Pozměnění přepravních podmínek DPO


Nepřihlášený uživatel

#51

2014-11-07 16:15

Já osobně si myslím,že bojujeme za správnou věc nejsem ani vozíčkář ani maminka s kočárkem, ale mám známé a to i vozíčkáře.Já už taky něco pamatuji, ale nikdy taková zhovadilost tady nebyla.Kdyby hloupost nadnášela tak ten kdo to vymýšlí by létal jako holubička.Petice je moc dobrá věc na začátek ,ale mám pocit, že to úředníci smetou do šuplíku tak jak je tomu dnes v čR zvykem. Místo aby se dělalo něco pro nás lidi tak je to naopak .CHcou nás prostě naštvat ale to narazí my se nesmíme zdát bez boje ukažme jim ,že nejsme žádné loutky ,které jeno kývaj hlavou. Musí se to změnit.

Nepřihlášený uživatel

#52

2014-11-07 16:50

Jsem maminka z Prahy a když vidím situaci, žeby v MHD u nás mohl jet jen jeden kočárek, když jich běžně jede v autobuse také šest na jednou a toto by mělo začít platit, vůbec si nedovedu představit, jak bych jela s kamarádkou na výlet nebo k lékaři či kamkoli jinam. Je to hroznej nesmysl. Prosím DPO, aby se probrali a místo nesmyslných nařízení raději nakoupili více nízkopodlažních vozů, aby to měli vozíčkáři a maminky s kočárky při cestování snadnější. Lístek si platí jako každý cestující !!!

Nepřihlášený uživatel

#53

2014-11-07 17:40

Stejnou situaci jsem zažila minulé pondělí, tj.27.10.2014, byla jsem se informovat na zákaznické přepážce přímo na Dopravním podniku města Ostravy a řekli mi, že je to bohužel tak. Jsem maminka dvou malých dětí 5 a 2 roky a tento předpis se mi vůbec nelíbí. Situace se mě přímo netýkala, ale na každé zastávce zdržení, když se řidička dohadovala s maminkama, což znamenalo opoždění pro všechny a ujetí dalších spojů, to je taky nahlavu. Když bych potřebovala na půli cesty tramvajové linky nastoupit a dojet s dítětem k lékaři a pokaždé mě řidič nevzal do soupravy dosti velké, je nahlavu. Nemůžu přece jen jet vždy na konečnou, abych měla jistotu, že se někam dostanu, jestli bych se na tu konečnou vlastně nějak dopravila. A co pak tam, budu stát ve frontě maminek celý den a čekat na mou tramvaj :), směšné. Kolik že je dnů po volbách do obecních zastupitelství...., tak jsem zvědavá co na to Magistrát. Protože mi řekli, že jestli to chci jako maminka změnit, mám se dát cestou právě petice nebo jít rovnou na Magistrát. Hodila jsem to za hlavu, protože jsem byla pár dní na to s dítětem v nemocnici. Proto jsem ráda, že někdo má odvahu a jde do toho. Hrdě se připojuji. Maminky bojujme.


Nepřihlášený uživatel

#54

2014-11-07 18:09

Nelibi se mi pristup tech papalasu z dpo vuci ridicum a cestujicim z kocarky tak dlouho to nevadilo a najednou chce nejaky papalas zmenit zazite veci at sy to skusi cestovat z mhd

#55 DPO

2014-11-07 20:42

 A v rámci zkvalitnění služeb opět po novém roce zdraží jízdné. Jak já jsem rád, že nemusím využívat tenhle krypl podnik.


