Otevřený dopis ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi

Komentáře

#1415

Podepisuji, protože od Ministra práce a sociálních věcí této naší nové vlády bych chtěla slyšet něco proměňujícího zaběhané pořádky, něco rozumného, povzbuzujícího, kreativního. Podepisuji, protože veškeré bití a veškeré tresty, ba i odměny jsou pro mě nepřijatelné, protože jsou výrazem nerovnosti a projevem nadřazenosti jednoho nad druhým. Uznávám jenom bezpodmínečnou lásku, dary, snahu porozumět si navzájem a otevřený dialog.

Jindřiška Krpálková (Praha, )

#1426

Podepisuji, protože věřím ve změnu.

Veronika Jílovcová (Kadaň, )

#1427

Nesouhlasím se stanoviskem pana ministra.

Hedvika Müllerová Josífková (Podolanka, )

#1428

Hluboce souzním s obsahem otevřeného dopisu. Jsem člověk, který se ve svých 30 letech stále potýká s důsledky toxických vzorců chování, které na něj byly aplikovány (agrese, disrespekt, vydírání, nátlak apod.). Souhlasím, že „kořen všeho zla“ tkví ve výchově dětí.

Tereza Adrian (Praha, )

#1429

Souhlasím, souzním a moc si přeji, aby se naše společnost uzdravila, prozřela a dokázala vychovávat své děti (svou budoucnost) s láskou, respektem, příkladem a plným vědomím dosahu svých činnů ❤️

Jitka Herynkova (Brno, )

#1434

Nesouhlasím s bitím dětí kvůli prohřešku, který byl ze strany rodičů vnímán jako nesprávný.

Bianka Bakošová (Město Albrechtice, )

#1437

Psycholog

Michaela Prášilová (Český Krumlov, )

#1439

Mám tříletou dceru, 8let pracuji jako průvodce v lesní školce.

Linda Laurincová (Cvikov, )

#1450

Dobrý den pane Jurečka. Prosím Vás popřemýšlejte nad svým rozhodnutím. Já sama jsem byla neustále bitá a vyeskalovalo to do bodu, kdy se bojím kdykoliv k čemukoliv vyjádřit a nevěřím si v 25ti letech téměř v ničivém, mám z moji mamky do dnes strach a obě s tím velmi bojujeme. Je to jen program, který si generačně předáváme, ale rozhodne z dlouhodobého hlediska není funkční! Dítě “zlobí” nechce uposlechnout příkaz a dostane facku. Ano, většinou ihned poslechne a věc udělá, ale udělá ji pro sebe ? Ne! Udělá to ze strachu z vás ! Z te nejbližší osoby! Bude mu pak lépe? Bude vám lépe? Nebude! Je potřeba dětem ukázat správné hodnoty a vysvětlovat a vysvětlovat ! A někdy hold v hlavě chvilku počítat a uklidnit se, ale věřte, že se Vám ta trpělivost 3x vrátí až uvidíte, že dítě si uklidilo, protože chce mít doma čisto, učí se protože chce mít vědomosti. Ano, výchova je náročná. A dat facku je jednoduché, ale pojdme to zkusit jinak a lépe. Pojdme vychovávat sebevědomé lidi a přestaňme šířit agresi a násilí ! To jediné dává smysl. Přeju hezky den. Lescenkova

Karin Leščenková (Tišnov, )

#1451

Podepisuji

Sylvie Ryplová (Praha, )

#1454

Nesouhlasím s násilím na dětech. Ani “výchovná” facka není v pořádku. Výchova by měla být uchopena vzájemně respektujícím způsobem. To je cesta.

Lucie Štědronská (Praha, )

#1455

Dítě má vyrůstat v rodině, kde ho berou takového jaký je, respektují a hlavně milují. Bití dětí není cesta a není k tomu důvod, proč to dělat.
Dokonce i u zvířat by se to bralo jako týrání a děti přece nejsou něco méně..
Děti jsou to nejcennější, co máme a mít kdy budeme a jednou i ty deti budou mít nad námi převahu..

Martina Kacetlová (Kostelec , )

#1463

Podporuji politiku souladu s vývojem odborného psychologického poznání

Martin Horák (Plzeň , )

#1467

Lásce a respektu se dá naučit jedině láskou a respektem.

