Je věcí prezidenta Miloše Zemana, koho si pozve na Hrad

My, níže podepsaní, odmítáme některými veřejnými činiteli a prodejnými médii vyvolanou hysterii kolem rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nepozvat na letošní oslavy 28. října na Hrad rektory MU v Brně Mikuláše Beka a JČU v Českých Budějovicích Libora Grubhoffera.

Protokol jasně stanoví, že je výsostnou kompetencí prezidenta, koho si na Hrad pozve a koho ne. Proč by tak nemohl učinit právě nyní? Jen proto, že se to nelíbí někomu, kdo navíc tak jako tak nemůže panu prezidentovi Zemanovi přijít na jméno a dlouhodobě na něj háže kýble špíny? Vrchol absurdity...

V případě obou zmíněných rektorů dal prezident Zeman dotyčným pánům pouze ochutnat jejich vlastní medicíny. Mikuláš Bek mu jako hlavě státu (sic!) z osobní zášti svévolně zatrhl vystoupení na půdě Masarykovy univerzity, a to pod průhlednou záminkou údajné předvolební agitace. Obdobný je případ Libora Grubhoffera, který je znám jako člověk vystupující jasně protidemokraticky - po posledních krajských volbách patřil k hrstce agresivních křiklounů z nátlakových protestních akcí proti jmenování demokraticky zvolené krajské zastupitelky Vítězslavy Baborové do funkce krajské radní jen proto, že se této ukřičené soldatesce (k níž kromě Libora Grubhoffera patřil mj. i neúspěšný kandidát z týchž krajských voleb Šimon Heller - jak pokrytecké!) nelíbila.

Svévolně a protidemokraticky vystupující osoby, třebas i ve funkci rektorů univerzit, na oficiální oslavy státního svátku pod záštitou hlavy státu nepatří. Jejich účast na těchto oslavách by důstojnost natolik honosného obřadu znesvětila a pošpinila, proto zralé rozhodnutí prezidenta je na Hrad nepozvat rozhodně vítáme a plně podporujeme.