Nepřihlášený uživatel

#56

2014-11-07 21:07

Bohužel jsem se s touto situací setkal ěkolikrat osobně.Jsem PRO pro její pozměnění.Děkuji

Nepřihlášený uživatel

#57

2014-11-07 22:12

Takové chování DPO Ostrava jsemi vúbec nelíbí,
sám mám segru na vozíčku a s tímhle problémem jsem jse již taki setkal,no doufejme že táto petice k něčému pomúžeš s pozdravem KM

Nepřihlášený uživatel

#58

2014-11-07 22:18

By mne zajimalo,co si vymysli priste.Jako treba:10xblondyna,10xbruneta,10xblondyn,10xbrunet,3xzrzava,3xzrzavy,5xbez vlasu,no a vy jste jako pres dany stanoveny limit,tak si hold budete muset pockat na dalsi vuz od DPO.Kdyz uz chcou takhle diskriminovat,tak at zkusi poustet do vozu DPO jen po dvou lidech romske narodnosti a to jednoho dopredu,jednoho dozadu,protoze,kdyz jsou ve skupine(vic jak 1-na osoba)tak mam kolikrat sto chuti vystoupit a jit pesky,protoze ty ku..y si snad mysli,ze je to jen pro ne,rvou na sebe,je jim jedno v jake casti se zrovna nachazeji,zduchaji se,mluvi sproste,poslouchaji svou hudbu nahlas,aniz by si zjistili,jestli to nekoho neobtezuje.No je toho vic,ale to je na dlouho...

Nepřihlášený uživatel

#59 Re: Re: Re: Trotlíci v DPMO

2014-11-07 22:39

#8: - Re: Re: Trotlíci v DPMO 

 A co že se jede na Bazaly...ty si dobrá piča...

Kateřina Ulmanová
Autor této petice

#60 Re: Re: Re: Re: Trotlíci v DPMO

2014-11-07 22:45

#59: - Re: Re: Re: Trotlíci v DPMO 

 Tím bylo zjevně myšleno, že když se jede na Bazaly taky je v tramvajích narváno - nad limit - a nikdo to neřeší, což je správné, protože každý má mít šanci se dostat tam kam chce a potřebuje. A zkuste to příště bez té přezdívky na závěr ;)

Jarek Kocharek

#61 U nás

2014-11-08 05:56

Bohužel dnešní doba se stává čím dál více přepičatělou a byrokracie s tlakem lobistů na normy a zákony pod rouškou hrani si na větší bezpečnost nám ubírá postupně plíživě svobodu a volnost a objevují se takové zhovadilosti typu jeden kočárek jeden invalidní vozík.


Nepřihlášený uživatel

#62

2014-11-08 05:59

Sprostá diskriminace!!!

Nepřihlášený uživatel

#63

2014-11-08 09:56

Hloupost to co navrhly,to bych se nemusel dočkat vubec volne tramvaje abych se dostal s kočarkem kam potřebuji
nespokojený občan

#64 Re:

2014-11-08 10:04

#1: -  

 Kdyby tak důsledně raději vyhazovali ty pochcané , špinavé, posrané , smradlavé , neplatící ondividua . Kdyby raději vyházely ty , co tam táhnou ty nadrozměrné , těžké tašky , navíc je evidentní ,že jízdenku nemají , smrdí , jsou špinaví a převážejí šrot tramvají , nejde projít ke dveřím, zaberou velkou část uličky , že výstup se pak rovná kaskaderskému kousku !!! To se trpí bez povšimnutí !

Maminka s kočárkem je problém , ale tohle je v souladu s přeravními podmínkami , santusáci mají zelenou !!!


Nepřihlášený uživatel

#65

2014-11-08 10:07

Kdyby tak důsledně raději vyhazovali ty pochcané , špinavé, posrané , smradlavé , neplatící ondividua . Kdyby raději vyházely ty , co tam táhnou ty nadrozměrné , těžké tašky , navíc je evidentní ,že jízdenku nemají , smrdí , jsou špinaví a převážejí šrot tramvají , nejde projít ke dveřím, zaberou velkou část uličky , že výstup se pak rovná kaskaderskému kousku !!! To se trpí bez povšimnutí !

Maminka s kočárkem je problém , ale tohle je v souladu s přeravními podmínkami , santusáci mají zelenou !!!

