Petice proti rezignaci radních Lipovské a Kašparů v Radě ČT

Kontaktujte autora petice

Petice doručena na Radu ČT

2020-12-16 14:53:40

Dobrý den,

i přes to, že se znění této petice může zdát pasé, jak jsem řekl, tak jsem udělal. Doručil jsem petici na email radact@ceskatelevize.cz. Původně jsem měl v úmyslu tak učinit osobně, avšak pozvání a dnešní jednání je kvůli Covid situaci neveřejné. Zároveň jsem poslal informaci paní Lipovské na její email, že tak bylo učiněno. Nemám úplně důvěru v sekretariát, neboť je tam paní nebo sl. jménem Dvořáková.

Za měsíc, co tato petice vznikla byl učiněný útok č. 2, kvůli kterému jsem Vám některým psal a kvůli kterému byla vytvořena druhá petice na podporu paní radní Lipovské. Pan Šarapatka si usmyslel, že požádá Poslaneckou sněmovnu o její odvolání.

Tuto druhou petici na obranu paní Lipovské můžete svým podpisem podpořit zde. Dopis poslanecké sněmovně jsem právě zaslal na zástupce ANO, ODS, SPD a Trikolóry. Dohromady mají více jak 100 hlasů. Ostatním jsem neposílal, nechci je podporovat proti šikování davů proti paní Lipovské - jsou to v mých očích socialisti a nemají mojí důvěru.

K situaci v Radě ČT se vyslovil volební výbor - https://echo24.cz/a/SB3Cv/volebni-vybor-doporucil-poslancum-zabyvat-se-radou-ct-politici-by-se-nemeli-do-rady-vmesovat

Demonstraci jsem nesvolával, bylo málo zájemců.

Tuto petici nechám otevřenou, kdyby se adresáti chtěli podívat online. Jinak za sebe jí považuji za uzavřenou. Je potřeba se teď soustředit na další útoky proti paní Lipovské a radním.

Zároveň jsem se bohužel dozvěděl, že online petice mají skutečně jen symbolický účel, nemají žádnou právní závaznost. Každopádně nepodceňujmě moc slova a komunikace s našimi zákonodárci. Stačí, aby nás bylo dost na to, aby se začali obávat o výsledky voleb.

Zakládal jsem skupinu na Facebooku - Za vyváženost ČT, díky které mi byl zablokován účet ze strany Facebooku. Cenzura přituhuje. Pravděpodobně proto, že se Facebook, Twitter a Google nemusejí v příštích 2 letech obávat Antitrust zákonů ze strany Republikánů či prezidenta USA.

Osobně teď zvažuji, jak se dál angažovat a zda se dále angažovat. Nezdá se, že by paní Lipovské teď hrozilo bezprostřední nebezpečí.

Můžete mě kontaktovat na mchlkcr@protonmail.com nebo zaVyvazenostCT@protonmail.com

Nápady, se kterými si pohrávám:

- podat trestní oznámení na pana Šarapatku za šíření poplašné zprávy (jediné, co mi zabraňuje to udělat, je morální svědomí - nechci druhé omezovat na svobodě slova, nechci být jako ti druzí a domnívám se, že tento paragraf by neměl ani existovat. Ale je to možnost. Pan Šarapatka se zdá, že naplnil skutkovou podstatu a vyvolal zbytečné haló kolem České televize.

- založit oficiální webové stránky zaVyváženostČT - to aby mě nemohl už někdo cenzurovat. Zatím jsem s tím nepohnul, teď mám jiné projekty - jako politický kompas nebo Antifem (stránky věnující se informacím proti feminismu - feminismus je marxismus). Čili nemám kapacitu. Když udělám ten web, tak Vás budu ještě kontaktovat.

- možná natočím s paní Lipovskou nějaký rozhovor, ať se může veřejně vyjádřit, čím si prochází

- založit transparentní účet na podporu paní Lipovské

Rád bych teď poděkoval všem, co podepsali, co mi posílali verbální podporu (znamená to opravdu hodně - bez zpětné vazby bych se cítil jen jakože posílám slova do prázdného mrtvého prostoru).

Osobně mám obavy o příští dva roky vzhledem k tomu, co chystá EU a kdo vyhrál v USA volby a co se teď proslýchá o Číně (geneticky upravení vojáci, vojenská cvičení, digitální sledování občanů). Čína má ambice být vojenskou, technologickou a kulturní supervelmocí a chce porazit Američany. Američani si zvolili socialisty a tedy nebude politická vůle s Čínou cokoli udělat. Jde o hodně. Jde o svobodu a prosperitu lidí na celém světě. Náš maličký boj za Českou televizi je důležitý na naše poměry, ale ve světovém měřítku jsou jiné problémy, mnohem větší. Já se hlásím k aktivní záloze Armády ČR, abych mohl přispět v momentu, kdy bude zle. Pokud mi někdo chce vzít svobodu, tak jedině v boji. Apeluji na všechny muže, co chtějí být muži a věří jako já, že je to úkol mužů - bránit svobodu a život lidí, aby se také zamysleli, jak mohou přispět. Nespoléhejme se jen na vrchnost. Bez aktivního občanství demokracie není možná.

Je mi jasné, že máte svých problémů dost.

Co mě trošku uklidňuje, je to, co mi kdosi napsal:

"Žijeme v cyklu. Dobré časy produkují slabé muže. Slabí muži produkují zlé časy. Zlé časy produkují silné muže. Silní muži produkují dobré časy."

V kontextu ČT tím silným mužem, je žena :) Pánové, máme co dohánět.

Inu, přeji mnoho štěstí a Veselé Vánoce. Zkuste si je užít i v těchto zlých časech.

S úctou,

 

Michal Kučera

 

 

 

 

 

 

 

 


Michal Kučera

Střílejte, střílejte, střílejte do nevyváženosti České televize

2020-12-03 12:45:55

Zdravíčko,

vést se má zepředu - třeba takhle:

///
Vážení radní,
 
obracím se na Vás na základě zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi paragrafu 8, písmena i:
 
i) dohlížet na plnění úkolů veřejné služby v oblasti televizního vysílání (§ 2 a 3) a na naplňování zásad vyplývajících z Kodexu České televize a za tím účelem vydávat stanoviska a doporučení týkající se programové nabídky,
 
a chci se zeptat zda považujete vy a pan ředitel Dvořák za názorově vyváženou tuto reportáž, věnující se dezinformacím.
 
