Petice proti zvedání platů ústavních činitelů

Vážený pane prezidente, pane premiére, vládo.

My, občané České republiky, žádáme v této nelehké době zastavení růstu platů vládních činitelů - pana prezidenta, pana premiéra, poslanců, senátorů, ministrů a dalších.

V současné koronavirové krizi, v níž se zmítáme již mnoho měsíců, která ovlivnila život každého občana naší země a jejíž následky poneseme ještě dlouho, považujeme za nesprávné, dokonce nemorální, aby se i nadále zvedaly vaše platy. 

Zmatené informace, které se k občanům dostávají, vaše chaotické jednání a řízení v této krizi a neschopnost domluvit se mezi sebou rozhodně nejsou ničím, zač byste si vyšší odměnu zasloužili.

I v době před krizí mnoho občanů nedosáhlo ani na průměrný plat, který je v porovnání s ostatními státy Evropské unie spíše výsměchem do tváře lidí, jejichž zájmy máte jako volení zástupci prosazovat, který vaše platy i s náhradami v některých případech i několikanásobně převyšují. V době, kdy se i díky vládním opatřením mnoho lidí ocitlo na pokraji chudoby či velice intenzivně řeší svou další existenci, je zcela nevhodné, abyste si vy, vládní činitelé, zvyšovali platy. Nemorální.

Apelujeme na vás, abyste se zvyšováním svých platů vyčkali nejméně jeden, nejlépe až dva roky. Neustále slyšíme, že peníze nejsou - na zdravotnictví, na školství, pro důchodce či rodiče-samoživitele. Přesto v takové situaci jsou finance na zvyšování vašich platů? Ne. To není správné.

Apelujeme, ať se tyto ušetřené finance použijí pro ty, kteří je potřebují více. 


Jana Michalcová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jana Michalcová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...