Proti výškovým stavbám v Olomouci

Quoted post

Anonymous

#24 Nechápu Vás !

2012-02-08 21:01

Aha banda klasických českých starousedlíků píše petici, že Vám to už není trapné! Kdyby byla města bez rozvoje, tak by jsme teď bydleli v chatrčích! Město, jako je Olomouc, potřebuje moderní rozvoj, pokud se Vám to nelíbí, bydlete na vesnici! Burani fakt :/

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#29 Re: Nechápu Vás !

2012-02-09 02:10:51

Není rozvoj jako rozvoj. proti modernímu rozvoji asi nikdo nic nemá, ovšem jeho podoby v Olomouci jsou poněkud devastují a hloupé - asi tak.

A kdybychom pořád bydleli v chatrčích - co by na tom bylo špatně ? ))

Město Olomouc hlavně potřebuje nezkorumpované a moudré politiky, kteří budou mít zájem město rozvíjet tak, aby zrávoeň  nedocházelo k jeho památkovému-architektonickému-urbanistickému a ekologickému poškozování a snižování kvality životního prostředí.

Prozatím nikdo takový na radnici nesedí. Prozatím tam máme populistickou sebranku zkorumpovaných zlodějů, kteří jenom dohazují kšefty svým kamarádům a tunelují evropské fondy.

Nevím, jestli je dobrý rozvoj to, že se znehodnotí část historického centra odstraněním krásné staré dlažby (Pekařská-Denisova), že se zastaví pole kolem města supermarkety a logistickými centry, že se město katastrofálně zadluží nevýdělečným a špatným aquaparkem, že se centrum obestaví nahodile umístěnými architektonicky průměrnými mrakodrapy, atd...


Nepřihlášený uživatel

#33 Re: Nechápu Vás !

2012-02-09 16:10:02

#24: Anonymous - Nechápu Vás !

Ach, člověče drahá!

Vždyť o to jde, zachovati onen rozměr, Té naší krásné vesnice.

Útulné a bez mrakodrapů!

Těch krásných pohledů z dáli, těch uliček plných veselých oken, ne antén do nebe tyčících!

A prosím, můžete trochu šířeji rozvinout onu Vaši myšlenku o rozvoji měst a chatrčích, kdyby nebylo by rozvoje.

Pětipatrové činžáky mi až tak jako chatrče nepřipadají.

Pokuste se na nějaké klasické vesnici postaviti mrakodrap.

Než se o to pokusíte, řekněte to nahlas v místní hospodě a potom zrychleným krokem onu nálevnu opuťte!

Jde o zdraví!

A jen tak na okraj, nejsem český starousedlík.

Jsem a bydlím na Moravě.

To jest trochu jinde, než Čechy.

Poněkud od Kolína, směrem k Asii.

Neni mi  to trapné, asi jsem buran. A rád jím zůstanu, když jde o ten moderní rozvoj.

Fakt!

 


Nepřihlášený uživatel

#41 Re: Nechápu Vás !

2012-02-10 14:07:52

#24: Anonymous - Nechápu Vás !

Prosím Vás, Anonymousi, vesnice je plná buranů?

Co jest to takový buran ve Vašem pohledu na svět?

Proč jest vesnice horší než město?

Jde o lidi, nebo o stavby?

Proč máte pocit, že jest mezi vesnicí a městem rozdíl?

Tu i tam žijí jiní lidé, jiní občané?

Proč jsou ve Vašich očích starousedlíci Banda?

Co jest to chatrč? Má míti eskalátor? A mnoho pater? A má býti celá ze skla a velmi vysoká?

Jak se specifikuje tzv. chatrčovost?

Chatrčí se stává i do nebe týčící se barák, je-li prázdný (a třeba i plný zbytečných institucí!).

A jen tak na okraj, možná se Vám to nedoneslo, ale nebude-li vesnic, města půjdou do jetele, tedy víte-li, co je jetel!

Jetelem se krmí krávy, to žluté, to je řepka.

První voní a scházejí se v tom milenci, to druhé smrdí, a je to alergen a některá auta na to umí jezdit!

Jedl jste někdy brambor, na poli pečený a ve šlupce?

Jak si představujete onen rozvoj?

Nelíbí se mi to a rád bych bydlel na vesnici, ale zde žiji a mám zde svou rodinu i práci, v onom městě, které chcete vylepšit, pro burany, z vesnice!

Považuji a ctím toto město, za svou vesnici. A udělám vše co jest v mých silách, by nadále zůstalo "vesnicí" a plnou vesničanů, kteří zde cítí a repektují co cítím já. Omlovám se Vám za ono klišé, ale vobčas to nejde napsat jinak!

Těším se, nevím zda se mi to někdy podaří, bydlet na VESNICI.

Slibuji, a vyjde-li to, tak Vás, rád, přichýlím. Až budete míti plné zuby výtahů, kamer a turniketů!

Buran se těší na Vaši odpověď; a nebo to byl jen Váš, a jen tak nějak výstřel do tmy, teď, někde a nějak, bych se uklidnil?

Však vo co jde, dyž si někdo poplete čechy s moravou, semele vesnici a město, a jen tak mimo mísu nazve všechny jak nejlépe umí.

Inu burani, fakt:/  Aha!

A fakt a tak nějak vopravdu fakt na konec, nejste Vy s prahy?