Zdá se, že celý článek a rozhovor se opírá o tvrzení jednoho zdroje, a sice pana Vrabela ze Semantic Visions, což je společnost, která deklaruje, že se zabývá celosvětovým sběrem dat a vyhodnocováním rizik. Zároveň se zabývá datovými analýzami. Pan Vrabel na svém Linkedin profilu uvádí, že má zkušenost ze Sillicon Valley. Sillicon Valley i podle slov Marka Zuckerberga má levicový politický bias a již léta konzervativní strana Republikánů vede řízení se šéfy společností jako je Facebook, Google nebo Twitter ve věci prokázání cenzury opozičních (konzervativních) politických názorů. Záznam z jednání je možné vidět i na YouTube.
 
 
Nechci zde zpochybňovat práci Semantic Visions, jsem si jistý, že dělají skvělou práci v rámci svého upřímného vnímání světa. Avšak co zpochybňuji je vyváženost názoru pana Vrabela jako jedné strany a dikci článku, kdy čtenáři není možnost si ověřit, zda něco je nebo není dezinformace. Zároveň se ptám, zda se pan Vrabel svým politickým cítěním kloní na stranu liberalismu nebo konzervativismu. V době tzv. fake news a alternativních zdrojů informací je důležité, aby se na obrazovce České televize setkal liberál s konzervativcem a konzervativec s liberálem. Je pan Takáč konzervativec? Nebo je liberál? A proč si pan Takáč nepozval do studia člověka o němž je známo, že nákazu Covid-19 zpochybňuje? Kde je vyváženost a kde je oponentura vůči panu Vrabelovi? Vypadá to, že pan Takáč vůči panu Vrabelovi není ani zdaleka tak opoziční jako k jiným svým hostům - třeba panu Okamurovi, který je lídrem konzervativní strany.
 
Již v úvodu článku se píše: Falešné zprávy se prý nejlépe šíří s emocionálním nábojem, dobře tak funguje strach. To může být pravdou, avšak strach mohou vyvolávat i pravdivé údaje. Chce snad autor článku naznačit, že veškeré informace, které vzbuzují v lidech strach, jsou dezinformace?
 
Dále se v článku píše:
Ve veřejném prostoru podle Vrabela existují v současnosti tři základní typy dezinformací. První z nich úplně popírá existenci viru a nemoci nebo alespoň tvrdí, že jsou smyšlené informace o úmrtích.
 
Kde je zdroj těchto údajných dezinformací? Na základě čeho je souzeno, že informace o úmrtích jsou smyšlené? Jakou má čtenář možnost si ověřit zdroje těchto dezinformací a zda jsou skutečně dezinformacemi? Snaží se Česká televize jakoby "předžvýkat" svým čtenářům a posluchačům, co si mají myslet? Když srovnám tento článek s deníkem echo24.cz, například, novináři z echo24.cz uvádějí ve svých článcích zdroje a to včetně originálních tweetů na Twitteru. Proč se stejným standardem neřídí Česká televize?
 
Dále:
Podle Vrabela weby s falešnými zprávami dlouhodobě píší ve prospěch Ruska a jsou velmi protievropské, což platí i pro dezinformace související se současnou pandemií. Články tak například kritizují vakcínu západních farmaceutických firem, zároveň ale glorifikují vakcínu Ruskou.
 
Zde se může jednat o spojení dvou na sobě nezávislých fenoménů. Kde je psáno či dáno, že člověk, který je proruský a protievropský zároveň zpochybňuje pandemii a naopak - kde je psáno, že člověk, který nevěří v pandemii je proruský? Máme této korelaci věřit jen proto, že to říká pan Vrabela?
 
Dále:
Dlouhodobě se prý dezinformátoři snaží vytvářet chaos ve společnosti a rozšiřovat trhliny v ní. Cílem dezinformací je tak hlavně oslabit demokracii v Česku a podkopat důvěru v demokratické instituce, říká Vrabel.
 
Což je tvrzení, ale kde je důkaz? Copak nemohou lidé sami od sebe bez ruského vlivu začít nedůvěřovat svojí vládě nebo České televizi?
 
Dále:

Zároveň ale říká, že přímé napojení na Rusko existuje pouze v případě jednoho z webů. Zbytek jsou pak podle datového analytika lidé, kteří jsou ruským dezinformačním narativem ovlivněni nebo kterým jde pouze o zisk.

„Drtivá většina z těchto projektů jsou lidé, kteří jsou z mého pohledu pomatení, mají v hlavě ten dezinformační virus a dělají špinavou práci ve prospěch Ruska nebo Číny. Jenom malá menšina z nich jsou bezskrupulózní podnikatelé, kteří na tom chtějí vydělat,“ dodává. 

Opět je to tvrzení bez důkazu, bez faktů, které by si mohl čtenář ověřit a udělat si valstní úsudek.
 
Celá reportáž působí jakože bylo již předem rozhodnuto, že kdo nesouhlasí se škodlivostí viru Covid-19 či vládními opatřeními, je dezinformátor, proruský a pročínský pomatenec s "dezinformačním virem" v hlavě nebo bezskrupulózním podnikatelem. A čtenář či divák tomuto má věřit, protože to říká pan Vrabel, kterému v přenosu nikdo neoponuje.
 
Je to všeobecná nálepka označující mimojiné i osoby jako jsem já, kdo není podnikatelem v šíření dezinformací, kdo sleduje alternativní zdroje informací z Ameriky (kde také lidé nevěří v závažnost Covidu-19 či v nutnost tzv. lockdownů) a kdo si jednoduchou matematikou umí spočítat, že:
 
8075/8264 případů úmrtí byli lidé starší 55ti let - zdroj, což činí necelých 98 procent ze všech zemřelých.
Lidí ve věku 55+ žije v republice 3 436 698. Zdroj:
Úmrtnost je 8264/518312 potvrzených případů nákazy, což je 1,59 procenta.
Kdybychom promořili celou republiku, pak maximální počet mrtvých by při úmrtnosti 1,59 procenta hrozil - 3 436 698 * 0,0159 = 54643,49 lidí, což je méně, než 1 procento populace. A to neberu v potaz, že tu mohou být další faktory přispívající k úmrtnosti jako chronické choroby. Ne každá osoba starší 55ti let musí nutně trpět chronickou chorobou oslabující imunitní systém.
 
K tomuto výsledku může dojít kdokoli s ukončeným středoškolským vzděláním, kdo umí procenta a umí si najít zdrojová data, nemusí být epidemiolog, nemusí být statistik.
 
Čili za těchto čísel je zcela nasnadě se ptát, zda je možné věřit vládním opatřením. Proč pan Takáč s panem Vrabelou takové názory označují za dezinformace? Proč se pan Takáč nezabýval těmito čísly? Proč nenamítal panu Vrabelovi podobné argumenty? Proč pan Takáč nepozval názorového oponenta?
 
