PETICE ZA SPRAVEDLIVÉ VYPLACENÍ KOMPENZAČNÍHO BONUSU OSOBÁM OSVČ V INSOLVENČNÍM ŘÍZENÍ , KTERÉ VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ OMEZILY V JEJÍCH ČINNOSTI.

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod

a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

 

ZA SPRAVEDLIVÉ VYPLACENÍ KOMPENZAČNÍHO BONUSU OSOBÁM OSVČ V INSOLVENČNÍM ŘÍZENÍ , KTERÉ VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ OMEZILY V JEJÍCH ČINNOSTI.

 

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o spravedlivé vyplacení kompenzačního bonusu.

Z nařízení vlády jsem byli nucení zavřít naše provozovny a ukončit naše služby. Nemůžeme plnit závazky vůči insolvenčním správcům. Jsme naprosto bez přijmu a nemáme ani jak zabezpečit sé rodiny. Jsme nucení platit odvody na sociální a zdravotní pojištění. Vznikají nám škody na zboží, poplatcích, ušlý zisk.

Ne každý z nás se do této situace dostal vlastní vinou, ale vlivem vládních nařízení v první vlně, kdy jsme byli taktéž omezení a bylo nám znemožněné vykonávat naší činnost, ale mohli jsme čerpat tento bonus. V tomto období jsme nedosáhli na žádnou podporu.

Další věc, která nás spojuje je insolvence, chuť dostát naším závazkům, vynakládáme na to veškeré úsilí, mezi tyto splátky patří i nemalý poplatek insolvenčímu správci. Nerozumíme tomu proč jsou lidé v exekuci i ti kteří dluh způsobili nelegální činnosti zvýhodňování. Jsou zde i případy poškozených OSVČ , kteří se do insolvence dostali kvůli těmto lidem, i když u soudu prokázali zaměř i čin, tak exekutor z těchto lidi nemůže dostat peníze, které jim vláda dává a ještě je chrání.  

 

Na základě interpelace ze dne 3.12.2020 Lukáše Koláříka k p. Ministryni Schillerové ohledně vyplacení kompenzačního bonusu osobám v insolveci, jsme mohli slyšet, že kompenzační bonus dle znění zákona nesmí čerpat osoba v úpadku. Údajně kompenzační bonus spadá pod skupinu dotací, která spadá pod evropské právní předpisy, je to podpora zvýhodňující vybrané subjekty na trhu před jinými. S tímto výrokem nesouhlasíme. Podmínky pro vyloučení lidi v insolvenci bereme jako DISKRIMINAČNÍ.

 

Na dotaz, zda-li by šlo vymyslet nějakou podporu pro tuto skupinu lidi, paní Schillerová řekla , že to údajně nejde. Což není pravda, stačí si vzpomenout na bonus pro důchodce. Všichni důchodci dostali bonus 5000KČ. Jednalo se o důchodce v inosolvenci, starobní , invalidní, vdovské,... Všichni tento bonus obdrželi.

 

Pokud v brzké době nedojde k nápravě tak více než 200 000 lidi muže přijít o své zázemí, svou rodinu, prostě úplně o vše. Vzroste počet nezaměstnaných lidi a lidi bez domova. Již teď po 2 měsících je tato situace opravdu kritická. Ne každý z nás má možnost si v této době na své závazky přivydělat, v této situaci jsou matky samoživitelky, dotýká se to i těhotných žen, které si v pokročilém stadiu těhotenství jinou práci najít nemohou, lidi před důchodem, lidi zdravotně čí jinak omezených.

Všichni jsme byli těmito nařízeními postižení, všem nám zůstaly povinnosti, které platí pro OSVČ. Nevidíme žádný důvod, abychom měli byt diskriminování.

Proto prosím podpořte nás podepsáním této petice.  

 

 

 

Děkujeme.

 

Za petiční výbor:

Světlana Poučová

 

Příloha – Listina základních práv a svobod

Čl. 18

(1) Petiční právo je zaručeno; ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu má každý právo sám nebo s jinými se obracet na státní orgány a orgány územní samosprávy s žádostmi, návrhy a stížnostmi.

Příloha – zákon 85/1990 Sb . ze dne 27. března 1990 o právu petičním

Úvodní ustanovení

§ 1

(1) Každý má právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi, návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do působnosti těchto orgánů (dále jen „petice“).

 

§ 2

Ve výkonu petičního práva nesmí být nikomu bráněno. Výkon tohoto práva nesmí být nikomu na újmu.

 

§ 3

Petiční výbor

(1) K sestavení petice, opatření podpisů občanů pod ni, doručení petice státnímu orgánu a jednání s ním mohou občané vytvořit petiční výbor.

(3) Členové petičního výboru jsou povinni určit osobu starší 18 let, která je bude zastupovat ve styku se státními orgány.

 

§ 4

Shromažďování podpisů pod petici

(1) Občan nebo petiční výbor může každým způsobem, který neodporuje zákonu, vyzývat občany, aby petici svým podpisem podpořili. K podpisu pod petici občan uvede své jméno, příjmení a bydliště. Musí být umožněno, aby se s obsahem petice před podpisem řádně seznámil. K podpisu nesmí být žádným způsobem nucen.

(2) Pokud podpisové archy neobsahují text petice, musí být označeny tak, aby bylo zřejmé, jaká petice má být podpisy podpořena; dále na nich musí být uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo petici sestavil, nebo jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy petičního výboru v této věci zastupovat.

(3) K účelu uvedenému v odstavci 1 mohou být petice a podpisové archy vystaveny též na místech přístupných veřejnosti. K tomu není třeba povolení státního orgánu, nesmí však dojít k omezení provozu motorových a jiných vozidel a k rušení veřejného pořádku.

(4) Shromažďováním podpisů na místě přístupném veřejnosti může být pověřena osoba, která dosáhla věku 16 let.

 

§ 5

Podání a vyřízení petice

(1) Petice musí být písemná a musí být pod ní uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo ji podává; podává-li petici petiční výbor, uvedou se jména, příjmení a bydliště všech členů výboru a jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy výboru v této věci zastupovat.

(2) Státní orgán, jemuž je petice adresována, je povinen ji přijmout. Nepatří-li věc do jeho působnosti, petici do 5 dnů postoupí příslušnému státnímu orgánu a uvědomí o tom toho, kdo petici podal.

(3) Státní orgán, který petici přijal, je povinen její obsah posoudit a do 30 dnů písemně odpovědět tomu, kdo ji podal anebo tomu, kdo zastupuje členy petičního výboru. V odpovědi uvede stanovisko k obsahu petice a způsob jejího vyřízení.

 

Společná ustanovení

§ 9

Ustanovení jiných právních předpisů upravující řízení před státními orgány a přijímání a vyřizování stížností, oznámení a podnětů neplatí pro přijímání a vyřizování peticí podle tohoto zákona.


Světlana Poučová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Světlana Poučová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.







Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...