Pozměnění přepravních podmínek DPO

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Pozměnění přepravních podmínek DPO


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-11-07 06:30

cítím tuto vyhlášku,jako omezování mého svobodného pohybu Katy
Ocko

#2 Trotlíci v DPMO

2014-11-07 07:09

Další věc, kterou vymyslel nějaký trotl ;-) Dopravní podnik má poslední dobou tendence vymyslet kraviny.... Nad prázdninovým jizdním řádem tramvaje číslo 2 jsem nevěřícně kroutil hlavou pokaždé, když jsem jel do práce ;-)


Nepřihlášený uživatel

#3

2014-11-07 07:11

... podpis


Nepřihlášený uživatel

#4

2014-11-07 07:13

Je opravdu velmi smutné to,že o tomto řádu přemýšlel i ho schvaloval člověk.A přišel na tuto skutečnost po x letech, že v starších typech tramvajích výrobce dovoluje pouze jeden kočárek či vozíček . Nikomu to spoustu let nevadilo,navíc se opravdu v Ostravě nikdy nestal dítěti v kočárku úraz v MHD.Považuji toto oravdu za diskriminaci vůči rodičům s malými dětmi a také lidem na vozíčcích.Nejsem ridič s kočárkem ani vozíčkář jsem "jen" člověk kterému je smutno,že toto vůbec někdo dovolil-schválil.Nedovedu si představit dceru,která má 8měsíční a 5 leté děti,nemá auto-bydlí na druhém konci města než je pohotovost, že by např. měla cestovat s nemocnými dětmi za takovýchto podmínek.Sanitka pro děti taky nejezdí-ale to je další kapitola sama o sobě.
Kateřina Ulmanová
Autor této petice

#5 Re: Trotlíci v DPMO

2014-11-07 07:14

#2: Ocko - Trotlíci v DPMO 

 Je to přesně o tom, něco nahoře si někdo vymyslí a cestující to "odtrpí" každopádně pokud chce DPO dodržovat všechna pravidla, tak ve stařším typu tramvaje je uveden počet míst k stání a sezení. Ještě jsem neviděla řidiče co by chodil a přepočítával lidi ve vozu a ty nad povolený limit vyhazoval...

Kateřina Ulmanová
Autor této petice

#6

2014-11-07 07:17

Když jsme u toho, ve stařším typu tramvají, ja napsán počet míst k sezení a k stání, nevím jak vy, já jezdím tramvají poměrně často a nikdy jsem nezažila že by řidič počítal cestující a ty, kteří by byli nad limit vyhazoval se slovy: " Míst k stání je tu pouze 110 a vy jste 111" ....


Nepřihlášený uživatel

#7 7

2014-11-07 07:45

Maminky a vozíčkáři jsou snadný cíl, bezďáky a opilce tak nikdo nevyhazuje. Samozřejmě se najdou i slušní řidiči, kteří je vyhodí a vezmou dva kočárky, ale ta jejich slušnost a lidskost je právě ohrožena hrozícíma pokutama ze strany DPO, smutné


Nepřihlášený uživatel

#8 Re: Re: Trotlíci v DPMO

2014-11-07 07:46

#5: Kateřina Ulmanová - Re: Trotlíci v DPMO 

 A hlavně když se jede na Bazaly že :-)

Marketa

#9

2014-11-07 08:00

Tenhle zákon je uplne k ničemu ...co kdyz dvě maminky budou chtít jet na výlet tak pojede jen jedna a druhá počká na další tramvaj ? A co v mraze to jako budem čekat jestli v tramvají není náhodou žádný kočárek ? :-( je to smutné stále samé kraviny které jen komplikují život ...a co vozíčkář ten zmrzne protoze ho řidič z tramvaje vyhodí ? A co kdyz ma uz koupenou sms jjízdenku a řidič u vyhodí 

Josef

#10 A co při přestupu!

2014-11-07 08:12

Je to šílená představa, že bych musel jít na zastávku třeba třikrát, něž bych se dostal k tramvaji, na kterou nečeká ani vozíčkář ani kočárek. A co teprve, kdybych byl nucen jet trasu s přestupem a do druhé nemohl nastoupit ne proto, že je plná, ale že tam už je vozíček nebo kočárek, a musel jsem čekat v deštivém nebo dokonce mrazivém počasí (společně s ostatními maminkami či kočárky), až se dostanu na řadu v některé z nízkopodlažních tramvají. Jistě jsou takové podmínky stanoveny z nějakého důvodu, ale nevěřím, že je to opravdu nutné. A to dokonce pro všechny typy tramvají stejná podmínka?


Nepřihlášený uživatel

#11

2014-11-07 08:13

Mě by zajímalo, kdo mi bude proplácet jízdenky, pokud budu přestupovat a další tram mě třeba nevezme, což se mi skoro stalo?????????? Fakt výborný tah, člověk celou dobu platí měsíčník, na černo nejezdí a až chce mít konečně svou rodinu, tak se vlastně ani nikam nedostane. Pouze pěšky a chodníky v Zábřehu jsou jedna radost  :-( JE TO AKORÁT K PLÁČI ......

Játro

#12 Tragédi

2014-11-07 08:19

Kdyby jste se seznámili s přepravními podmínakami, tak jak by to mělo být obvyklé, když využíváte nějakou službu, tak byste věděli, že omezení počtu kočárků je v nich již mnoho let.

