Respektujte výsledky voleb!!!

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Respektujte výsledky voleb!!!


Nepřihlášený uživatel

#551 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Respektuji

2013-02-09 22:23

#543: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Respektuji

tak to by chtělo emigrovat do Rakous když tam je tak zlatě,určitě tam na takový borečky čekají,asi jako amici to s námi mysleli dobře,že stačilo pár měsíců a ukradly zlatý poklad naší republiky,rozbombardovaly továrny ve vaší Plzni,ale taky třeba Kolíně,Pardubicích,Praze,chudáci spletli si to s Dráždanama.......páni demokrati a co by se stalo kdyby tady byly místo Rusů,asi by nás střílely jako všude kam vlezli,všichni nám pomáhaj a myslejí to s náma dobře,že jsme úplně na huntě,ale jinak přeji at slouží zdraví,rád pokecám


Nepřihlášený uživatel

#552 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Respektuji

2013-02-09 23:02

#551: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Respektuji

Aha a Rusové v r. 1968 nestříleli u nás do lidí, co?

Honza73

#553 Re: Re:

2013-02-10 00:22

#11: - Re:

Á, kultivovanost a noblesa jak od knížepána....:-)))

Honza73

#554 Re: Re: TOTALITA V NÁS

2013-02-10 00:23

#10: - Re: TOTALITA V NÁS

Ty budeš ale větší.

Honza73

#555 Re:

2013-02-10 00:27

#12: -

Ne, to je o.k. Jen to dokazuje, že jsi hňup, ale ve svobodné zemi má každý právo být hňupem dle své libosti.

Honza73

#556 Re: Re: Re:

2013-02-10 00:30

#15: - Re: Re:

Mimo mísu jsi ty. Hrubým odhadem asi tak o půl galaxie...

Honza73

#557 Re: Respektuji

2013-02-10 00:39

#18: Major stb Zemanošlouf - Respektuji

No, když máš své utkvělé představy, je to hlavně tvůj problém. Já si těžko dokážu představit větší hloupost než napsat, že Miloš Zeman je "podrazák". Jestli některý z politiků toho našeho polistopadového panoptika hrůzy držel slovo, tak to byl on. A o tom "lháři" by se taky dalo debatovat, ale nač někomu, kdo si zálibně pěstuje své bludy, vyvracet už tisíckrát vyvrácené pomluvy Bakalova agitpropu po tisící první?

Honza73

#558 Re: Re: No a co:

2013-02-10 00:43

#20: kokr - Re: No a co:

Hm, pravdoláskař jako když vyšije.... Slušnost a noblesa sama. Má to ten Karel pěknou čeládku....:-)))

Víš co? Vyser si voko a chcípni na syfla, ty jeden zasranej prolhanej debilní zmetku!

Honza73

#559 Re: Pokud chci být respektován já sám, musím respektovat druhé.

2013-02-10 00:46

Honza73

#560 Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 01:13

#536: - Re: Re: Re: Re: Žumpa

No, tak pokračujte. Obyč. rohlík 30 halířů, dneska 3 koruny (zpravidla s nižší gramáží), litr plnotučného mléka 2 koruny 10 ha. dneska 20 korun a víc, kilový bochník chleba 4,10, dneska 30, jihočeský bílý jogurt ve skle 1,90, dneska v menší skleničce 18 korun, metro a MHD v Praze 1Kčs, dneska nepřestupný lístek 26 Kč, přestupná pak 32 Kč atd. Mimochodem, byt 56m2 s nájmem 7300 Kč bych chtěl vidět. Já za slušný byt 2+kk v Praze na Veleslavíně 40m2 platil 14 tisíc měsíčně (včetně služeb) a to bylo před šesti lety, když jsem rekonstruoval vlastní bydlení, kde se v tu dobu nedalo přespávat. Pravda, bylo to bydlení s vybavením a hezky zrekonstruované na dobrém místě, ale o moc nižší ceny jsem tehdy v Praze nikde neviděl a kolikrát to byly štěničárny, ve kterejch bych neuložil snad ani Kalouska...:-)))


Nepřihlášený uživatel

#561 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 01:54

#560: Honza73 - Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

Pár lží níže... Jinak to tvoje mlíko, a pár dalších, chleba, jogurt, je tak jediný co bylo. Ostatní se shánělo. Jo a za 2,- Kčs bylo polotučný. Plnotučný stálo 3,10 Kčs. Družstevní byt stál v Praze Kobylisích roku 1972 30 000,- Kčs, v roce 1989 stálo první pořadí v družstvu tamtéž 320 000,- Kčs... Byty, rozdávali komouši před krachem, tak maximálně na ostravsku a mostecku.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/historie/krach-komunismu/ceny-z-roku-1989-maslo-75-kure-225-korun_122416.html

http://www.youtube.com/watch?v=eW9uOwIA6Sk


Nepřihlášený uživatel

#562 Re: Re: Re: No a co:

2013-02-10 02:11

#558: Honza73 - Re: Re: No a co:

Na syfla chcípal tušim, tak leda tvůj milovaný Gottwald.