Aneta Budzanowská (Praha , )

#1470

Jako čtyřnásobná matka a pedagog s fyzickým trestáním v jakékoliv podobě rozhodně nesouhlasím a považuji za nebezpečné, pokud osoba veřejné činná tyto praktiky schvaluje.

Věra Žáková (Litoměřice , )

#1489

nesouhlasím s vyjádřením pana ministra Jurečky o vymezování mantinelů pomocí pohlavků. Sama nejsem vděčná svým rodičům za to, že mě "občas plácli", vyvolávalo to ve mně pouze strach. Dnes se učím od svých dětí a souhlasím s obsahem dopisu.

Svatava Šimková (Loštice, )

#1494

Jakékoliv násilí by nemělo být ve vyspělé společnosti tolerováno.

Hana Vrabková (Krnov, )

#1495

Podepisují, protože jako dítě jsem fyzické tresty že strany rodičů zažila a naprosto s nima nesouhlasím.

Michaela Papadopoulou (Thessaloniki, )

#1499

Podepisují, protože mi není jedno, ze se fyzicky trestají děti. Jsem proti fyzickým trestům!

Marie Zbranková (Tachov, )

#1500

Plně souzním

Veronika Kallistová (Plzeň, )

#1501

Absolutně nesouhlasím s fyzickými tresty, toto se pak s dětmi táhne až do dospělosti, i když třeba podvědomě aneb nejsou žádní viníci, jen oběti obětí.

Ester Burkertová (Brno , )

#1527

nechci v ČR středověké tresty. Děti fackuje akorát nymand bez autority.

Eva Šmídová (Olomouc , )

#1533

Jakékoli formy fyzických trestů dětí je nutno hodnotit jako nepřijatelné.

Andrea Fraňková (Jičín, )

#1547

Protože souhlasím se stanoviskem dopisu ohledně fyzických trestů vůči dětem. Je dokázáno, že fyzické i psychické tresty zvyšují možnost psychických poruch v dospělosti i vyšší riziko delikvence jedinců. Pokud chceme lepší společnost, tak násilí na dětech nesmíme dopustit v jakékoliv podobě.

Otakar Plzák (Beroun, )

#1551

Jsem matka 11 syna má ADHD a jiné poruchy .
Naprosto souhlasím se vším co je v dopise psáno..
Děti jsou taky lidi a pokud my dospělí jim nepomůžeme oni sami to nezvládnou ♥️

Petra Kinčlova (Most, )

#1568

Podepisuji, protože jsem zděšený tím, že se do veřejného prostoru neustále derou lidi, kteří nejnom že například vybízejí k fyzickým trestům, ale třeba i za nás ostatní odsouhlasují používání rakovinotvorného glyfosátu (v minulé pozici ministra zemědělství byl Marian Jurečka, kterému za používání foundupu v CZ můžeme poděkovat).

Tomáš Hajzler (Praha, )

#1570

Nepřijde mi vhodné používat násilí na dětech...

Martin Polášek (Znojmo , )

#1578

Fyzické tresty v dětství učí lidi toleranci vůči násilí v budoucích vztazích. Děti se učí napodobováním a je na rodičích-učitelích, aby se chovali tak, jak chtějí, aby se děti chovaly v dospělém životě. Násilí není projev respektu a facka děti respekt k okolí nenaučí, naučí je akorát strach a agresi. Trestat děti za normální součást vývoje jako vztekání se je méně produktivní než je učit umět se svými emocemi pracovat. Dospělí jsou také někdy naštvaní nebo smutní - a dvouleté dítě to ještě není schopné vysvětlit a říct si, co potřebuje.

Zulea Eldridge (Praha, )

#1581

Podepisuji, protože jsem celý život přesvědčena, že fyzicky a psychické tresty nejsou v pořádku . Násilí plodí jen další násilí. Sama jsem si vyzkoušela fyzické i psychické tresty doma i ve škole. Sice jsem se s nimi vyrovnala, ale stálo mě mnoho let, abych smazala tu křivdu. Dodnes je pro mě takové chování páchané na mně i na jiných osobách naprosto neomluvitelné, pokud se nejedná o sebeobranu či obranu druhých, odražení útoku.

Martina Malotová (Ledvice, )

#1600

Nemyslím si, že pohlavkovat děti je v pořádku

Lucie Repáňová (Chotětov, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...