NESOUHLASÍME S VRÁCENÍM MAJETKU CÍRKVÍM!!

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#294

2012-02-07 23:27

Církve jsou feudálním přežitkem a v naší společnosti jsou pouze okrajovou záležitostí minoritní skupiny obyvatel. Po dřívějším vlivu a majetku však církve, především ta katolická, nepřestaly prahnout. Úspěchem našich předků bylo omezení jejích vlivu a okleštění jejich majetku, což bylo jen nápravou předcházejících jejich zločinů a ohlupování lidí. Proto považuji snahu o navracení majetků církvi za posunutí kolem dějin vzad!! Asi nebudu jediný, kdo má silné podezření na skrytou korupci ve vládních stranách, které tak narychlo připravují zákon. Hanebná je také úloha našich medií, která se tváří, že se vlastně nic neděje, bohužel ta však díky vlastnické struktuře už dávno nejsou nestranná natož demokratická. Vše do sebe zapadá, v praxi nyní vidíme zájmy skupin, které stály za změnou režimu, aby z ní tyly. Využívají naší hlouposti a tehdejší naší touhy po svobodě. Tragické je, že svoboda podpořená prosperitou, která nám byla tak krásně slibována, se nekoná, to jen krakatice je už tak rozlezlá, že se vůbec nebojí! Ani přijít s takovým zákonem v době značného snižování životní úrovně majority národa. Namísto pomoci vlády národu mu klidně pustí žilou i s církvemi! Já jsem tedy také proti a děkuji paní spisovatelce Procházkové, že se postavila proti formou žaloby arcibiskupa Duky kvůli církevním restitucím!! BRAVO a nepolevte!!

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#690 Re: 294

2012-07-10 22:44:04

#294: -

Plně s Vámi souhlasím. Nikdy jsem církev na nic nepotřeboval, nikdy jsem jí nic nevzal a také církev mi nikdy nic nedala. A také nevím, na co ji potřebuje tento stát. Jedině snad na ovlivňování myšlení lidí ve prospěch vládnoucí garnitury. Neberu církvi právo na existenci, ale ať si ji platí ten, kdo ji potřebuje, tedy věřící. Jestliže chce někdo řešit své problémy modlidbou v kostele, ať si bohoslužbu zaplatí. Já když budu mít problém a půjdu k psychologovi, tak si to budu také muset v dnešním tržním hospodářství zaplatit. Církev a církevní hodnostáři by si také měli na sebe vydělat a ne ždímat prostřednictvím našich daní stát. Nebo ať si věřící sami platí církev zvláštní církevní daní. Byl bych zvědavý, kolik by se jich dobrovolně přihlásilo.

A nechci žádnou přezdívku.  Hudec Oldřich, Vyškov

Proč se všichni bojíte napsat svoje jméno?