P.Eichler

#563 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 11:58

#560: Honza73 - Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

Já uváděl ceny v 80-tých letech a to ten rohlík stál 40hal. a měl nižší gramáž než dnes. Navíc já kupuji rohlíky za 1,90 - max 2,50Kč. Za stejný byt jaký jem tehdy měl je tady v Přerově nájem cca 4600Kč. Chleba obyčejný je za 20Kč i když lepší se dá koupit za 30 i více. Autobusem nejezdím a tedy ceny jízdného neznám. Ale budu-li brát položku po položce, je většina cen dnes nižších. Navíc si ceny musíte vzít oproti průměrnému platu. Tehdy i dnes. A tehdy manželka měla plat oproti mě též poloviční. A zdaleka ne všichni se stejně jako dnes nepřibližovali k onomu průměrnému platu. Ostatně můžete si přejít na stránky statistického úřadu. Tam máte oficiální údaje oproti Youtube apod. Jo a to kuře. Za 25Kč mi je prodával zaměstnanec drůbežáren. I tak ta cena by odpovídala, dnešním cca 250Kč. Benzín ? 8Kč tedy asi půlka hodinnové mzdy. Dnes asi 80Kč. Játra :-))))))))))))))))))))))))) ty mi sháněl kamarád, kuchař v jedné z nejlepších restaurací zde. Protože v obchodě jste je nekoupil. Pravda, jedna z nejlepších restaurací, ale na záchodě jste se brodil v chcankách. Tento servis dnes už nemáte ani v posledním pajzlu.

Majka

#564 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 12:54

Pane Eichler,potraviny jsou asi jediná komodita každodenní potřeby, kde jsou ceny srovnatelné nebo nižší oproti platům z 80 let. To nelze popřít. Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb,které jsou také potřebné každý den a v té době buď nebyly vůbec, nebo se v poměru k platu zvyšují. Tak např. já sice koupím mléko za 14,90 a rohlík za 1,70 ,ale za rovnátka pro dítě jsem zaplatila 18000. Ošetření u zubaře pod 500Kč nejde. Poplatky za popelnice,vodné a stočné /stočné tehdy vůbec nebylo/,elektřina,plyn, tohle taky platíme denně a ceny se zvedají u něčeho každý rok, u něčeho co 2-3 roky,a to ještě je prezentováno jako velké plus pro lidi,že tento rok se něco nezdraží. MHD v80 letech 1 koruna,dnes cca 16-34 Korun. Ano,je levnější elektronika zájezdy do zahraničí, ale to jsou vesměs věci jejichž spotřebu lze omezit. Jak často kupujete pračku nebo ledničku. Dovolenou si můžete odepřít,když na to nemáte, ale elektřinu a vodu, a léky ne. K tomu si připočtěte nejistotu lidí v soukromých firmách,když dostávají plat se zpožděním, nebo po částech,nejistotu co bude, jestli jejich zaměstnavatel zkrachuje. A není pravda že se lidé v práci poflakujou. Možná státní úředníci, ale v soukromých firmách lidé makají tak, že jsou rádi když dojdou domů a odpadnou.Pak nemají sílu jít dodivadla nebo na koncert,protože jsou unavení,vyšťavení.Pustí si telenovelu,u které nemusejí přemýšlet. pokud tady toto ti, kterým se daří lépe nebudou ochotni vidět, a budou sedřené lidi kteří žijou od výplaty k výplatě nazývat sockama  a prasatama,tak ta frustrace nejen nezmizí, ale bude se zhoršovat.Vím že to není konkrétně na Vás, v jednom příspěvku od vás jsem četla že s těmito projevy nesouhlasíte,proto se vám snažím svoje stanoviska více přiblížit. A ještě odpověď na vaši otázku že nikde nikdo nepíše " já jsem zfanatizovaný pravičák".No jistě,takhle to nikdo nebude formulovat. Ale snad je možné se shodnout, že pokud někdo slepě obhajuje cokoliv co vzejde od pravice, cokoliv co řekne její představitel bez ohledu na fakta a nedokáže druhé straně uznat vůbec nic, a jen umí napadat a urážet,tak to je projev fanatické zaslepenosti.

