Petice proti okamžité výpovědi vedoucí Městké knihovny Vamberk pro nadbytečnost

Komentáře

#401

Ze srdce si přeju aby to k něčemu bylo a že si od města nasypou popel na hlavu.

Martin Mazánek (Záměl , 2021-08-29)

#409

Vyhodit člověka čtyři roky před důchodovým věkem znamená takřka totéž jako odsoudit ho k nezaměstnanosti. Takový krok považuji za naprosto nedůstojný ! Opravdu krásné poděkování po sedmadvaceti letech oddané práce, které se nedalo nic vytknout… Především, když člověk zná i zákulisí tohoto divadla, a ví, že jeho „režiséři“ nejsou nikdy spokojení a vyvíjejí na „herce“ neustálý nátlak, který by byl nesnesitelný pro kohokoli z nás. Jenomže zapomínají, že zastrašováním nic nezmůžou. A taky zapomínají, že všechno jednou vyjde najevo, což je další chyba.
Nezapomínám, kolik skvělých nápadů a akcí paní Martinové, jimiž knihovna celé roky žila, bylo sprostě ukradeno a vydáváno za nápady někoho jiného… S paní Martinovou zmizí i příměstský tábor pro dti a hromada dalších věcí. Spolu s ní zmizí i všichni „dobrovolníci“, ať už z řad rodiny či ostatní, kteří vždycky pomáhali s přípravou a zajišťováním u lidí tolik oblíbených akcí pro město.
Nikdo si nezaslouží takové pohrdavé jednání, o to méně vedoucí tak oddaná svojí práci, která ve skutečnosti nebyla jen prací, ale posláním. Svojí prací žila. Politováníhodné rozhodnutí...

Pascal Fritsch (VAMBERK, 2021-08-30)

#419

Jaruška je srdcem i duší knihovny. Vždy vytvořila dětem příjemné prostředí pro trávení volného času.

Pavlína Bojčuková (Vamberk, 2021-08-31)

#424

Petice je dobrý nápad, ráda Jarušku také jako knihovnice podpořím. Bohužel ta hořkost, která odvoláním vznikla, asi nepůjde už nikdy smazat. A to mrzí nejvíc. Na druhé straně podpora čtenářů i ostatních občanů, je velkým povzbuzením a třeba i novým začátkem. Snad aspoň trochu zmírní smutek. V dějinách města vznikla situace, na kterou se jistě dlouho nezapomene...protože, jak je známo, každý dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán... A k tomu asi není již co dodat!

Dáša Honsnejmanová (Mokré, 2021-08-31)

#426

Paní Jaroslava Martinová dělala svoji práci zodpovědně, s láskou. Kolik takových lidí je dnes?
Kolik jich je ve Vamberku? Myslím si, že se spíše hledí na věk, ne na zkušenosti, odpovědnost, spolehlivost.

Jana Florianová (Doudleby nad Orlicí, 2021-09-01)

#439

Podepisuji, protože s výpovědí nesouhlasím. Město neuváženě a nespravedlivě od volává osobu, která pro tuto knihovnu tolik znamená. Nevím, zda se najde někdo tak obětavý jako je Jaruška.

Jitka Pavlová (Potštejn, 2021-09-02)

#442

Takové jednání si p. Martinová rozhodně nezaslouží. Knihovně i akcím pro město věnovala mnoho let svého života, "vychovala" již několik generací čtenářů, na její osobní přístup i po letech vzpomínáme.

Silvie Šimonová (Vamberk, 2021-09-04)

#445

Čermáková Romana

Romana Čermáková (Vamberk, 2021-09-05)

#446

Podepisuji, protože je dobré ponechat menší knihovny v každé obci/městě.

Miloš Kotek (Potštejn, 2021-09-05)

#453

Je to jediný člověk, který dělal něco pro děti ve Vamberku .

Josef Freudenberg (Vamberk, 2021-09-06)

#455

Nesouhlasím s odvoláním. Neslušné jednání o odvolání během čerpání dovolené je projev nekorektního jednání.

Michal Šinágl (Hostomice , 2021-09-07)

#458

Podepisuji, protože velice oceňuji práci paní Jarušky Martinové, zejména za obrovskou laskavost a velice přátelský a obětavý přístup k dětem. Bez ní by naše knihovna nebyla tam, kde nyní je.

Ivana Tarabusová (Vamberk, 2021-09-09)

#460

Protože Město Vamberk v zastoupení s Mgr. Rejzlem si evidentně neváží odborných pracovníků, kteří pracují na svých místech nad rámec, když je schopno udělat takovéto rozhodnutí a ještě veřejně lhát. Knihovna BYLA jediná instituce - která ve městě fungovala PRO LIDI se vším všudy, a to díky Jarušce. Bývalá vedoucí je známá osoba, která pracovala svědomitě a byla NA SVÉM MÍSTĚ OPRÁVNĚNĚ a také to tak zůstane (alespoň v povědomí značné části obyvatel) - a jak je veřejně známo = KNIHOVNA BEZ JARUŠKY JIŽ NENÍ KNIHOVNA... Taky to teď podle toho vypadá - MRTVO-PUSTO-PRÁZDNO... když projdu kolem - bohužel. Město Vamberk STYĎTE SE!

Magdaléna Martinová (Vamberk, 2021-10-20)