Petice proti odvolání MgA. Aleše Kománka z postu ředitele Slezského divadla v Opavě

Vážení občané a přátelé umění,

obracíme se na vás s prosbou o podpis Petice proti odvolání MgA. Aleše Kománka z postu ředitele Slezského divadla v Opavě. Tento byl z dosud neupřesněných příčin dne 29. 6. 2023 odvolán s okamžitou platností radou statutárního města v Opavě.

Umělecký chod divadla je tímto krokem zásadně narušen, hrozí jeho postupný úpadek a kolaps, také narušení kontinuity uměleckého vývoje našeho divadla, které se díky MgA. Aleši Kománkovi dařilo podstatně měnit k lepšímu.  Požadujeme od rady města Opavy přesně zdůvodnit toto odvolání, pokud vyšly najevo skutečnosti, které vedly k tomuto rozhodnutí rady statutárního města Opavy.

Apelujeme na radu statutárního města Opavy, že pokud existují objektivní důvody pro odvolání, požadujeme jejich předložení zástupci vedení města, a případě také okamžité jednání o záměrech města s divadlem. Upřímně se obáváme, že odvolání ředitele povede k jednoznačnému omezení provozu divadla nebo jeho úplné likvidaci. Pevně věříme ve vaši podporu, a děkujeme vám.

Organizační tým:

MgA. Julie Černá

Mgr. Libuše Vondráčková

Yelizaveta Pruska

MgA. Ondřej Milt

Mariana Nanova


MgA. Julie Černá    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji MgA. Julie Černá svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...