#563: P.Eichler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

 


Nepřihlášený uživatel

#565 Tohle mi přišlo mailem: Za autenticitu ručím!

2013-02-10 13:01

"Moje osmnáctiletá dcera mi dnes vyprávěla jakou politickou masáží prochází studenti na jejich gymplu. Na občasné zdůrazňování knížecích zásluh si z úst kantorů v posledních dnech si již zvykla. Ale dnes měli celou vyučovací hodinu předmětu společenské vědy věnovánu volbě páně prezidenta. Paní profesorka začala rádoby neutrálně. Studenti si vyslechli, jak od sametové revoluce bylo vše sametové až do té strašlivé události, ze které se naše země dosud nevzpamatovala a s jejímiž důsledky se dodnes potýkáme. Tou událostí byla OPOZIČNÍ SMLOUVA. Ta ohrozila mladou demokracii v samých základech a právě teď nastává chvíle, kdy se rozhoduje mezi tím, zda budeme demokratickým státem nebo se vrátí k moci KOMUNISTÉ !!! Kantorka postupně zapomínala na pravidlo nestrannosti před svými studenty a chvála na "Karla" a kritika na Zemana začínaly narůstat na frekvenci. Nakonec se úplně zapomněla a od agitace přešla k otevřeným výzvám k volbě knížete. > "Kdo by volil jinak , volí komunisty! Chcete , aby komunisté znovu vládli ? Jistěže ne, tak běžte k volbám ! Musíme přehlasovat ty STARÉ, co budou volit Zemana. Přesvědčujte i je a všechny aby volili STEJNĚ JAKO VY! ABYCHOM TO VYHRÁLI !" Vyučující si ani nepřipustila, že by někdo ze studentů mohl mít jiný názor. Přiznat se k něčemu takovému by znamenalo uvalit na sebe klatbu. Stigma, kterým se takový zbloudilec automaticky vyřazuje z kolektivu mladých a stává se vyděděncem. Z úst vyučující ne této škole si studenti vyslechli názorný příklad demagogie. Kolik je u nás takových škol ? Asi dost ! Dcera mi říkala jaký měla pocit vzteku a bezmocnosti zároveň. A mi to silně připomnělo právě tu dobu, kterou je její profesorka strašila. Vždyť To, co se děje, připomíná všechny atributy doby, kdy "Všechen náš lid...". Starší dcera, která studuje VŠ mi říkala, jak se na facebooku mladí navzájem ujišťují o podpoře "Karla". Kdo vybočí, není IN. Zasluhuje opovržení. Ona se jen zmínila před svým přítelem, že v tomhle nejde s proudem a bylo zle. Nezbývalo mi, než oběma dcerám doporučit "myslet si své a raději mlčet". Alespoň, než se tento fanatismus přežene. Pak přece přijdou zase obyčejné dny. Mladí se mohou těšit na školné, které za ně ještě zaplatí jejich rodiče a pak na vlastní tzv. produktivní věk, kdy část jejich daní půjde na církevní restituce po mnoho a mnoho let. Jestli pak, až budou nadávat na poměry ( jak to máme v národní povaze) si vzpomenou na dobráckého knížete, který je tak parádně převezl. Přeji Ti hezké dny v tomto nehezkém čase,,,,,"

Nepřihlášený uživatel

#566

2013-02-10 13:51

Vždyť ta úča měla pravdu. A žádný všechny atributy doby, "Všechen náš lid", nějaký fejsko nesplňuje, neboť se tam vesele vykecává kdejakej bolševik, v čele s vaším guru Filipem. Takže klid, nechte si ta silná slova někam na schůzi pouličního výboru, vy účelově ukňouraná soudružko, i s těma účelově ukňouranejma dcerkama.
PS: Že jste veřejně nekňourala v dobách, kdy jste musela povinně jít volit, toho jednoho jediného správného to jste strachy ani necekla...

P.Eichler

#567 Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

2013-02-10 14:04

#564: Majka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

Ale ano, jenže jak dále popisujete je na každém z nás zvolit co opravdu potřebuji, co si můžu dovolit a co už nikoli. Já též mnohdy jdu do obchodu a koupím něco, co vůbec nepotřebuji. Ale znám dost lidí co nakupují jen protože je to ve "slevě". Ale uznávám, že v tomto směru máte částečně pravdu. A spolehněte se, že moc dobře vím jaké to je žít z naprostého minima a z ruky do huby. To jsem zažil také. A to dokonce za komunistů. Já se nad nikým nepovyšuji a neurážím ani své oponenty. Tedy pokud je neuráží už jen to, že mám názory poněkud odlišné od jejich.

