Pane prezidente, zůstaňte v Moskvě. Přispějeme Vám na pobyt.

Pane prezidente Zemane,

považujeme za hrozné, že se chystáte na vojenskou přehlídku [viz Poznámka níže] do Moskvy (v současné situaci, kdy ruské jednotky ilegálně a nezákonně operují na území jiného státu - na Ukrajině, a kdy vrcholní představitelé ostatních demokratických států Evropské unie jako je Německo a Velká Británie účast na oslavách konce války právě vojenskou přehlídkou ruské armády pochopitelně odmítnuli). Nejde o to, že byste neměl mít právo na vlastní názor a činy (v souladu se svým svědomím). Jde o to, že Vaši podporu expanzivních snah Ruska považujeme za nepochopitelnou, nesprávnou a neomluvitelnou.

I po ostatních těžko pochopitelných krocích ve vaší funkci, jako je:

  • účast na proruské konferenci na řeckém Rhodu v době po obsazení Krymu Ruskem,
  • označování války na Ukrajině za občanskou válku,
  • odmítání evidentního faktu, že na Ukrajině bojují ruští vojáci,
  • výrok o tom, že berete vážně prohlášení ministra zahraničí Lavrova o nepřítomnosti ruských vojáků, když je jasné, že minimálně v této věci Lavrov opakovaně lže,
  • také jste počátkem března 2015 prohlásil, že budete žádat jasné důkazy o ruské přítomnosti na východě Ukrajiny. K tomu se vyjádřil např. švédský ministr zahraničí Carl Bildt 6. 3. 2015, když navrhl před novináři na Vaši adresu: "Nevím, jestli existuje česká zpravodajská služba, máte ji? Mohl by se [Zeman] zeptat jich". (Po upozornění jedné ze signatářek petice opravuji: bylo to už v září 2014, viz http://goo.gl/csEuaj )

čili po všech těchto krocích, se kterými u prezidenta naší republiky (která má navíc sama těžkou zkušenost s vojenskou přítomností ruských vojsk od roku 1968 do roku 1991) nemůžeme souhlasit, Vám navrhujeme:

Pokud jedete do Moskvy, rezignujte na svou funkci a už tam zůstaňte!

Jestliže byste této naši prosbě vyhověl, zavazujeme se pomoci Vám v tom zaplacením částky od 100 Kč výše dle našich individuálních možností.

Kdyby 100 000 lidí zaplatilo po 100 Kč, získal byste na ubytování v Moskvě 10 000 000 Kč, pravděpodobně by se ale vybralo víc. (Vycházíme z faktu, že předchozí petici za Vaše odstoupení na stránce
http://www.petice24.com/manifestani_petice_za_odstoupeni_prezidenta_miloe_zemana
podepsalo zatím 105 000 občanů naší republiky a z faktu, že mnozí z nás by Vám na Vaši rezignaci a odchod z ČR do Moskvy jistě zaplatili víc.)

Uvědomte si prosím výhodnost této nabídky: za minulého režimu (udržovaného s pomocí ruských vojsk u nás) státní bezpečnost osoby, které podle mínění KSČ škodily naší zemi, ještě počátkem 80. let hrubým nátlakem, šikanováním, bitím či vězněním vyháněla (např. v rámci oficiální akce StB "Asanace").

Uvědomujeme si, že i když náš návrh působí jako legrace, jde ve skutečnosti o smutnou věc: úřad prezidenta měl v naší republice obzvláště v některých obdobích (Masaryk, Beneš, Havel) velkou prestiž. Čili mrzí nás to, ale nemůžeme si pomoci.

[Poznámka z 10. 4. 2015: dnes bylo oznámeno, že se pan Zeman nezúčastní přímo vojenské přehlídky. Nicméně nesdílím dnešní pochvalná vyjádření některých našich politiků k této změně jeho plánů; Protože jeho původní úmysl byl dostatečně výmluvný, protože jeho předchozí proruské kroky považuji za v podstatě protistátní a protievropské (což je u prezidenta nepochopitelné víc než u kohokoli jiného) a protože samotná přítomnost v Moskvě 9. 5. mezi prapodivným panoptikem politiků zůstává šokujícím krokem, považuji za správné v petici pokračovat. Připojuji se k textu článku http://goo.gl/EFSfEm V. Bucherta, kde se říká: "V ruském hlavním městě jsou na oslavách podle oficiálního sdělení ruské strany očekáváni nejvyšší představitelé České republiky, Běloruska, Kazachstánu, Tádžikistánu, Kypru (prezident Nikos Anastasiadis potvrdil účast zatím jako poslední), Řecka, Indie, Číny, Jižní Afriky, Vietnamu a Kuby. Ale také severokorejský diktátor Kim Čong-un a dokonce šéfové separatistické Abcházie a Jižní Osetie i vůdci povstaleckých území na východě Ukrajiny. Tedy všechno území, které nikdo neuznává a na jejichž obsazení se podílela ruská armáda. Co tam bude Miloš Zeman v podobné společnosti dělat?". Nemyslím, že si mají občané naší země přát, aby jejich vrcholný představitel demonstroval ochotu setkat se s takovými politiky, především pak s pány Putinem a Lavrovem (který v posledních měsících opakovaně lhal ve věci přítomnosti ruských vojáků na území Ukrajiny). Omlouvám se současným signatářům petice za tento dodatek a samozřejmě popř. odstraním jejich podpis z petice, budou-li si to po této změně přát. Josef Svoboda, autor petice.]


Josef Svoboda    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Josef Svoboda bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...