Petice za zrušení výpovědi paní Kateřině Kohoutové

 

 

PETICE

 

 

 

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

 

Za zrušení výpovědi paní Kateřině Kohoutové - tetě v dětském klubu Karlík, doručenou

dne 20. 4.2017“

 

My níže podepsaní prostřednictvím této petice žádáme, aby:

 

Příspěvková organizace Osmička pro rodinu, zrušila výpověď paní Kateřině Kohoutové, tetě v dětském klubu Karlík, předanou dne 20.4.2017 její ředitelkou Mgr. Kateřinou Halfarovou.

 

Šest let pracuje v Dětském klubu Karlík v Praze 8, rukama jí prošly stovky dětí, z nichž desítky považuje téměř za vlastní. Minulý týden dostala výpověď. Teta Katka je máma čtyř dětí, od května je na dlažbě. Ředitelka Halfarová z hnutí ANO se chová jako slon v porcelánu vůči zaměstnancům i vůči roky budovanému dobrému jménu dětských klubů Prahy 8.

Kateřina Kohoutová dostala minulý týden výpověď, kterou jí den po provozní poradě všech dětských klubů předala ředitelka Osmičky pro rodinu paní Halfarová (zastupitelka za ANO v Praze 8), ptala se proč a sama popsala své pocity slovy: "Ptala jsem se proč a jak je možné, že taková osoba může rozhodovat a ničit dlouholetou práci nás všech. Bohužel spousta lidí to nevidí a nechtějí si to připustit, že se to týká každého. Naším cílem byla pohodová a rodinná atmosféra, pomoc a opo rodinám s dětmi. Nehledě na změny ve vedení se nám to dařilo společně udržet, i když změny byly veliké a zbytečné. Bezvadně fungovala i spolupráce s Karlínským spektrem, do kterého jsme byli přestěhováni. Od února, s nástupem nové paní ředitelky Halfarové, se začalo vše ničit a věci, které roky fungovaly, jsou špatně, ale na otázku, jak to vyřešit, Vám odpoví „nevím" a v podstatě na jakoukoli otázku, co se týká budoucnosti Karlíka, dostanete stejnou odpověď.

Teta Katka se ptala zbytečně, paní ředitelka Halfarová dál hraje neférovou hru na firmu a jako velmi špatná šéfová nesnesla přímé otázky své podřízené. Teta Katka chtěla na provozní poradě pouze informace o organizaci klubu, jak se bude v září měnit provoz a jaké aktivity chce nabídnout, když DK Karlík sídlí v budově Karlínského spektra, kde není o aktivity nouze. Schopnost ustát konstruktivní dotazy, zjevně nepatří do manažerské výbavy paní ředitelky Halfarové. A tak máma čtyř dětí, místo toho, aby se dověděla, jak si od září zorganizovat kroužky svých čtyř dětí a další povinnosti v rodině, aby mohla být pracovně k dispozici, nezjistila nic a jako dárek dostala druhý den výpověď bez uvedení důvodu. Jistě důvod není třeba, pracovala na dohodu o provedení pracovní činnosti. Ale za takové situace by bylo uvedení důvodu velmi vhodné.

Tato petice vznikla z důvodů výše pospaných a zárověň touto cestou chceme zabránit, aby se tato situace neopakovala ani u dalších tet, které působí v dalších klubech Prahy 8.Děkujeme

 

Za petiční výbor:

 

Mgr. Monika Durďáková, 1. pluku 539/18, 186 00 Praha 8Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:

kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990Sb.)Tereza Valentíková, U Sluncové 602/11, 186 00 Praha 8

Ing. Karel Zeman, Nekvasilova 569/25, 186 00 Praha 8

Olga Čapková, Mojmírova 1370/14, 140 00 Praha 4

MgA. Edita Jamais Marholtová, Šaldova 10, 186 00 Praha 8 

 

 

 

 


Tereza Valentíková    Kontaktujte autora petice