Celá věc působí tendenčně, jako kdyby si pan Takáč pozval experta o kterém předem ví, že mu pomůže diskreditovat opoziční hlasy jako "dezinformace". Onálepkovat nepohodlné či nesouhlasné názory. Nejsem si jistý, zda k tomuto jednostrannému hodnocení má Česká televize mandát.
 
Podle zákona o České televizi, paragrafu 2, odstavce 2 písmena a, patří mezi úkoly České televize:

(2) Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání jsou zejména

a) poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů,

Jak pan Takáč v této reportáži zajistil objektivitu?
 
Na závěr tohoto podnětu bych rád upozornil na to, že otázka, nakolik jsou novináři a moderátoři zaujatí a jak mají zkreslené vnímání, je zkoumáno i v akademických kruzích. Nejenže existuje dobře známý seznam všemožných pozorovaných biasů. V tomto případě se domnívám, že pan Takáč trpí starým dobrým "confirmation bias",  a to i v kontextu masových médií.
 
A také se zkoumají politické afilace vycházející z vrozeného temperamentu, který je měřený pomocí psychometrického nástroje Big Five.
 
Zároveň v argumentaci autora článku (kdo je "dkr" a proč se autor nepodepsal plným jménem?) se jedná o jeden ze známých argumentačních faulů: "Dovolávání se autority". Ne každý musí věřit tvrzení pana Vrabela a jeho autoritě. A proto je více, než důležité nabídnout divákovi minimálně dva opačné názory - v tomto případě zastánce přesvědčení, že Covid-19 je nebezpečná nemoc, která ospravedlňuje ekonomické restrikce ze strany Vlády ČR, a na druhou stranu "Covid-skeptika". Proč si pan Takáč pozval jen jednu stranu na interview, když během interview sám hovoří o lidech, kteří pandemii nevěří, netuším. Jedná se však o neobjektivní názor vydávaný za pravdivý - jako kontrast k "dezinformátorům", aniž by čtenáři či divákovi byla dána možnost se sám rozhodnout, čemu chce věřit.
 
Pokud se chce Česká televize vydávat za objektivní zpravodajský kanál, jsem si jistý, že je třeba se zabývat zkresleností a různými biasy jednotlivých novinářů, moderátorů či redaktorů. A zejména je třeba, aby o svých biasech věděli jednotliví zaměstnanci České televize, aby mohli regulovat svoje chování, například při rozhovoru s osobou opačného politického názoru. Pokud toto o sobě redaktor či moderátor vědět nebude, bude mít tendenci opačné názory označovat za fake news či dezinformace zkrátka z toho důvodu, že sám není schopen tento názor pozitivně příjmout a respketovat jako validní.
 
Prosím tedy o prošetření zmíněné reportáže z pohledu výše uvedených námitek a postřehů a o prošetření, jak zaměstnanci České televize pracují se svými kognitivními biasy. Jsou si jich vůbec vědomi?
 
S přátelským pozdravem
 
Michal Kučera
 
///
 
Kontakty na Radu ČT:

Mgr. Hana Zavadilová
tajemnice Rady České televize

Bc. Petra Dvořáková
asistentka Rady České televize

Rada České televize
Kavčí hory
140 70, Praha 4
tel.: 261 137 417
e-mail: radact@ceskatelevize.cz

Připomínám, že na FB byla vytvořena skupina Za vyváženost ČT, je možné mi psat na zaVyvazenostCT@protonmail.com a je možné mě najít na Parleru - @MichalKucera
 
Stále je možné mi dát vědět, zda chce někdo jít demonstrovat. Je vás jen hrstka.
 
S úctou,
 
Michal Kučera
 

Michal Kučera

demonstrace - lepší termín pro pracující ?

2020-12-01 15:55:31

Ahoj všem ještě jednou,

vím, že jsem říkal, že už nebudu tak často psát, ale objevila se tu námitka, že pro pracující lidi je 16.12.2020 špatný termín.

Původně jsem to zamýšlel tak, že demonstrace má sloužit jako nástroj k získání publicity o petici a jejím předání. Avšak, demonstrace a předání petice spolu jako události nemusí být nutně spojeny. Což mi uvolňuje ruce k tomu, abych navrhl nový termín.

Co takhle 12. nebo 13. 12.? To je víkend. Byla by v tento termín účast větší? Napište pls na zaVyvazenostCT@protonmail.com. Těm, co už mi psali, že by přišli ještě pošlu special email.

Děkuji.

Michal Kučera


Michal Kučera

Status

2020-12-01 10:19:49

Dobrý den všem,

mám k vám 3 věci.

 1. Demonstrace - zatím mi napsala jen hrstka lidí se zájmem jít demonstrovat. Já tomu rozumím, první vlna protestů proti radním se přehnala, už to není mediálně tak sledované téma, jsou Vánoce, je zima. Proto Vám nechám ještě čas do konce týdne mi napsat, zda máte zájem jít demonstrovat. Na konci týdne se musím definitivně rozhodnout, zda ano či ne. Petici každopádně 16.12.2020 předám do rukou Radě ČT. Podle petičního zákona má možnost jej do 5 dnů předat jinému státnímu úřadu, který se jí může zabývat. Nechám na pí Lipovské a panovi Kašparů a ostatních radních se rozhodnout, zda tak chtějí učinit.
 2. Podařilo se nám se postavit za naše radní a v tuto chvíli to vypadá, že jim bezprostřední nebezpečí nehrozí. Buďte si ale jisti, že jakýkoli další krok našich radních k nápravě ČT může vyvolat stejně silnou, ne-li silnější vlnu protestů. A proto bych se s Vámi rád lépe zorganizoval, abychom mohli být akce schopnější a rychlejší. Když se objeví hlasy za odvolání radních, je potřeba, aby rychle zazněly hlasy na podporu radních. Konzervativně smýšlející radní jsou v očích mnoha lidí novinka a radní potřebují čas na vykázání výsledků a smyslu jejich setrvání ve funkci. Bojím se, že když politici nabydou přesvědčení, že celá veřejnost je za jejich odvolání, podniknou příslušné kroky a konzervativní radní odvolají. Argument, že byli jmenováni demokraticky zvolenými zástupci České republiky v této zemi jaksi nemá takovou hodnotu, jakou by měl mít. Tak mladá a křehká je demokracie u nás. Založil jsem skupinu na Facebooku - Za vyváženost ČT. Budu rád, když se do této skupiny připojíte. Je to soukromá skupina, takže vás uvidí jen ostatní členové. Také jsem si založil účet na Parler (je to Twitter aplikace, bez cenzury ze strany liberálů). Kontakt je @MichalKucera. Pokud nemáte nebo nechcete tyto aplikace používat, napište mi na email zaVyvazenostCT@protonmail.com , který jsem také nově založil.
 3. Využijme našich konzervativních radních - Rada ČT zastupuje nás, koncesionáře. Proto je možné psát podněty nebo stížnosti na tyto kontakty:

  Mgr. Hana Zavadilová
  tajemnice Rady České televize

  Bc. Petra Dvořáková
  asistentka Rady České televize

  Rada České televize
  Kavčí hory
  140 70, Praha 4
  tel.: 261 137 417
  e-mail: radact@ceskatelevize.cz

  Koncesionáři na to mají právo: Domnívá-li se kdokoliv z české veřejnosti, že Česká televize porušila či porušuje díky činnosti a/nebo nečinnosti generálního ředitele ČT, který je zodpovědný za její řádné fungování, své zákonné poslání, může se podle § 8 odst. 1 písm. f) zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění, obrátit na Radu ČT se stížností na generálního ředitele ČT. Rada ČT o stížnosti rozhodne, zpravidla poté, co přijme od generálního ředitele o obsahu stížnosti vysvětlení.Kompletní informace o Radě ČT zde . "Vyváženost ČT" je složitý a neurčitý pojem. Myslím si, že nemůžeme požadovat po jednotlivých pracovnících ČT, aby se vzdali svého vnímání světa a morálního hodnocení na základě kterých hodnotí věci jako dobré anebo špatné. Liberálně smýšlející redaktor, moderátor, či novinář bude vždy raději psát o liberálních tématech - vycházející z myšlenek rovnosti, kolektivismu, soucitu a solidarity. A bude taková témata i pozitivněji hodnotit a pozitivněji o nich psát. Není možné jim to mít za zlé, pokud tak skutečně smýšlejí a pokud bychom jim to chtěli mít za zlé, budeme se chovat stejně jako se chovají liberálové vůči nám - nerespekt vůči názorům druhé strany.Co ale můžeme požadovat je, aby se o tomto problému veřejně hovořilo. Aby si novináři byli vědomí svých biasů (slepých míst ve svém uvažování), aby si ČT byla vědoma, že má takový problém. Jak tento problém řešit, je už předmětem další debaty. Není fér, že zástupci konzervativně smýšlejících lidí jsou atakováni a vykreslováni jako gauneři či extrémisté. Na moderátorovi by nemělo být poznat, jestli se kloní nalevo nebo napravo. A měl by dát prostor každému politikovi svobodně říct svůj názor. Souboj nemá být mezi moderátorem a politikem, ale mezi politiky s opozičními názory. Taková je alespoň moje představa, jak by veřejnoprávní médium mělo zajišťovat objektivitu a "vyváženost". Proč lidé smýšlejí v Čt liberálně, je předmětem hlubší debaty. Nebuďme prosím jako oni, akorát by se to obrátilo proti nám a z celé věci by se mohla stát fraška.

 

To je vše, co jsem Vám chtěl napsat. Už vám nebudu psát tak často, počkám si do konce týdne. Chci Vám všem moc a moc poděkovat za odvahu a zájem o tristní stav veřejnoprávní televize, která má moc hýbat veřejným míněním. A která svojí levicovostí přispívá k rozdělování naší společnosti.

Je to na nás. Bez aktivních občanů demokracie nemůže nikdy fungovat. Je to o iniciativách, snahách, svobodě slova, odvaze promluvit a předstoupit, odvaze upozornit na problém či schopnosti ten problém řešit. To jsou vlastnosti, které náš národ ztratil během komunismu. To je to, co se stane s člověkem, je-li na státu příliš závislý. Stát se postará, ale jak se postará se nám nemusí líbit. Čím menší stát a státní instituce, tím je člověk svobodnější v řešení vlastních problémů. V takové zemi bych si přál jednou žít.

Přeji všem mnoho úspěchů a Veselé Vánoce.

S úctou a pokorou,

Michal Kučera

 


Michal Kučera

nápad

2020-11-28 15:49:58

Dobrý den všem,

vlna kolem tlaku na rezignaci konzervativních radních v Radě ČT se zdá, že na chvíli usnula. To ale neznamená, že je možné usnout. Stačí jedna záminka, další krok, další návrh paní Lipovské, pana Kašparů, pana Veselého na změnu v ČT a může to vést k další vlně tlaku, k dalšímu očerňování.

Původně jsem tuto petici zakládal, protože jsem cítil, že prostě musím něco udělat, Už jsem nemohl dále jen sedět a mlčet. A vlastně jsem vůbec nevěděl, jestli se vůbec někdo přidá. Jsem rád, že se našli lidé, kteří vidí a přemýšlejí nad vyvážeností hodnot, názorů, nad svobodou slova.

Proto jsem se rozhodl, že Vám zkusím něco navrhnout. Něco, co jsem původně neplánoval, nezamýšlel, ani si nepředstavoval.

Právě jsem si založil účet na platformě Parler. Parler je platforma podobná Twitteru, která ale necenzuruje (alespoň tak to deklarují ve svých podmínkách). Je to nová platforma, je to reakce na situaci v Sillicon Valley v Big Tec společnostech, kde pracují liberální aktivisté, jenž z nějakého důvodu vidí konzervativní hodnoty jako extrémní, jako fake news, jako dezinformace, a proto cenzurují. Cenzuruje Facebook, cenzuruje Google, cenzuruje Twitter. Proč? Nevím - buď z ideologické zaslepenosti, z neschopnosti čelit názorům diametrálně odlišným od jejich vlastních anebo z kalkulu mocných nadnárodních entit, kteří mají zájem na tom, aby některé názory na internetu prostě nemohli zaznít.

A proto jsem raději šel na Parler. Nová platforma, která má šanci nebýt ještě opitá a tedy zkorumpovaná svým obrovským společenským vlivem a mocí, jako je Mark Zuckerberg (šéf Facebooku) nebo Jack Dorsey (šéf Twitteru). Každá organizace a společenství se stane dříve nebo později zkorumpovanou. Mléko, které jednoho dne zkysne.