Kateřina Ulmanová

#13 Re: Tragédi

2014-11-07 08:30

#12: Játro - Tragédi 

 Ano je mnoho let, a nikdy nikomi nevadilo ze se toto pravidlo "porusuje" najednou to vadi??? Nezlobte se na me ale tohke je vysmech.....


Nepřihlášený uživatel

#14

2014-11-07 08:31

Sice mhd nejezdím tak často ale sem tam s kamarádkou někam jedu a tohle je diskriminační. Smradlave bezdomovce bez jízdenky jezdit mohou a slusne maminky s dětma ne?
Martina Gawryš

#15 K zamyšlení...

2014-11-07 08:33

Zajímalo by mě, zda člověk, který tuto vyhlášku schválil si předem zjistil počet rodin s dětmi a vozíčkářů, kteří využívají přepravu DP Ostrava. Protože než něco takového vypustím do světa, tak musím mít nějakou statistiku předem udělanou. Je třeba počítat se situací, kdy se takový člověk přepravuje již od nástupní zastávky (1 zastávky) a jede na konečnou. Opravdu se někdo nad tímto zamyslel?
Do přezdívky se vypisuji s pravým jménem i příjmením, za svým nazorem, resp. dotazem si stojím.

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#16

2014-11-07 08:42

je to opravdu nesmyl, až budou jezdit spoje co dvě minuty a né co 20 minut, tak si můžou prosazovat takové nesmysly:-(

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-11-07 08:44

Já už se radši nevyjadřuji, naštvala bych se..

Nepřihlášený uživatel

#18 Re: Tragédi

2014-11-07 08:46

#12: Játro - Tragédi 

 Možná jste si ale nevšiml, že doposud se toto pravidlo nedodržovalo. Nyní jsou ale maminky s kočárky z tramvají vyhazovány.


Nepřihlášený uživatel

#19

2014-11-07 08:47

Raději nekomentovat!!!!! Přijde mi to opravdu nepochopitelné!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-11-07 09:04

Je to postavene na hlavu vzdyt maminek s kocarkama jezdi hodbe a tak se nikam nedostanou!! A vozickari taky nemuzou cekat porad na volnou tramvaj

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-11-07 09:04

Plaťte už tak drahé jízdné a choďte pěšky! Jak se mám dostat s dětma ráno na odběry krve? Co nějaká náhlá událost,kdy se budeme nutně potřebovat dostat na pohotovost? Zavolat taxík?Máme vstávat ve 3 ráno a modlit se,že v ranní špičce,kdy cestují maminky dětma nebo invalidi do školek/škol, na úřady,k lékařům apod.se do nějakého vašeho dopravního prostředku opravdu náhodou dostaneme? Budete nám proplácet jízdenky,které si dle přepravních podmínek máme označit hned při nástupu do vozidla a následně budeme kvůli již přepravovanému kočárku vykázáni a donuceni vystoupit? Nebo si máme kupovat ,,měsíčník" za pár stovek na to,abychom si párkrát za měsíc dopřály toto adrenalinové cestování? Co maminky z méně dostupných lokalit,kde jsou i hodinové vynechávky mezi jednotlivými spoji? Ty aby si na úřadě raději zažádaly o zřízení místního dostavníku,ne? To jsou panečku služby !!! Sami hledáte možnosti jak na svých službách po provozní stránce co nejvíce ušetřit a zároveň co nejvíce na tom vyrýžovat,ale to jak se nám cestuje to je očividně jedno.

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-11-07 09:16

Vážení, tohle je v přepravních podmínkách dlouhá léta. Je to váš problém že teprve po letech se nějaká mamina nudila natolik, až se dala do čtení přepravních podmínek, ŽÁDNÁ NOVINKA!!!

Můj názor - často musím jezdit autobusem po Porubě, kde jsou klidně nacpané čtyři kočárky, ale neviděl jsem za celou dobu, že by jediný člověk dotyčným maminkám někdy něco řekl. Sám si taky v duchu zanadávám, že je musím přeskakovat, ale chápu to, že nemají jinou možnost.

 

Přestaňte prosím vymýšlet zbytečné kauzy. Byla snad nějaká maminka s kočárkem z mhd kvůli tomuto vykázána?


Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re: Tragédi

2014-11-07 09:21

#18: - Re: Tragédi 

 Vážně? Vy jste někdy něco takového někdy opravdu viděla, nebo vám to nějaká papí napovídala? Já vídám běžně v busu čtyři kočárky a nikdy nebyl ani jeden vyhozen.


Anonymous

#24 Re:

2014-11-07 09:35

#22: -  

 ano byla! A nejedna uz!


Nepřihlášený uživatel

#25

2014-11-07 09:37

Naprosto souhlasím! Je to diskriminace! A třebaže bydlím u Opavy, do Ostravy jezdím s kočárkem každý týden k lékařům a nejen k nim a cestu si musím předem naplánovat. A při množství maminek s kočárky nebo vozíčkářů přece nebudu stát hodinu a více a doufat, že v další tramvaji už bude místo, to bych se při takových podmínkách nemusela ani dočkat! Do teď to šlo bez problémů, tak nechápu tento vymysl!