Nepřihlášený uživatel

#66 Re: Re: Re: Tragédi

2014-11-08 11:25

#23: - Re: Re: Tragédi 

 Byla jsem svědkem dokonce 2 krát v jednom týdnu, kdy řidíč nepustil do tramvaje paní na vozíčku, protože už tam byl kočárek:-((

 

Katka K.

#67 Re: Proč petice? Za co petice?

2014-11-08 12:07

#35: Kateřina Ulmanová - Proč petice? Za co petice? 

 Milá Kateřino, děkuji za vytvoření petice. 

Jonatána
Nepřihlášený uživatel

#68

2014-11-08 16:33

O tom mi říkala kolegyně a já jsem nechtěla věřit. Mám ráda Ostravu, jsem tady doma, ale tohle je ostudné! Nejsem ani maminka s malým dítkem ani vozíčkář, ale znám jak maminky, tak vozíčkáře a doufám, že když nefunguje zdravý rozum, tak snad tahle petice připsěje k tomu, že tu zhovadilost zruší.


Nepřihlášený uživatel

#69 Re: Re: Re: Tragédi

2014-11-08 17:56

#23: - Re: Re: Tragédi 

 Já byla vyloučena z přepravy před týdnem - stalo se nám to poprvé. Jeli jsme se synem v kočárku od lékaře. Tramvaj byla poloprázdná a další kočárek by se určitě vešel. Další nízkopodlažní spoj jel až za hodinu, tak jsme místo toho museli volit cestu s dvěma přestupy. Takže to opravdu není virtuální problém.


Nepřihlášený uživatel

#70 Re: Re: Re: Re: Tragédi

2014-11-08 18:41

#66: - Re: Re: Re: Tragédi 

 v tom případě udělal řidič/řidička chybu,jelikož v přepravních podmínkách DPMO není nic o tom že když je ve voze kočárek tak tam nesmí bát inv.vozík a naopak. Je tam napsáno že buď kočárek nebo jízdní kolo ne inv.vozík versus kočárek. 

Pokud i ostatní cestující budou lhostejní k takovému to počínání řidičů tak chudáci lidi  na vozíku a maminky s kočárkem.

NESPOKOJENÁ

#71 Re: Re: Re: Tragédi

2014-11-08 19:17

#23: - Re: Re: Tragédi 

 jÁ JSEM BYLA SVĚDKEM,KDY ŘIDIČ 2X PO SOBĚ V TEN DEN BĚHEM 3 ZASTÁVEK VYHODIL 2 MAMINY S KOČÁRKEM

no ja

#72

2014-11-08 19:35

já si pamatuji na dobu,kdy jsme s dětmi chodili pěšky,protože byl vždy přepravovám jen jeden kočárek.Dnes jsou maminy zvyklé vozit si zadek jen jednu zastávku,protože to mají zdarma.Udělejte něco pro zdraví , naučte se chodit pěšky a uvolněte místo vozíčkářům.


Nepřihlášený uživatel

#73

2014-11-08 19:43

jsem maminka s kočárkem, tuto situaci jsem naštěstí zatím nezažila a doufám, že ani nezažiju. děkuji autorce této petice.

Nepřihlášený uživatel

#74 Re:

2014-11-08 20:55

#1: -  

 A až se nějaké dítě zraní protože při nehodě bylo ve vozidle více kočárků než mělo bý?! A proč jsou matky s kočárky nedisciplinované a nestaví řádně kočárky do vozidel jak mají a znemožňují ostatním třeba i nastoupit? A proč matky nechávají za jízdy z kočárku vylízat své děti a nemají je zajištěné?! A naví se dá cestovat i jiným než jen nízkopodlažním vozidlem!


Nepřihlášený uživatel

#75 Re:

2014-11-08 20:58

#52: -  

 Přečtětě si smluvní přepravní podmínky dopravního podniku v Praze a budete se divit!