....pokud někdo slepě obhajuje cokoliv co vzejde od pravice, cokoliv co řekne její představitel bez ohledu na fakta a nedokáže druhé straně uznat vůbec nic, a jen umí napadat a urážet,tak to je projev fanatické zaslepenosti...

Ani k tomu jste mi nedala příklad. Ale je to stejné jako když někdo hájí za každou cenu cokoli co vzejde z "levice" aniž by uvažoval o tom zda je to možné, pravdivé či reálné.


Nepřihlášený uživatel

#568 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 14:08

#564: Majka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

U normálních rovnátek zaplatíte cca 700,- výrobu. Když jste "socka", jak sama píšete, tak nekupujte Mercedes mezi rovnátky. Ale tohle je přesný argument ufňukaných staromilců. Za komoušů nebylo nic, ale na všechno jsem měla... No a teď máme všechno, tak jakto, že si všechno nemůžu koupit? A můžou za to všichni okolo...

TD

#569 Re: Tohle mi přišlo mailem: Za autenticitu ručím!

2013-02-10 15:04

#565: - Tohle mi přišlo mailem: Za autenticitu ručím!

Ano, docela věřím, že to tak někde mohlo probíhat. Je to srovnatelné s padesátými léty, tehdy také bylo mnoho fanatiků - i z řad učitelů a profesorů. Byli přesvědčeni o své pravdě. Mladí nevyzrál lidé jsou snadno manipulovatelní.

Ze svého okolí také vím, že ti, kteří chtěli volit Zemana, si to raději nechávali pro sebe, aby se nestávali terčem.....

Majka

#570 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 15:07

#568: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

To si pletete snímatelné a fixní rovnátka. Snímatelné jsme měli za 600,jenže nepomohly úplně.Tak jsme museli pořídit fixní. Důkaz pro mé tvrzení např zde  http://pevnarovnatka.blog.cz/1011/ceny-rovnatek.  Stačí zadat do vyhledávače ceny rovnátek. K invektivám z Vaší strany se nevyjadřuji.

Majka

#571 Re: Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

2013-02-10 15:49

#567: P.Eichler - Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

Pokusila jsem se najít nějaký příspěvek typického pravicového fanatika přímo vtéto diskusi,aleje pravda že zrovna tady jsou spíš ty nenávistné z opačné strany. Taky se mi nelíbí urážky typu šláfenberk a podobně. Máte pravdu v tom že blbci jsou holt na obou stranách.

P.Eichler

#572 Re: Re: Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

2013-02-10 16:41

#571: Majka - Re: Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

No vidíte a nakonec ještě dojdeme ke společné řeči. Totiž v tom, že všeliké to rozeštvávání  a dělení lidí na "hodné" levičáky a "zlé" pravičáky je jen taková hra pro... no ať se dovtípí ten koho ce to týká.

Ale hlavně, že vynucovat si jakoukoli peticí, právo na jedinný správný názor je neskonale hloupé.

Hezký den vám přeji.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-10 17:20


TD

#574 Re: Re: Re: Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

2013-02-10 18:51

#572: P.Eichler - Re: Re: Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb.....

Tato petice vznikla spontánně, po "výkřicích" některých fanatiků (již jsem o tom psal), ale máte pravdu, že praktický význam nemá.

V poslední době mně to připadá, že je těch petic nějak moc. Dnes mi přišel email - žádost o podpis petice- ohledně vyvěšování portrétu prezidenta ve třídách. Prý, aby se tam raději dával Komenský. Přitom není povinností (spíš to je zvyklost) mít portrét prezidenta ve třídě.

Tak si myslím, že té demokracii se musíme ještě hodně učit.


Nepřihlášený uživatel

#575 Re: Tohle mi přišlo mailem: Za autenticitu ručím!

2013-02-10 19:18

#565: - Tohle mi přišlo mailem: Za autenticitu ručím!

Jenže víte, co je důležité? Že přes všechnu tu masáž od vyučující, jak píšete, má Vaše osmnáctiletá dcera naprostou svobodu v tom, koho chce volit!! A vtom je přece výhoda dnešní doby. A dále milá paní, z našich daní se platí církev již dnes, takže to vyjde nastejno.