Respektujte výsledky voleb!!!

Quoted post

Honza73

#560 Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 01:13

#536: - Re: Re: Re: Re: Žumpa

No, tak pokračujte. Obyč. rohlík 30 halířů, dneska 3 koruny (zpravidla s nižší gramáží), litr plnotučného mléka 2 koruny 10 ha. dneska 20 korun a víc, kilový bochník chleba 4,10, dneska 30, jihočeský bílý jogurt ve skle 1,90, dneska v menší skleničce 18 korun, metro a MHD v Praze 1Kčs, dneska nepřestupný lístek 26 Kč, přestupná pak 32 Kč atd. Mimochodem, byt 56m2 s nájmem 7300 Kč bych chtěl vidět. Já za slušný byt 2+kk v Praze na Veleslavíně 40m2 platil 14 tisíc měsíčně (včetně služeb) a to bylo před šesti lety, když jsem rekonstruoval vlastní bydlení, kde se v tu dobu nedalo přespávat. Pravda, bylo to bydlení s vybavením a hezky zrekonstruované na dobrém místě, ale o moc nižší ceny jsem tehdy v Praze nikde neviděl a kolikrát to byly štěničárny, ve kterejch bych neuložil snad ani Kalouska...:-)))

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#561 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 01:54:53

#560: Honza73 - Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

Pár lží níže... Jinak to tvoje mlíko, a pár dalších, chleba, jogurt, je tak jediný co bylo. Ostatní se shánělo. Jo a za 2,- Kčs bylo polotučný. Plnotučný stálo 3,10 Kčs. Družstevní byt stál v Praze Kobylisích roku 1972 30 000,- Kčs, v roce 1989 stálo první pořadí v družstvu tamtéž 320 000,- Kčs... Byty, rozdávali komouši před krachem, tak maximálně na ostravsku a mostecku.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/historie/krach-komunismu/ceny-z-roku-1989-maslo-75-kure-225-korun_122416.html

http://www.youtube.com/watch?v=eW9uOwIA6Sk

P.Eichler

#563 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 11:58:24

#560: Honza73 - Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

Já uváděl ceny v 80-tých letech a to ten rohlík stál 40hal. a měl nižší gramáž než dnes. Navíc já kupuji rohlíky za 1,90 - max 2,50Kč. Za stejný byt jaký jem tehdy měl je tady v Přerově nájem cca 4600Kč. Chleba obyčejný je za 20Kč i když lepší se dá koupit za 30 i více. Autobusem nejezdím a tedy ceny jízdného neznám. Ale budu-li brát položku po položce, je většina cen dnes nižších. Navíc si ceny musíte vzít oproti průměrnému platu. Tehdy i dnes. A tehdy manželka měla plat oproti mě též poloviční. A zdaleka ne všichni se stejně jako dnes nepřibližovali k onomu průměrnému platu. Ostatně můžete si přejít na stránky statistického úřadu. Tam máte oficiální údaje oproti Youtube apod. Jo a to kuře. Za 25Kč mi je prodával zaměstnanec drůbežáren. I tak ta cena by odpovídala, dnešním cca 250Kč. Benzín ? 8Kč tedy asi půlka hodinnové mzdy. Dnes asi 80Kč. Játra :-))))))))))))))))))))))))) ty mi sháněl kamarád, kuchař v jedné z nejlepších restaurací zde. Protože v obchodě jste je nekoupil. Pravda, jedna z nejlepších restaurací, ale na záchodě jste se brodil v chcankách. Tento servis dnes už nemáte ani v posledním pajzlu.