terezo, to myslíte vážně? Máte pocit, že rodiče s kočárky v Ostravě do mhd lezou jen protože si tam jdou popovídat? Stejně jako rodiče s kočárky si podle Vás mají uvědomit, že MHD neslouží jako výletní tramvaj, si VY uvědomte, že si rodiče jízdu platí stejně jako VY a jsou stejně jako VY občané tothoto státu, takže mají stejná práva jako VY! Pokud by DPO neměnilo pravidla ,která donedávna platila a to ta, že o dalším kočárku rozhoduje řidič podle přepravních podmínek, žádnou odpovědnost za zranění nenese. Ale Vám to těžko někdo vysvětlí, když máte názor na rodiče, využívající MHD s kočárky takový jaký máte. Přeji Vám, aby jste v případě, že budete mít děti, měla osobní vůz, kterým dojedete vždy tam kam potřebujete.

Pavel Janík

#130 Re: Tragédi

2014-11-11 11:32

#12: Játro - Tragédi 

 Toto omezení tam bylo s dovětkem, že o dalším kočárku rozhoduje řidič podle přepravních podmínek, z čehož vyplývalo, že není-li vůz přeplněn, může jet kočárků několik.


Nepřihlášený uživatel

#131

2014-11-11 17:13

Všichni mají stejná práva - a jsem tedy pro, aby se tato práva všem taky zavedla do praxe.... Je to silně diskriminační, že nemohou děti v kočárku a ani vozíčkáři cestovat podle toho, kdxy potřebují a ne podle toho, kdy se uvolní místo v tramvaji - je hrozné pomyšlení, že nakonec se třeba k lékaři dostanou - ale zpátky třeba až večer místo v poledne. To si mají například maminky pro miminka brát do kočárku i batoh s jídlem na celý den? Kde to žijeme?

Nepřihlášený uživatel

#132 Re: Re: Proti všem!

2014-11-11 18:16

#129: Pavel - Re: Proti všem! 

 Až se stane neštěstí, to tady bude chytrolínů jak si tramvajáci dělají co chcou a vůbec neřeší kolik kočárků mají v tramvaji a jak porušují předpisy. Zamyslete se nad tím, jakou máte v práci zodpovědnost a jeslti je srovnatelná s lidskými životy a jeslti byste ji jen tak dokázal porušovat. Moje děti vůbec neřešte a neobracejte se do osobní roviny. Bavíme se o dodržování bezpečnosti a né o rozmarech kvůli pohodlnosti.


Nepřihlášený uživatel

#133 Re: Re: hrůzostrašné

2014-11-11 18:17

#117: Míša - Re: hrůzostrašné 

 Míšo, na řádcích plných zloby a urážek jste nedokazála argumentovat a jen kolem sebe plivete. Nehrejte si prosím na psycholožku a věnujte se danému tématu. Děkuji.


Nepřihlášený uživatel

#134

2014-11-11 19:11

Naprosto nepochopitelné a diskriminující! MHD ODP jen pro vyvolené, nedávno mne s dvojkočárkem 3x po sobě vyhodili z nízkopodlažní tramvaje, po hodině vyhazování z každé tramvaje už jsem to s dětmi s brekem vzdala naprosto nelidské chování řidičů a nesmyslné výmysly vedení DPO. Co kdybych potřebovala do nemocnice, co v zimě, co když budu ještě potřebovat přestoupit?To je modlení se před vyjížďkou z domu abych vůbec někde dojela, abych nezmrzla s dětma a abych pomalu nedostala pěstí jaktože si dovoluji vůbec nastoupit. Nedostatečně pokryté MHD nízkopodlažními spoji a ještě je to omezené!!!!

Nepřihlášený uživatel

#135

2014-11-12 07:16

I když se mě to přímo netýká, jezdím do práce o půl 6a vracím se obvykle po 17 hod, ale přesto se mi tato situace nelíbí. Dopravní podnik má sloužit lidem města i jejím návštěvníkům a ne jim(zvláště těm jakkoli hendikepovaným) cestování po městě komplikovat. Jak by asi město vypadalo, kdyby všichni stávající cestující začali jezdit auty? zdraví Jiří Hon

Nepřihlášený uživatel

#136

2014-11-12 08:58

aspon si uvedomite ze kocarky jsou hovadina, neprospesna jak pro dite tak pro okoli.....aneb satku na noseni a jinych ergo. nositek je na trhu dost ! STOP KOCARKUM :D:D:D


Nepřihlášený uživatel

#138

2014-11-13 10:14

Zažila jsem to také, byla jsem svědkem vykázání maminky s kočárkem a ještě se dvěma dětmi z tramvaje, jen proto, že v tramvaji by už jeden kočárek typu golfových olí. Bohužel je to na hlavu postavené,DPO spěje k debilitě
Pavel

#139 Re: Re: Re: Proti všem!

2014-11-13 15:09

#132: - Re: Re: Proti všem! 

 V podstatě bych nemusel odpovídat, protože, když se někdo neumí podepsat, je s ím diskuse zbytečná, ale když se přečtete na co jsem reagoval, pochopíte, že mi nejde o tramvajáky, ale o reakci na to, že by rodiče neměli do tramvají vůbec co lozit.

Pavel

#140 Re: Re: Re: hrůzostrašné

2014-11-13 15:30

#133: - Re: Re: hrůzostrašné 

 A Vy se zkuste příště alespoň podepsat.

