DRDS

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno DRDS


Nepřihlášený uživatel

#176

2014-11-01 16:14

Myslím, že Český rozhlas by se měl zaměřit na objektivitu zpravodajství, na sdělování informací důležitých pro inteligentní posluchače a neměl by do omrzení popularizovat jen populární lidi.
Tož tak ve stručnosti ode mne.
Jiří Domlátil

Petr Hannig
Nepřihlášený uživatel

#177

2014-11-01 20:14

V současné době, kdy upadá kultura řeči, byl tento soubor zárukou, že děti, které jím procházejí, budou mít úctu k českému jazyku. Je to opět rána proti kultuře a české tradici. To, co se nepovedlo okupantům, ať již v době protektorátu, nebo totality, se povedlo dnešním necitlivým manažerům. Povinností veřejnoprávního rozhlasu by mělo být chránit a rozvíjet kulturní povědomí mládeže a ne demontáž tradičních souborů, které po desítiletí úspěšně rozvíjely cit pro jazyk a kulturu.


Nepřihlášený uživatel

#178

2014-11-02 09:30

chci věřit ve zdravý rozum těch , kteří rozhodují o Dismanově rozhlasovém dětském souboru ... pokud nadále platí , že Rozhlas svým posluchačům poskytuje krom jiného zábavu,ponaučení a krásné kulturní zážitky , tak je smysluplné , aby v tom pokračoval na patřičné úrovni a nikoliv naopak ,neboť každý krok zpět nutně vyvolává dojem , že ve vedení této nanejvýš kulturní instituce vládne diletantství nad odborností , či jiné pokleslé manýry ... přeji vám přátelé i nadále spokojené posluchače , jelikož věřím , že o to vám jde především . Jiří Hoffman , Cheb .
bělská knihovnice

#179

2014-11-03 18:25

Nějakého pana Simona či další rozhlasové reformátory nikdo nezná, ale Dismanův soubor celá republika i cizina a váží si ho a jeho obětavých vedoucích!!! Buďme na něj hrdí, nerušme co  přes osmdesát let funguje. Lépe bude, když skončí ten, kdo to nechápe. Už se toho zničilo v poslední době dost a tohle je hanba a facka obětavým lidem! 


Nepřihlášený uživatel

#180

2014-11-04 20:57

Každý jen slyšíme jen v e l k é l ž i !!!
na všech televizních kanálech - nejste vůbec objektivní, fandíte jen ODS a kalouskovi

Nepřihlášený uživatel

#181

2014-11-05 08:57

Zvláštní dárek ČR k osmdesátinám DRDS

Nepřihlášený uživatel

#182

2014-11-05 13:34

T.č. blahopřání DRDS a Fléglovým, že snad vše zůstává jak bylo....že byla petice účinná. MP

Nepřihlášený uživatel

#183

2014-11-05 19:52

Se znepokojením vnímám tlak na změny, které se dějí ve veřejnoprávním rozhlase. Neposlouchám komerční stanice, ale třeba ČR 2 se proměňuje . Proč, pro koho? Jaký smysl mají proklamace typu. S námi je Vám hezky či co ? Takové stupidity , pro slabomyslné ? Změna tradičních věcí, jako je znělka Meteoru ? Koho to potěšilo, čím to přispělo ke zkvalitnění ? Jenom bourání a překopávání něčeho, kvůli čemu lidé jako já, dávají přednost ČR. Totiž, tradice, kvalita a vymezení se vůči komerci. Změny ohledně Dismanova soub. je vrchol nesoudnosti a přezíravé arogance. Téměř na poděkování p. řed. Duhanovi , potřesení pravicí a rozloučení se.
LK

#184

2014-11-06 12:10

Mám návrh na nejrychlejší, nejlevnější a nejsprávnější řešení. Má jen dva body:

1. Nerušte DRDS

2. Zrušte Simona


Nepřihlášený uživatel

#185 Re: Vypadá to, že už se stalo :-D

2014-11-06 13:01


Nepřihlášený uživatel

#186

2014-11-08 04:02

K jednání rozhlasového vedení nemám slov.
Je odsouzeníhodné, nepochopitelné, naprosto nekompetentní, nezodpovědné a sprosté...