O tom, jak Google, Facebook a Twitter pracují už byly natočeny i reportáže.

https://www.youtube.com/watch?v=Z5NzDLvVBdA

https://www.youtube.com/watch?v=GbfSLGQr6YU

https://www.youtube.com/watch?v=64gTjdUrDFQ

https://www.youtube.com/watch?v=PXFoYvr9VAI

https://www.youtube.com/watch?v=ricI5t66cj8

https://www.youtube.com/watch?v=PMtbba2fD4M

Toto samozřejmě má vliv na celý svět. Pokud jsou mainstreamová média napojena na Twitter a Facebook a "googlí" - a nejsou si vědomi cenzury nebo si jsou vědomi, ale ignorují tento problém (protože nejde o to napsat pravdivý příběh, ale nějaký příběh - na názoru záleží jen do té míry, jakou mocí je možné ho protlačit do lidských myslí), pak se dozvídají informace, které Facebook, Twitter a Google chce, aby se dozvídali.

Naštěstí, poté, co tento měsíc Trump prohrál volby kvůli cenzuře konzervativců na Twitteru, Republikáni konečně volají po rozbití Twitteru a Facebooku. Mrkněte, jak je Republikáni grilují.

https://www.youtube.com/watch?v=7oeHylP48ws

https://www.youtube.com/watch?v=WzoOIjddDLw

https://www.youtube.com/watch?v=83F4Gehx1M8

Ale je možné liberály vinit z toho, že jsou liberálové a mají svoje psychické klapky a slepá místa podle kterých vytvoří svoje společenské platformy? Stejně tak jako my? Každý z nás má bias, i novináři. Problém je, že si je lidé neuvědomují a mají zato, že jsou objektivní. Objektivní novinařina neexistuje. A každý by si měl být svých biasů a slepých míst vědom. A i o tom je politické spektrum. A o tom je i psychometrické spektrum. https://www.truity.com/test/big-five-personality-test. Když si každý z nás budeme vědomi našich vlasntích biasů a kam patříme na politické spektrum se svými světonázory, tak sami se sebou můžeme lépe pracovat.

Lidská psychika není produktem kultury. Lidská psychika je kombinací kulturních vlivů a vrozených vlastností (vlastností od Vyšší moci), vrozeného temperamentu. Jednou nohou stojíme v kultuře, druhou nohou stojíme a jsme součástí dlouhé evoluční linie, která nás pevně spojuje s královstvím zvířat. A naše kultura musí vycházet z naší evoluční podstaty. Když nebude, budeme žít v kultuře neschopné uspokojit naše biologické a evolučně psychické potřeby (svoboda slova, společenské vztahy, potřeba někam patřit, sexualita, potřeba se ekonomicky živit, potřeba se společensky spojit, potřeba se orientovat v prostředí, ve kterém máme žít a přežít, atd.). A my tomu budeme říkat totalita. Je tedy otázkou, jak moc jsme schopni se kulturou přeučit na jiné vnímání objektivní reality a jak moc je nám to dané "do vínku". Všechno přeprogramovat zkrátka nejde.

A proto věřím, že liberálové se narodili, aby byli liberály. Konzervativně smýšlející lidi se narodili, aby byli konzervativci. A i přestože mezi levicí a pravicí bude vždy rivalita, dokud jsou síly vyrovnány, svět je stabilní a předvídatelný.

A proto svět médií je toho velikou součástí. A vypadá to, že díky liberálnímu biasu mainstreamových médií a BicTec společností, jejich biasů a cenzury, liberálové všech příchutí a progresivisté vedou tento svět do nějakého nového světa. Nikdo ale nezaručí, že ten nový svět bude lepší, než ten starý. Bude v novém světě plném IT zaručena svoboda slova? Bude v něm zaručena rovnost příležitostí? Bude možné se chovat soutěživě, agresivně a bojovně a individuálně? Anebo se bude každý muset chovat tolerantně, kolektivně, smířlivě, bezmocně? Bude povolena maskulinita? Když feministky maskulinitu označují za toxickou a já už jen čekám, kdy se nová generace psychologů dohodne na tom, že maskulinita je psychická porucha, ze které je třeba se vyléčit (podobně jako homosexualita byla považována za nemoc, ze které je třeba se vyléčit). Bude v novém světě respektována přirozenost od "Boha"? Nebo bude člověk a humanita jen něčím, co kulturou můžeme měnit k obrazu našemu? Myslím, že o to se pokoušel Dr. Mengele svým koketováním s eugenikou. Bude v budoucnosti možné mít trvalé vztahy muže a ženy, kteří spolu vychovají psychicky zdravé dítě? Anebo bude stále více časté, že děti budou vyrůstat v neúplných rodinách a tak nebudou mít možnost pozvat oba světy, oba principy, ženský a mužský?

Liberálové jsou tvořivé povahy. Konzervativci tu jsou od toho, aby připomínali liberálům, že svojí novinkou mohou zničit něco starého a důležitého. "Dovolím ti zničit něco starého a nahradit to novým, jen pokud mi vysvětlíš, proč to staré bylo nejdříve vytvořeno." Co třeba demokracie? Zastupitelská demokracie? Je to myšlenka, kterou formulovali intelektuálové. Co třeba dělba moci do výkonné, soudní a zákonodárné? Také to vymysleli intelektuálové. Co třeba odvolatelnost našeho vládce v demokratických volbách? Také důležitý princip, který je třeba ctít a připomínat při vytváření nadnárodních struktur a federací. Jinak se můžeme jednoho dne probudit a zjistit, že už nežijeme v demokracii. Že už nemůžeme naše reálné vládce odvolat. Že moc našich nových vládců nebude rozdělena. A že naše zájmy a potřeby nejsou zastupovány, ctěny, ani podporovány.

Proto je důležité, aby konzervativci nabrali na síle a drželi liberály v rozumných mezích. Zatímco liberálové volají "Vpřed!!! K lepším zítřkům!!!" Konzervativci volají: "Počkeeeej!!! Pomaluuuu!!!!! Opatrně!!!". Ne tak sexy pro mladé lidi :) To ale neznamená, že zpátečnickost není důležitá.

Kdy konzervativismus ze Západní kultury začal odcházet? Alexandr Tomský (náš politolog) tvrdí spolu s jinými konzervativně smýšlejícími intelektuály (Jordan Peterson, Jonathan Heidt, například), že to celé začalo v 70. letech minulého století na univerzitách. Dnes je všeobecně známo, že na fakultách humanitních studií jsou hlavně liberálové a levicově orientovaní lidé formulující svoje hypotézy a teorie a pohled na humanitu a politiku. Dokonce se 20 procent akademiků na amerických univerzitách identifikuje jako marxisté. Náš děkan FF UK v Praze, pan Pullman, se v rozhovoru pro echo24.cz označil za post-marxistu. Psychologie, sociologie, politologie...obory, kde lidé formulují myšlenky, na základě jiných myšlenek, které si přečetli z knih. A protože to jsou lidé s biasy, tak některé knihy se jim líbí a některé ne. Takže pokud člověk neví o svém biasu, může se stát, že bude číst knihy, se kterými názorově souhlasí - říká se tomu confirmation bias. Touha číst jen to, co potvrzuje náš vlastní názor, naší vlastní ideologii. Nemůžu paušalizovat u všech, ale určitě se takoví najdou.