Pavel

#141 Re:

2014-11-13 15:31

#136: -  

 Přesně tohle jsme čekal. To je zas voda na mlýn šátkařům :-D ale až s dítětem v šátku při prudkém brždění upadnete, uvidíme, co budete hlásat :-) :-) .-)

Pavel Janík

#142 Re: TISKOVÁ ZPRÁVA DPO

2014-11-13 15:32

#137: Kateřina Ulmanová - TISKOVÁ ZPRÁVA DPO 

 Tak alespoň se to hnulo, určitě i díky Vám.


Nepřihlášený uživatel

#143

2014-11-14 19:03

Dobrý večer, jsem maminkou dvou dětí, každý den vozím svého syna do školky tramvají, dcerka má rok, takže ráno MHD se synem a dcerkou v kočárku tam a pak zase zpět, odpoledne to samé, málokdy se mi stane že jede nízkopodlažní spoj, takže tahám dcerku v kočárku do schodů. Ale naštěstí se mi ještě nestalo že by mě někdo z tramvaje vyhodil. A kdyby se pokusil, něco by uslyšel. Platím drahý měsíčník, nízkopodlažní spoje nejezdí tak jak mají a mě by chtěl někdo zabránit v cestě??? Tak to tedy rozhodně ne!!! Nesouhlasím s tímhle nesmyslným ustanovením a jsem proti němu, ať si to laskavě autoři vyzkouší a pak si povíme, jak to je příjemné!

Nepřihlášený uživatel

#144

2014-11-16 22:03

V Olomouci stojí čtyřicetiminutová jízdenka 14 kč, v Ostravě za čtrnáct korun jedete deset minut.Pěkná zlodějina.Tak co chcete po takovém vedení města a Dopravního podniku.K volbám příjde 40% lidí, a to je výsledek.

Nepřihlášený uživatel

#145

2014-11-17 04:04

Som síce zo Slovenska, ale v Ostrave mám blízku rodinu, a som rozhorčená, že sa v tomto meste tak hrubo porušujú ľudské práva.

Nepřihlášený uživatel

#146

2014-11-25 14:49

Podobnou situaci jsem zažila předminulý víkend, kdy opravdu tramvajove spoje jezdí v rozmezí 20 minut. Řidič navíc reagoval na situaci naprostou hlučnou neurvalou aroganci s výhrůžkami dotyčným maminkám policií a to před dětmi. Jeho chování vyvolalo paniku a pláčtivost i u mého autistického syna, který seděl ve předu. Zvláštní v předpisech je že povolení dalšího kočárku a podobné je možno pkjud toto neohrožuje ostatní cestující a je to v kapacitě vozu. Podotýkám že vůz byl poloprázdný a naopak přítomni cestují se sami pokoušeli maminek zastat a přemluvit řidiče aby jim přepravu dovolil a mohli bychom vpoklidu pokračovat v cestě. Bohužel bez úspěchu zrovna s tímto striktním navíc těžce nevychovaným jedincem. Zajímava změna nastala o zastávku dále, když tento pracovník zde končil svou službu a jiný řidič, který nastoupil službu byl na další zastávce postaven před tentýž problém, přičemž bez námitek cestujícím vyhověl, ba naopak protože se zde nacházel jako nový pasažér i vozíčkář, s naprosto slušným chováním a ochotou pomohl jemu ni další mamince s kočárkem nastoupit do vozu. Tudíž chyba není v předpisech, ale v lidech kteří je vymysleli a schválili. Žada si to změnu, nebot'ttakto jsou řadně omezována práva cestujících jakožto zákazníků.
Pavla

#147 Re: já na vozíku už ano a příjemné to není to mi věřte...

2014-12-13 13:55

#22: -  

 

Pavla

#148 Re:

2014-12-13 13:57

#136: -  Jsem vozíčkář jezdím tramvají už mě z n í 2 x vykázali a chcete mě snad nosit v šátku Vy????

 


Nepřihlášený uživatel

#149

2014-12-13 14:05

Jsem partnerka vozíčkáře a běhá mi mRÁZ PO ZÁDECH Z TOHO JAK SI BUDEME "OBJEDNÁVAT" tramvaj. Už nás taky 2x z tramvaje vyhodili, ale teď to bude paráda - hlavně vědět dopředu co nás napadne a kam pojedeme? Neskutečné sprostá diskriminace nevhodná do 21. století v česku.
Roza

#150

2016-06-01 18:34

Jsem vozičkářka jezdím na el.vozíku dost často jezdím MHD a dnes jsem se zase rozčílila v tramvaji č. 2 ...jela jsem z centra do Výškovic a řidič u Karolíny zastavil na zastávce až za další dlouhou tramvaji tak že jsem se musela prodrat mezi lidmi abych se do ni dostala a zmáčkla si plošinu podařilo se ale to jsem si musela vyslechnout nevrle bručeni řidiče že je to ne poslední chvilku jinak by mi asi prostě nezastavil...to nebyl ještě konec vjela jsem do tramvaje a protože mám el.vozík stavím se čelem k oknu abych se cítila bezpečněji a tolik neřepadala zezadu do předu na každé zastávce pokud bych seděla zády ve směru jízdy jak to bohužel striktně vyžadoval nervozní řidič a vůbec né první podle pravidel a nechtěl nic slyšet že takhle se cítím bezpečněji a že pokud se neotočím jak on chce dál se mnou nepojede....a z toho vyplívá že by se měl někdo na úřadech kdo dělá tahle pravidla zřejmně znovu podívat a hlavně by u toho rozhodování měl být i skutečný vozičkář a né to dělat jen tak šmahem o nás bez nás...   možná to nikdo číst nebude ale já si ulevila

Škývarová