Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#70

2013-01-09 17:57

Jsem zásadně proti čipování. Jednak ho vůbec nepovažuji pro pejska za bezpečné a málo bolestné a už vůbec si nemyslím, že toto opatření napraví všechny "neplatiče". Navíc jsem majitelkou pejska, kterému už bude 12 let a začíná mít zdravotní problémy, takže vůbec nechápu, proč bych ho měla vzhledem k jeho věku a problémům trápit nějakým čipováním. Pokud naši "skvělí" radní nevyslyší tuto petici, mám dotaz- existovala by pro takové pejsky, jako mám já, nějaká výjimka(v době, kdy vyhláška vstoupí v platnost, mu bude už dvanáct a půl roku)? Dana

Odpovědi

Rdm

#72 Re:

2013-01-09 19:39:47

#70: -

Vyhláška už platí, ale jsou v ní "ochranné" lhůty, podle kterých by ve vašem případě mělo dojít k očipování do konce Března. Nicméně, jelikož bylo oficiálně ohlášeno, že policisté budou pokutovat až od 1.1.2014, do té doby budou pouze jejich přítomnost kontrolvat a majitele "poučovat", to znamená, že do konce roku nemusíte nic řešit a jen si případně vyslechnete od policistů "pokárání". Do té doby se snad podaří úspět s peticí a vyhláška bude zrušena.

R

#73 Re:

2013-01-09 19:53:26

#70: -

Dobrý večer,

díky za Váš příspěvek. Jen dodatek: Obecně závazná vyhláška č. 9/2012 vstoupila v platnost od 1.1.2013 viz (http://www.ostrava.cz/cs/urad/pravni-predpisy/vyhlasky-statutarniho-mesta-ostravy/9-2012), nicméně z důvodů očekávaných protestů veřejnosti (zřejmě) existují slovní vyjádření a pokyny úředníkům včetně "lokální policie", aby byli až do 1.1.2014 benevolentní. Nicméně vyhláška již platí (pokud se mýlím, tak mne prosím opravte, ale cituji z výše uvedených oficiálních stránek ostrava.cz: "Čl. 6. Účinnost. Tato obecně závazná vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. 1. 2013."

Prosím nikam neustupujte, domnívám se, že když už, tak naší snahou je kompletní zrušení vyhlášky a nikoliv výjimky, což je ústupek a celé naše - dovolte mi nás nazvat "hnutím" - se ještě ani pořádně nerozlétlo. :)