Nepřihlášený uživatel

#187 Re:

2014-11-09 09:24


Nepřihlášený uživatel

#188

2014-11-09 20:43

Já i můj bratr jsme byli členy DRDS před desítkami let. Práce v souboru nás učila vnímat krásu,vedla k zodpovědnosti a nemohu uvěřit, že by tak hrubým způsobem jeho činnost měla zaniknout.

Nepřihlášený uživatel

#189

2014-11-14 09:33

Byl jsem ve vedení vzdělávací instituce s obrovskou tradicí a historií, která měla být též sloučena s jinou. Dělo se to zákeřně a podle. Aby dosáhli svého, tak mě zbavili vedoucí funkce a dosadili do vedení naprosto neschopnou osobu. Děje se to bohužel stále kolem nás. Díky pomoci a iniciativě mnoha dobrých lidí ten pán nakonec musel odejít a instituce existuje dál. Nedělám si veliké iluze, že tato petice něco změní, ale nám obdobná petice tehdy pomohla. Držet ústa zavřená je mnnohem horší alternativa.

Nepřihlášený uživatel

#190

2014-11-16 21:22

Naprosto souhlasím !
Zdeněk Jelen

Nepřihlášený uživatel

#191

2014-11-16 21:33

Jenom naprostý hlupák ruší věci, které úspěšně fungují - to platí všeobecně.

Pokud je pane ředitel Peter Duhan Slovák, trpící záští vůči Čechům (proč tedy žije v Praze?), tak to je asi ten důvod, proč chce zničit Dismanův dětský rozhlasový soubor.

Jinak také dávám přednost Českému rozhlasu, ale to, jaké hudební škváry (tisíckrát obehrané bývalé hity) vysílá Radiožurnál, to je na pováženou už mnoho let !

(Ještě jednou) Zdeněk Jelen

kolemjdoucí

#192

2014-11-17 22:32

Ćeský rozhlas = Jefim Fištejn + Libor Dvořák = Radio Svobodná Evropa = CIA

To aby bylo jasno !


Nepřihlášený uživatel

#193

2014-11-18 19:33

Toto je možné jenom v Čechách..jediným cílem je hlavně nikoho neplatit navíc...pan Simon si potřebuje zvednout plat..

Nepřihlášený uživatel

#194

2014-11-20 10:19

Nebyl připočten můj hlas? Nerozumím?
Přeji úspěch. Držím palce. T.Kovaříková

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-11-24 10:52



Nepřihlášený uživatel

#196

2014-11-27 19:35

Český rozhlas kavalitní lidi vyhazuje.A najímá si jen hlásné trouby bez ducha!Většina pořadů je mlácení prázdné slámy!

Nepřihlášený uživatel

#197

2014-11-27 19:36

tady ji určitě hledat nebudu


Nepřihlášený uživatel

#198

2014-12-20 21:24

Ja jsem německý učitel a v Terezině zažil představení děcké opery „Brundibára“. Byl provedena pro skupinu nemeckých a českých učitelů, kteři se společně zabývali s ránami minulosti. To představení toho dětského souboru pro všechny nechal hluboký dojem. Ja to nikdý nebudu zapomenout. Vzdávat se toho souboru by bylo nenahraditelná ztrata pro historické vědomí nových generac. Prosím prominte mou češtinu. Winfrid Söllner


Nepřihlášený uživatel

#199

2015-01-12 12:26

Mám tříletou vnučku Helenku. Rád bych, aby jednou udělala konkurs k Dismančatům a mluvili na ni Zdena a Václav Fleglovi.
Vilem Hodr, Honduras

#200 DRDS

2015-06-24 10:14

Byl jsem clenem DRDS v letech 1959 - 1966 a nikdy na ta nadherna leta nezapomenu. Na pana rezisera Dismana, na nataceni s vynikajicimi ceskymi herci, na atmosferu plnou kamaradstvi, na "Brouckovi" v Pleskotech a na Jestedu... Nedovedu si predstavit, ze by skrtem pera nekoho, kdo nema paru o tom, co pro generace tento soubor znamenal a znamena, tato skvela prace skoncila jednou provzdy. Zdravim vsechny "Dismancata".