Naše myšlení je ovlivňováno i kinematografií. Herci jsou skvělí v předávání myšlenek, zabalených do pozitivních nebo negativních emocí. Tak ty myšlenky prodávají. Něco řeknou, emotivně, a divák si tuto myšlenku zařadí jako negativní (když se cítí špatně, smutně, naštvaně, morálně pohoršeně) anebo pozitivní (když myšlenka v divákovi vyvolává příjemné pocity). Kinematografie je ovládána také liberály. Hollywood je plný liberálů a tedy už roky konzumujeme z amerických filmů liberální hodnoty a tedy hodnocení, co je dobře a co je špatně. Zastávat se zaměstnanců proti ošklivým kapitalistům a podnikatelům? Dobře. Co Avatar? Víra v Matku zemi, Gaiu, záchranu planety, proti těm ošklivým americkým fašistickým vojákům, kteří ji chtějí znásilnit. Zase liberální pohled na věc. Co filmy v posledních 5 letech? Kdy vznikají pohádky a filmy, kde žena je silná, tvrdá, agresivní, bojová, muže nepotřebující a muži jsou vykreslováni jako nejapní ňoumové a budižkničemové. I to je produktem liberálně smýšlejících lidí, snažící se komunikovat politické poselství a programovat/přesvědčovat lidi.

A proto se zdá, že konzervativní hodnoty jsou tak radikální a extrémní. Nejsou. Byly doby, kdy konzervativní hodnoty byly běžnou součástí politického spektra. Naštěstí se to vrací, protože liberalismus se stal extrémem, který není vyvážený.

A tedy je nezbytné, abychom my, konzervativci nebo sympatizanti s konzervativními hodnotami (já sám sebe považuji za umírněného klasického liberála) pracovali na vyvážení tohoto stavu.

Už máme XTV, už máme Františka Kubáska, už existuje mnoho kanálů na YouTube, kteří jsou velmi profesionální v komunikaci konzervativního náhledu na to, co se děje ve světě. DailyWire (Bena Shapira) je jedním z nich. Jsou konzervativní intelektuálové - Douglas Murray, Ben Shapiro, Jordan Peterson, Jonathan Heidt, Roger Scruton - zesnulý, bohužel...například. Tedy informace a vědění je. Jen se nedostává do mainstreamu, protože si dominantní liberální kultura nepřeje, aby se dostali do mainstreamu. Proč? Protože z jejich pohledu jsou konzervativní pohledy vnímány jako zpátečnické, extrémní, tvrdé, neempatické, nesvobodné anebo jako outright fake-news. Máme už i konzervativně smýšlející strany - SPD, Trikolóra. ODS se posunula k liberalismu a jediné, co na nich za konzervativní spatřuji, je snížení rovné daně :) A opět - zřejmě nevědí, co konzervativismus je.

Jak by mohli naši politici vědět něco o konzervativismu? 40 let komunismu (levice) před 89. Pak přišel Václav Klaus st. se svým konzervativním pohledem na věc (na který prostě národ nebyl připraven), aby v 1998 byl odstřelen a k moci se dostali ČSSD - levice. Éru Topolánka s Paroubkem přeskočím. To nemělo nic společného s politikou jako spíše s bojem o koryta. Kdy jsme se jako národ měli naučit konzervativním hodnotám?

Když liberál řekne - soucit, konzervativec řekne - soutěž

Když liberál řekne - rovnost, konzervativec řekne - hierchie

Když liberál řekne - kolektiv, konzervativec řekne - individualita

Když liberál řekne svoboda od pravidel, konzervativec řekne - úcta k pravidlům

Když liberál řekne právo, konzeravivec řekne zodpovědnost

Když liberál řekne věda, konzervativec řekne Bůh, objektivní pravda nebo Vyšší moc.

Když liberál řekne budoucnost, konzervativec řekne minulost.

Když liberál řekne státní ochrana, konzervativec řekne individuální ochrana

To je rovnováha...neustálá rivalita mezi levicí a pravicí.

Chci Vás tedy pozvat na Parler - www.parler.com. Abychom byli lépe organizovaní. Abychom spolu mohli diskutovat, sdílet informace. Abychom mohli táhnout za jeden provaz. Třeba na podporu konzervativních radních. Nebo ve věci demonstrace proti levicové ČT. Nebo ve věci podpory konzervativních politiků. Milion chvilek podporují levici. Mají peníze, mají fondy. Konzervativce v takovém množství lid veřejně ještě nepodpořil. Nebo ve věci podpory ozbrojování. Nebo ve věci snížení daní. Najdete mě pod ID @MichalKucera.

Pojďme spolu pracovat na vyvážennější kultuře. Pojďme se pokusit žít a jít cestou konzervativnějších hodnot. Jde o budoucí generace a budoucí svět.

Je to na nás, občanech.

"Kdo, když ne my? Kdy? Když ne teď?"

S úctou a díky vám všem,


Michal Kučera

 


Michal Kučera

První krůčky

2020-11-27 11:43:07

Dobrý den, dobré poledne, dobrou chuť, pokud zrovna obědváte,

tak už se mi začali hlásit první demonstranti. Moc jim děkuji, že se nebojí být ti první...

Včera jsem si tak přemýšlel, jak to naplánovat, co je třeba, a začal jsem si v duchu tak skandovat:

My jsme ten český lid,
Radu ČT nechte být,
Lipovskou tam chceme mít,
co Dvořákovi nedá klid.

My jsme ten český lid,
Šarapatku nechcem mít,
protože to je prevít,
jeho volbu však budem ctít.

Kdo říká, že u vážné demonstrace nemůže být humor? :)

Děkuji Janovi za kontakt na Františka, spojím se s ním.

Situace se zdá být kolem Hany Lipovské klidná, sleduji, ale to neznamená, že to končí. Liberálové a ČT mě osobně dost naštvali. Jejich nerespekt vůči demokracii, vůči poctivé práci, vůči ženě, vůči svobodě slova a názorů, skoro jakoby si mysleli, že si mohou dělat, co chtějí, protože si zvykli nerespektovat obecná pravidla.

