Petice proti výstavbě Kauflandu na Barrandově

PETICE


„NE! Obchodnímu centru Kaufland a stavbám obdobného typu na Barrandově“
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním  

Proč se má na Barrandově, tj. v obydlené čtvrti postavit velký hypermarket Kaufland? Proč se zde raději nepostaví menší obchodní galerie poskytující prostory pro menší supermarket a další menší obchody a služby, např. pro tolik potřebnou novou pobočku pošty?  

Na pozemku p. č. 1798/17, k. ú. Hlubočepy – tj. pozemek mezi čerpací stanicí OMV, ulicí Wassermanova a obytným domem Kaskady I, plánuje společnost Rent Group s. r. o. postavit velké obchodní centrum pro Kaufland (dále jen OCK).  

S výstavbou OCK nesouhlasíme z těchto důvodů:  

  1. NÁRŮST DOPRAVY – nejen v ulici K Barrandovu, ale i uvnitř sídliště V okolí hypermarketu by došlo ke zvýšení dopravy o cca 2 000 nových průjezdů automobilů denně. Což znamená ve špičce asi 300 až 400 vozidel „navíc“ každou hodinu“.
  2. z toho plynoucí NÁRŮST HLADINY HLUKU A ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ
  3. OHROŽENÍ BEZPEČNOSTI CHODCŮ – zejména pro děti jdoucí ráno do školy
  4. LIKVIDACE MALÝCH MÍSTNÍCH PODNIKATELŮ – provoz Kauflandu zlikviduje  malé lokální obchůdky
  5. NESOULAD S ÚZEMNÍM PLÁNEM – dle předloženého návrhu není zamýšlená stavba v souladu s územním plánem.
  6. Protože si zařídí tzv. „VÝJIIMEČNOU PŘÍPUSTNOST“ – tj.na příslušných úřadech si „zajistí“, že se jim územní plán upraví dle jejich potřeb!  
  7. NEZPRACOVÁNÍ EIA – což je posudek vyhodnocující  vlivy projektu na životní prostředí . Všichni developeři se tomuto posudku snaží vyhnout za každou cenu, Rent Group s. r. o. není výjimkou.  
  8. ARCHITEKTONICKÝ NÁVRH – jedná se o prachobyčejný betonový kvádr. Ať si Kaufland svoji primitivní betonovou krabici postaví v průmyslové zóně!  

Žádáme proto politiky, aby dostáli svým předvolebním slibům v podzimních komunálních volbách, kdy deklarovali jasné zamítavé stanovisko k výstavbě Kauflandu na Barrandově – viz Usnesení Zastupitelstva městské části Praha 5 č. 34/14/2014 ze dne 16. 9. 2014.  

Žádáme dále úředníky,  aby nepodléhali tlakům politiků a developerů a trvali na splnění všech podmínek stanovených platným územním plánem, aniž by přistoupili k udělení výjimečné přípustnosti.  

Celé znění petice naleznete dokumentu nebo na www stránkách spolku Za lepší Barrandov:

www.lepsibarrandov.cz/petice  

 

Děkujeme.

Za petiční výbor:

Jan Michal, Voskovcova 1075/49, 152 00  Praha 5                                                          

Martina Atlasová, Smíchovská 955, 155 00 Praha 5 

Olga Burianová, U náhonu 1188/19, 154 00 Praha 5

Dana Wagnerová, Voskovcova 1075/59, 152 00  Praha 5  

 

Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:

kterýkoliv člen petičního výboru (viz §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.)

 


Spolek za lepší Barrandov    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Spolek za lepší Barrandov svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )