Zákon o chovu psů

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

"za vznik zákona o chovu psů na území České republiky"

 

My níže podepsaní žádáme vznik zákona o chovu psů, který by obsahoval následující body:

 

1) Každý, kdo si chce pořídit psa musí složit zkoušky způsobilosti k chovu psa, jejichž součástí budou povinné psychotesty. Zkouškám bude předcházet chovatelský kurz, kde se zájemce o psa dozví základní informace o chovu a tréninku psů. Zájemce o psa následně získá způsobilost k chovu určitých plemen, která mu budou na základě odborného posouzení doporučena.

 

2) Každý chovatel nebo držitel, pokud se bude chtít se svým psem pohybovat bez vodítka, je povinnen složit zkoušky základní poslušnosti, jež budou klást velký důraz na stoprocentní přivolání.

 

3) Každý, kdo si bude chtít pořídit psa z útulku bude osvobozen od poplatku za zkoušky způsobilosti k chovu psů.

 

Tento zákon nejenže vytvoří nová pracovní místa, podpoří zájem o psy z útulků, ale také eliminuje chování zvířete nezpůsobilými osobami. Je na čase si uvědomit, že pes není pouze kamarád, ale také zbraň, která může v nesprávných rukou napáchat velké škody. Dále je třeba brát ohled také na jejich životní potřeby a welfare, a proto, kdo nebude schopen psovi zajistit podmínky spokojeného života, neměl by mít šanci si ho pořídit. Vzhledem k tomu, že pořídit si psa už nebude tak jednoduché, pravděpodobně klesne  poptávka a tím pádem i počet problémů s "množírnami" psů, které dosud systém nebyl schopen efektivně vyřešit.  Zákony, které pouze uvážou psy na vodítka nebo zdaní příjmy chovatelů, nejsou z dlouhodobého hlediska efektivní ani udržitelné.


Barbora Opltová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Barbora Opltová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...