Petice za zachování komentátorské dvojice HANÁČEK & MINAŘÍK

V polovině prosince se mezi českými fanoušky nejoblíbenějšího amerického závodu NASCAR (Sprint cup serie) rozšírila zpráva o tom, že v novém roce (sezóna 2012) se na komentátorských postech stanice SPORT5 objeví Václav Tittelbach a Jaromír Bosák. O prvním jmenovaném si na internetu můžete přečíst často záporné komentáře a navíc se soustředí především na lední hokej. Druhým z "nové" komentátorské dvojice má být zmiňovaný Bosák, ten je oproti laikovi Tittelbachovi patřičně vzdělán a zkušený ale pro jistotu se specializuje na fotbal.

Stanice SPORT5 má na webových stránkách tuto větu: "Televize SPORT 5 je jako jediná televize v České republice zaměřená výhradně na motoristický sport a všeobecný motorismus." A za komentátorské posty chce postavit komentátory, kteří komentují fotbal a hokej.

NASCAR je naprosto specifický druh závodů. David Hanáček a Petr Minařík sérii NASCAR Sprint cup komentují s dokonalým přehledem o NASCARU jako společnosti, mají přehled o ostatních sériích, o jezdcích a ostatních událostech. Vědomosti sbírali roky a k závodům mají i osobní vztah. Věřím, že se vždy pečlivě připravují a s diváky si vytvořili silné pouto přes možnost komunikace během závodů (odpovídání na dotazy zaslané na e-mail) a SPORT5 chce toto pouto zpřetrhat.

Chcete nám vzít komentátory, na které jsme si zvykli a na jejich místa posadit muže, v oblasti motoristického závodu NASCAR naprosto nezkušené. Není to o tom, že bychom jim nechtěli dát šanci. Ale chceme duo HANÁČEK & MINAŘÍK.


Romana Kefurtová    Kontaktujte autora petice