Výzva směrem k ČT: Omluvte se za Planetu Yó

V České republice se rozštěpují skupiny názorů ohledně přijímání či nepřijímání imigrantů, mezi nimiž jsou i uprchlíci před válkou. Během mnohých rozhovorů, reportáží, sdělování zkreslených faktů a různých ataků na odpůrce je všem divákům jasné, na jaké straně stojí Česká televize. Ať už je to oblíbenost v hostech pro-islámského směru (například třikrát pozvaný Bronislav Ostřanský v rozmezí pár měsíců), nebo útoky na odpůrce v přímém přenosu, skákání do řeči (Hyde Park s Martinem Konvičkou, či na ČT24 útok a urážka kardinála Duky) či zmenšování počtu demonstrantů na jedné straně a zvyšování na straně druhé (lednová demonstrace, tvrzení ČT: 600, tvrzení Mladé Fronty, jenž byla na místě s kamerou a přímým přenosem: 2000 či více), je jasné, kam míří skutečná touha České televize. Násilím tlačit nás všechny pod názor, že je potřeba přijímat, že islám je mír a že nebezpečí neexistuje, neboť kdo jej cítí, šíří paniku a xenofobii, a to všechno za koncesionářské poplatky, které možná budou muset platit i lidé, jenž nemají přijímače TV vysílání. 

Jenže poslední krok ČT, který byl vlastně nevyhnutelný, dovedl taktiku převracování a multikulturní výchovy do nové úrovně. V "pohádce" Planeta Yó zavedla ČT jazyk, kdy je potřeba přijímat uprchlíky z planety Ne, protože tam je nechtějí. Pro uprchlíky je to tam prý každý den horor. Mimozemšťan Tyjo se v poohádce bojí, že mu uprchlíci vyjí špajzku. Ale to prý nevadí, jídla je tam dost a navíc, pokud bychom uprchlíky z planety Ne nepřijali, budeme jako ty "slizký obludy s třeba bradama z planety Ne". Tato slova jasně vedou děti i k postoji v reálném světě, neboť je tam přirovnání k plavání po moři (plují na vratkých korábech) a řádění IS (každý den horor). A když k tomu připočteme i přirovnání odpůrců k oněm příšerám s třemi bradami (jestli nechcete uprchlíky, jste stejní jako IS), má dítě ve třech minutách multikulturní výchovu kompletní. 

Video zde.

Já a všichni podepsaní odsuzujeme propagandistické chování ČT, zejména pak zmíněnou a popsanou pohádku Planeta Yó. Výchovná tendence ČT by měla směřovat na výslovnost dětí (výraz "slizký obludy s třema bradama" se do toho rozhodně počítat nedá), měla by směřovat na svobodomyslnost dětí jen s tím, že se třeba nemá krást a neměla by dětem podsouvat názor svůj či svého vedení. Proto, po již odvysílaném spotu Planeta Yó žádáme, aby Česká televize sepsala oficiální prohlášení, kde se omlouvá za tento program, kde slíbí, že se věc již nebude opakovat a aby vedení ČT vyvodilo z tohoto propagandistického pořadu personální důsledky pro jeho tvůrce. 

Pokud totiž ČT hodlá nadále kritizovat minulý režim, proti jemuž před téměř 26 lety lidé cinkali klíči, měla by si uvědomit, že přesně takové pořady patřily k výchovnému programu dětí k vytvoření nových malých komunistů a zdaleka nebylo tak nápadné a tak intenzivní jako jeden jediný tříminutový díl Planety Yó. Pokud tak ČT sama neučiní, my, podepsaní pod tuto petici, souhlasíme, aby naše jméno bylo v seznamu jmen podepsaných pod oficální stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kde budeme důrazně žádat velmi podrobný dohled nad tvorbou ČT. 


František Kubásek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji František Kubásek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...