"Pomsta se servíruje studená"

zní turecké přísloví, jehož autora si teď nepamatuji. A nejde mi tak o pomstu, jako spíše o překvapení pro ČT. Teď si asi myslí, že veřejnost je na jejich straně. Pojďme ukázat, že to tak není. Pojďme se pokusit je přinutit k zamyšlení.

I tak, děkuji za vaše podpisy, děkovačky, podporu, nápady. Jste super. Je dobré vědět, že poctiví a slušní lidé ještě jsou.

Stále pokorný,

Michal Kučera

P.S. Jestli také máte básnické střevo (ho ho - nevím, jestli ho já teda mám), tak se nestyďte pochlubit do komentářů :)


Michal Kučera

Demonstrace a odevzdání petice

2020-11-26 16:29:08

Dobrý večer,

celý den přemýšlím nad tím, jak tu petici předat, abych měl publicitu. A tak jsem se rozhodl, že to udělám demonstrací. Nikdy jsem to před tím nedělal, ale všechno se má zkusit, žano? Alea iacta est.

Pravděpodobně 16.12.2020 na Kavčích Horách v Praze před ČT.

Teď se ptám, zda do toho chcete jít se mnou. Nikoho samozřejmě nenutím. Jde mi jen o to, že nevím, zda novináři budou chtít přijít jen kvůli tomu, že tady nějaký Michal Kučera nasbíral pár set (možná pár set tisíc? :p ) podpisů. Kvůli demonstraci by ale už nás pokrýt mohli.

Pro teď se jen ptám, zda by měl někdo zájem. Představuji si tak minimálně 50, 100 lidí (ať jsme vidět). Příjdeme, předáme petice, vykřičíme se na ČT a demonstrujeme, že jsme. Stejně to musí být časově omezeno. Já něco řeknu a pak nechám vás, ať řeknete svůj názor. Napište mi jako odpověď autorovi petice váš email a tel číslo, kdyby na poslední chvíli něco kixlo.

Bude zima, takže to bude chtít termosky a kafe. A bude to chtít klakson. Neplánuji 300 000 demonstrantů na Letné, v Praze. Mě Soroš neplatí.

Nebudu lhát - populární nebudeme. Ale nenapadá mě, jak dát najevo nesouhlas s ČT a být u ní populární. Popřípadě u jejích příznivců.

Zbraně jsou zakázány, zakrytí obličeje také. Zjistím, jak to funguje s přítomností policie (platí se?)

A když nic, tak se třeba s někým seznámíte, vyměníte si kontakty, poznáte nové lidi (osobně - což je vzácnější a vzácnější).

Skutečně, nenutím. Když nebude zájem, tak to zkusím sám, samotinký, s počtem podpisů, které mám, zaujmout novináře, ať nás pokryjí.

 

Stále s úctou a pokorou,

Michal Kučera

P.S. Jestli máte někdo s demonstrací už zkušenost, tak můžete napsat pár zkušeností, rad, informací - já jsem hlava otevřená.


Michal Kučera

Tak už o nás vědí

2020-11-26 10:43:34

Dobrý den všem,

doufám, že se držíte v této době...těžko popsatelné.

Zrovna jsem dostal tyto dvě zprávy od jednoho z našich názorových oponentů:

Nesouhlas

2020-11-26 09:34
Pane, jestli si myslíte, že se budeme řídit radou estébáků, komoušů, Bobošíků, dementů jako je Xaver, nevzdělanců a lhářů, pokrytců, těch co chtějí abychom drželi hubu atd. tak se hluboce mýlíte! Chceme radu, které nevadí pořady jako je 168, chceme pořady, které vymysleli učitelku, chceme pořady, které dává ČT1, ČT2. Nechceme být ovce estébáka Bureše! Nechceme být ani tvoje ovce, soudruhu! Nikdy více! Ať vás pohltí už konečně peklo!
a ještě, odstěhujte se do Severní Korei, když se vám tady nelíbí! Tam mají bolševiků dost a dost a tam můžete zapadnout a uspokojit svoje choutky, nebo do Číny mezi rudé soudruhy! My už bolševiků máme dost! Měli jsme zde nejhnusnější režim (i v Afganistanu to byl zrůdný režim) a máme ho tady stále! Díky soudruhu zemanovi a estébákovi Burešovi!

 

Jméno pisatele neřeknu, respektuji jeho právo na svobodu slova! Svobodu slova máme od Vyšší moci, je to lidská biologická potřeba cítit, přemýšlet, mluvit a uvědomovat si. Komunismus je nalevo politického spektra - kolektivismus vynucovaný autoritou. Někde tam, kde je sociální liberalismus.


A propos, když už tu zmiňuji svobodu slova. Vymyslíte logický protiargument proti Jordanu Petersonovi? Někteří z vás ho asi znají. Svoboda slova může i urazit. Striktně logicky to totiž mezi lidmi ani jinak nejde.


https://www.youtube.com/watch?v=44pERGAaKHw


Nebojme se vyjádřit pravdivě a svobodně náš názor na objektivní pravdu a riskovat, že někoho urazíme. A buďme dost silní na to, ustát, co ten uražený může poté udělat.


"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a poté vyhrajete."
M. Gandhi.


“The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.” ― Edmund Burke


Jsme na dobré cestě. Moc a moc a moc děkuji za Vaší odvahu, je to důležité a všichni asi tušíme, že toto není jen o ČT.


S úctou a pokorou

 

Michal Kučera


Michal Kučera

Petice stále potřebuje hlasy

2020-11-24 22:22:28

Vážení spolusignatáři a bojovníci za správnou věc,

 

chci Vám všem moc poděkovat za vaše podpisy. Kapičky z pár podpisů se začínají měnit do malého potůčku. Tak si přejme, ať je z tohoto potůčku pořádná řeka.

Situaci s napětím sleduji. Naši oponenti mají o trochu více hlasů, ale to nevadí. Liberálové mají na své straně mainstreamová média, celebrity z řad umělců, Twitter a Facebook. Zase o tolik nevedou, aby to hrálo roli. Nejdůležitější je, že jsme se ozvali i my. V tuto chvíli nemohou tvrdit, že se oškliví politici snaží zbavit pana Dvořáka nebo rozbít nezávislost veřejnoprávní televize a politicky si jí podmanit. Protože jsme tu my a my podporujeme naše konzervativní (pravicové) radní v Radě ČT. Protože my chceme pluralitu názorů. Protože my ctíme demokracii.

