Krteček do metra!

My, níže podepsaní občané, žádáme Dopravní podnik hl. m. Prahy a Magistrát hlavního města Prahy, aby zvážily využití postavičky Krtečka jako oficiálního maskota pražského metra a zároveň jeho zařazení na Lítačky – cestovní karty pražské MHD.

Krteček, ikonická česká postavička z dílny Zdeňka Milera, je symbolem přátelství, vynalézavosti a radosti. Jeho přítomnost v metru a na Lítačkách by mohla zpříjemnit cestování, podpořit pozitivní vnímání městské hromadné dopravy a oslovit jak domácí cestující, tak turisty.

Současný design Lítaček je nudný. Zařazení Krtečka by přineslo hravost a originalitu, která by mohla oslovit širokou veřejnost.

Inspirací nám je například systém metra v Tchaj-peji, kde jsou využívány roztomilé maskoty jako Majimeow – kočka propagující slušné chování v metru . V Kaohsiungu zase metro využívá anime postavičky známé jako K.R.T. Girls, které reprezentují různé aspekty provozu metra .

Navrhujeme, aby Dopravní podnik hl. m. Prahy inicioval jednání s držiteli práv k postavičce Krtečka s cílem zvolit jej oficiálním maskotem pražského metra a zařadit jeho motiv na Lítačky. Krteček by mohl být využit například ve vizuálech, bezpečnostních oznámeních, edukativních materiálech pro děti i turisty a obecné propagaci městské hromadné dopravy.

Věříme, že tento krok přinese radost cestujícím všech generací a posílí pozitivní obraz pražského metra doma i v zahraničí.


Vojtěch Bém    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Vojtěch Bém bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Musíme ověřit, že jste člověk.

Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:




Placená propagace

Tuto petici propagujeme 3000 lidem.

Zjistit více...