Vypadá to, že naši liberální protějšky se za 30 let nenaučili, co je to zastupitelská demokracie. Radní byli jmenováni našimi zástupci a naši zástupci byli zvoleni v řádných volbách. Neznám lepší a spravedlivější proces rozhodování. Naši levicoví oponenti zřejmě chápou demokracii jako právo vzdorovat pravidlům a autoritám. A v tom je problém. Svoboda bez pravidel vede k chaosu. Pravidla bez svobody vedou k vězení. A proto je důležité, aby liberálně smýšlející lidi respektovali konzervativce a konzervativci, aby respektovali liberály. Každý jsme nějaký a dohromady dáváme celek. Dohromady se doplňujeme. Dohromady jsme schopni vidět objektivní pravdu. A za to tu teď svými hlasy a podpisy bojujeme - za vyváženost pohledů rozdílných lidí.

Tento problém není jedinečný u nás. Má ho celý svět. Z nějakého důvodu jsou pravicově smýšlející lidi umlčováni, zesměšňováni, ignorováni. O tom byla i volba v USA, kdo sledoval. Liberální mainstreamová média proti pravicovém prezidentovi. To je špatně. To nemůže dobře dopadnout. Problémem jsou média a jejich vyváženost, ne politici. Média vychovávají lidi. Univerzity vychovávají lidi. Filmy a umění vychovává lidi. Všechno dominováno liberálně vnímajícími lidmi.

Tak to jen, abych vysvětlil dikci této petice. Jiné vysvětlení toho, co se děje ve společnosti a ve světě, mě nenapadá.

Na paní Lipovskou je vyvíjen stále větší tlak. Pan Babiš už mluvil o nominaci nových radních - "Vyslovil se pro odpolitizování systému nominací členů Rady ČT." -https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rekonstrukce-statu-vyzvala-radu-ct-k-odkladu-volby-dozorci-komise/1962438

Proto jsem se již emailem zeptal paní Lipovské, zda si přeje tuto petici odevzdat - jí, jako radní, aby měla v ruce štít a politický argument proti všem těm, co říkají, že to jsou jen politici, kdo si jí tam přejí mít. Odpověď jsem zatím nedostal, ale věřím, že zítra dostanu.

Pro teď mě zajímá, zda má někdo nějaký nápad, jak zajistit co nejširší publicitu. Znáte někdo nějaké novináře, kdo by byl ochoten o této petici napsat? Obávám se, že abychom zaujali ty mainstreamové, muselo by nás být ještě o poznání více. Přemýšlím, řeším.

Prozatím prosím dál šiřte, podporujte, komunikujte a pokud máte někdo nějaký nápad, jak ještě podpořit naše radní proti těm levicovým šílencům, klidně napište.

 

S pokorou a úctou k vám

 

Michal Kučera

P.S. Paní JUDr. Daniela Kovářová (bývalá ministryně spravedlnosti) nás také podporuje. Oslovila svoje kontakty a také pomohla šířit.

P.S.S. Jen, abyste věděli, koho podporujete. Mě tato její děkovná slova dojala:

Vážený a milý pane Kučero,

 
dostala jsem z Institutu svobody a demokracie Váš e-mail a upřímně Vám děkuji. Vím, že je to pro Vás, jako člověka, který chápe a cítí, že je něco špatně, těžké - protože to "něco špatně" zde nemá tvář, nemá konkrétní formu, ale je to zakryto rouškou paragrafů a jejich pokřivování.
 
V boji o Českou televizi, v boji, o svobodu naší země, bude potřeba každý hlas rozumu, každý, kdo má odvahu. Budeme muset mnoho vysvětlovat a v tom Vy máte velikou roli. Nevím, jak Vám poděkovat za Vaši petici, Vaše slova a odvahu.
 
Chci Vám však především poděkovat, že díky Vám v celém boji nejsem sama. Nevíte, jak strašně důležité pro mě je, když mám za sebou Vás, kdo nemáte strach. V Institutu svobody a demokracie sice bojujeme, jak můžeme, ale kdybychom byli sami, bylo by to málo platné.
 
Ještě jednou Vám z celého srdce děkuji
a končím svým mottem "Neboj se, mluv a nemlč!" (Sk18,9)
/ostatně pokračuje to větou dnes tolik důležitou:
"protože já jsem s tebou a nikdo ti neublíží. Mnozí v tomto městě patří k mému lidu.“/
 
V úctě a s vděčností 
Vaše Hana Lipovská

 

 

 


Michal Kučera

Naši oponenti také sbírají podpisy

2020-11-22 19:02:51

Vážení spoluobčané,

 

jsem rád, že se mi podařilo přesvědčit některé z vás, abyste se nebáli použít svůj hlas na obranu konzervativních hodnot v osobách Hany Lipovské a Jaroslava Kašparů.

Každopádně ani naši oponenti, kteří uvěřili lžím v mainstreamových médiích se nevzdávají a očividně jsou lépe organizováni. Do dnešního dne sesbírali 1636 podpisů. Mají lepší PR, než my. To ale neznamená, že to vzdáme.

Já nemám kontakty. Snažím se však oslovit všechny veřejně známé osoby o kterých vím, že se chovají a přemýšlejí konzervativně. Jmenovitě pana prezidenta Klause, paní Bobošíkovou, paní Vitáskovou, pana Veselého, paní Kovářovou.

Apeloval jsem i na biskupskou konferenci, aby na paní Lipovskou netlačili. K tomuto vyšlo toto vyjádření, kde se od věci distancovali.

 

https://echo24.cz/a/Sux6b/biskupove-odmitli-vyzvu-kalouska-a-schwarzenberga-lipovska-je-v-rade-za-sebe

Což je dobrá zpráva. Každopádně naši oponenti a signatáři petice Stojíme za ČT věc nepovažují za uzavřenou.

https://www.petice.com/stojime_za_t?utm_source=fb_share

Je potřeba dát jasně najevo, že nejsou jediní, kdo na to má názor. Že existuje i názor opačný. A že diskuse je potřeba.

K paní Lipovské se naše snahy donesly a psala mi, že je za ní vděčná a že potřebuje na svojí straně rozumné lidi, kteří pozvednou svůj hlas.

Proto snažně prosím, šiřte na Facebooku, šiřte na Twitteru, šiřte mezi sousedy, známými a přáteli.

Slibuji, že tuto petici odevzdám, ať bude počet podpisů jakýkoli. Jen si přeji, aby náš hlas byl rovný hlasu našich oponentů.

 

Všem i tak děkuji za odvahu, kterou jste projevili.

 

Michal Kučera

Váš spoluobčan


Michal KučeraSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

 • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
 • Spojte se s přáteli
  1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
  2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
  3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

kysytään!-- Large modal -->